Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Κώστα βάρα πρώτα μια σημαδευτά έτσι ...

View attachment 54584

Ρίξε και στα 14m δεν πειράζει ... απλά πες μου τις αποκλίσεις από το κέντρο πάνω και κάτω.
Δοκίμασε έτσι (σημαδευτά) τουλάχιστον 2 τσοκ.

Μετά πας στο Τσώρτσιλ. Το κάνεις "σωστά" ????

Την ρίγα πως την βλέπεις όταν επωμίζεις ?

Φλάντζες με μεγαλύτερο cast δεν φτιάχνουν ?

Τις φλάντζες τις έχεις πειράξει ? Τις έχεις βάλει σωστά ?
Μαλλον αυριο θα παω Βασίλη.
 
Βασίλη εγω που δεν εχω την μικρη μπιλια πώς μπορώ να το τσεκάρω; Η πειτε μοτ που ακριβως να φυτέψω μια μπίλια.
Δεν χρειάζεται, θα βλέπεις τη ρίγα επίπεδη, δηλαδή μόλις σταματήσεις να τη βλέπεις θα βάλεις τη μπροστινή μπίλια εκεί που δείχνει το σχέδιο
 
Κώστα βάρα πρώτα μια σημαδευτά έτσι ...

View attachment 54584

Ρίξε και στα 14m δεν πειράζει ... απλά πες μου τις αποκλίσεις από το κέντρο πάνω και κάτω.
Δοκίμασε έτσι (σημαδευτά) τουλάχιστον 2 τσοκ.

Μετά πας στο Τσώρτσιλ. Το κάνεις "σωστά" ????

Την ρίγα πως την βλέπεις όταν επωμίζεις ?

Φλάντζες με μεγαλύτερο cast δεν φτιάχνουν ?

Τις φλάντζες τις έχεις πειράξει ? Τις έχεις βάλει σωστά ?
Οταν επωμισα για τσωρτσιλ αγνοησα παντελως ριγα κλπ. Οταν επωμιζω εκτος τσωρτσιλ και τσεκαρω, βλέπω λιγο ρίγα περιπου 1-1,5 εκ. και ειμαι κεντρο. Μπορει και με το τραβηγμα της σκανδαλης να φευγω.
Οι φλαντζες ειναι σωστα βαλμενες.
Δε ξερω αν κανουν αλλες με μεγαλυτερο καστ.
 
Δε ξερω. Αυτη η συνθετικη μοντυ ειναι περιεργη. Θα δοκιμασω οταν ξαναπαω σκοπευτηριο με προεκταση πελματος με φυλλα φελλου και αν δωσει καστ βλεπουμε για μονιμη λυση. Πρωτα τα ανωδυνα και ανεξοδα. Πρωτα ομως θα δοκιμασω και με το 3αρι τσοκ για το φοβο των Ιουδαίων. Δε νομιζω αλλα λεμε τωρα. Παντως με διαφορετικα φυσιγγια πηρα τα ιδια αποτελεσματα, οποτε παραγοντας φυσιγγι εφυγε απο την εξισωση. Ειδωμεν, stay tuned for the next episode.
Μέτρα από τη σκανδάλη στην άκρη στο κέντρο του πέλματος.
 
Βασίλη εγω που δεν εχω την μικρη μπιλια πώς μπορώ να το τσεκάρω; Η πειτε μοτ που ακριβως να φυτέψω μια μπίλια.
Δεν χρειάζεται η μικρή μπίλια.
Οριζόντια ρίγα χωρίς να την βλέπεις καθόλου και το κέντρο του στόχου στην κορυφή του σκοπεύτρου.
Full στα 14μ με ψιλά, ... σημαδευτά με στιριγμένο όπλο.
Πες αποκλίσεις.

Με αυτό ελέγχουμε στράβωμα κάνης ή τσοκ.
 
Αν θέλεις να αυξήσεις το μήκος πως γίνεται; Μήπως με ποιο χοντρά ρούχα είσαι εντάξει;
Αν θέλεις να αυξήσεις το μήκος πως γίνεται; Μήπως με ποιο χοντρά ρούχα είσαι εντάξει;
ελα μου ντε! κατι εχω υποψη ομως αλλα ειναι κοστοβορο.
Μαγκες παω καπου και επιστρεφω.
Γραψτε και βοηθηστε. Πρεπει η μπενελα να μεινει. Θα μεινει ορφανη. Δεν τη λυπαστε?
 
Τσωρτσιλ με τη μπενελα. Τσοκ φουλ αποσταση 14μ. Δυο βολες με φυσ Ρουμελιωτη σπορτινγκ 28γρ 8,5
Ερωτηση: Αν μακρυνω το κοντακι στα 36,5 (τωρα ειναι 36) θα δωσει αρκετο καστ?
Εχω φυγει 10 ποντους αριστερα, απο το βαθουλωμα του πινακα που ειχα εστιασει.

View attachment 54572
Έκανες τρεις βολές κ όλες εκεί❓
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top