Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
000

Σπυρο να το δεχθω οταν εισαι.στημενος αλλα στην ενταση του κυνηγιου αυτο ειναι δυσκολο να γινει
Γίνεται ρε σεις... Οταμ σμαδευς κ λες απο μεσας.... Θα σγαμησ του πρέκι τωρα παλιοπ.... Δοκιμασε το κ να δεις αν σφιγγεις ή δε σφιγγεις...
 
Λοιπόν παίδες θα σας πω μια ιστορία... Οταν πηρα το οπλο το Μάρτιο, μετα απο λιγες μερες παραγγειλα ενα τσοκ εσω εξω knurled crio plus απο τη μ2... Έτσι οπως το έβλεπα μου αρεσε... Πηρα το τσοκ, το ειχα ανεβάσει κιόλας σε φώτο εδω, κ μολις το βιδωνα εκανε μια στροφή κ εβρισκε... Σταμάταγε... Φρέναρε..
Ενα ωραιο πρωί εμφανίστηκε ο περίεργος... Αυτος ο.... Εδω μεσα.. Που κυκλοφορεί ανάμεσα μας... (@gvp9000, συστήνεται).... Το πιανει κ λέει είναι στραβο.. Στειλτο πίσω... Δεν πέφτει ελεύθερα μεχρι το σπειρωμα κ οταν το βιδωνω φρακάρει ελαφρως μου λέει... Πω ρε γαμωτ λεω κ εγω απο μεσα μου...τι το θελα κ του το δειξα...
Τεσπα τον άκουσα για μια κ τελευταία φορά κ το έστειλα πισω... Το κατάστημα specialforces.gr αμεσα το εστειλε στον κυργια... Με παιρνει ενα παλικαρι απο κυργια κ μου λέει... Δεν είναι τίποτα... Λιγο είναι αυτο κλπ κλπ (ότι δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα με το τσοκ)
Δασκαλεμενος εγω απο τον περίεργο που σας περιεγραψα πριν, τλεου... Τι λες ρε λεβέντ;... Μι ειπε ιμενα ο @gvp9000 ουοτ ετσ κ ετσ του τσοκ... Ποιος είναι αυτός μι ρουταει του παλικάρ... Τη δλειας ισι τλεου... Και μου έστειλε σήμερα το καινούργιο

Σοβαρά τωρα... Βασιλη αν θυμάσαι το παλιο είχε ξεβαψει ελαφρως κατω απο το σπειρωμα και ειχε και μια
μικρη ατελεια στο σπειρωμα... Τουτο εδω είναι οντως αλλο... Το απόγευμα θα βιδωθεί... Να δούμε αν είναι οκ...
IMG_20220831_150029.jpgIMG_20220831_145813.jpg
 
Last edited:
Το να ρίξεις με σφιγμένα τα δόντια σε δισκάκια στο σκοπευτήριο είναι δύσκολο γιατί πρέπει να καλέσεις πρώτα.
Εκτός αν καλείς μουγκρίζοντας.
Εχει ο Γιαννους εκείνο τον παππου...
Σφιξ ισυ κ βαλε τον παππου να φναζ...
 
Λοιπόν παίδες θα σας πω μια ιστορία... Οταν πηρα το οπλο το Μάρτιο, μετα απο λιγες μερες παραγγειλα ενα τσοκ εσω εξω knurled crio plus απο τη μ2... Έτσι οπως το έβλεπα μου αρεσε... Πηρα το τσοκ, το ειχα ανεβάσει κιόλας σε φώτο εδω, κ μολις το βιδωνα εκανε μια στροφή κ εβρισκε... Σταμάταγε... Φρέναρε..
Ενα ωραιο πρωί εμφανίστηκε ο περίεργος... Αυτος ο.... Εδω μεσα.. Που κυκλοφορεί ανάμεσα μας... (@gvp9000, συστήνεται).... Το πιανει κ λέει είναι στραβο.. Στειλτο πίσω... Δεν πέφτει ελεύθερα μεχρι το σπειρωμα κ οταν το βιδωνω φρακάρει ελαφρως μου λέει... Πω ρε γαμωτ λεω κ εγω απο μεσα μου...τι το θελα κ του το δειξα...
Τεσπα τον άκουσα για μια κ τελευταία φορά κ το έστειλα πισω... Το κατάστημα specialforces.gr αμεσα το εστειλε στον κυργια... Με παιρνει ενα παλικαρι απο κυργια κ μου λέει... Δεν είναι τίποτα... Λιγο είναι αυτο κλπ κλπ (ότι δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα με το τσοκ)
Δασκαλεμενος εγω απο τον περίεργο που σας περιεγραψα πριν, τλεου... Τι λες ρε λεβέντ;... Μι ειπε ιμενα ο @gvp9000 ουοτ ετσ κ ετσ του τσοκ... Ποιος είναι αυτός μι ρουταει του παλικάρ... Τη δλειας ισι τλεου... Και μου έστειλε σήμερα το καινούργιο

Σοβαρά τωρα... Βασιλη αν θυμάσαι το παλιο είχε ξεβαψει ελαφρως κατω απο το σπειρωμα και ειχε και μια
μικρη ατελεια στο σπειρωμα... Τουτο εδω είναι οντως αλλο... Το απόγευμα θα βιδωθεί... Να δούμε αν είναι οκ...
View attachment 54641View attachment 54642
To ιδιο εκανε και στου ξαδερφου μου σε καπιο σημειο εκανε ενα φρακαρισμα
 
Λοιπόν παίδες θα σας πω μια ιστορία... Οταν πηρα το οπλο το Μάρτιο, μετα απο λιγες μερες παραγγειλα ενα τσοκ εσω εξω knurled crio plus απο τη μ2... Έτσι οπως το έβλεπα μου αρεσε... Πηρα το τσοκ, το ειχα ανεβάσει κιόλας σε φώτο εδω, κ μολις το βιδωνα εκανε μια στροφή κ εβρισκε... Σταμάταγε... Φρέναρε..
Ενα ωραιο πρωί εμφανίστηκε ο περίεργος... Αυτος ο.... Εδω μεσα.. Που κυκλοφορεί ανάμεσα μας... (@gvp9000, συστήνεται).... Το πιανει κ λέει είναι στραβο.. Στειλτο πίσω... Δεν πέφτει ελεύθερα μεχρι το σπειρωμα κ οταν το βιδωνω φρακάρει ελαφρως μου λέει... Πω ρε γαμωτ λεω κ εγω απο μεσα μου...τι το θελα κ του το δειξα...
Τεσπα τον άκουσα για μια κ τελευταία φορά κ το έστειλα πισω... Το κατάστημα specialforces.gr αμεσα το εστειλε στον κυργια... Με παιρνει ενα παλικαρι απο κυργια κ μου λέει... Δεν είναι τίποτα... Λιγο είναι αυτο κλπ κλπ (ότι δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα με το τσοκ)
Δασκαλεμενος εγω απο τον περίεργο που σας περιεγραψα πριν, τλεου... Τι λες ρε λεβέντ;... Μι ειπε ιμενα ο @gvp9000 ουοτ ετσ κ ετσ του τσοκ... Ποιος είναι αυτός μι ρουταει του παλικάρ... Τη δλειας ισι τλεου... Και μου έστειλε σήμερα το καινούργιο

Σοβαρά τωρα... Βασιλη αν θυμάσαι το παλιο είχε ξεβαψει ελαφρως κατω απο το σπειρωμα και ειχε και μια
μικρη ατελεια στο σπειρωμα... Τουτο εδω είναι οντως αλλο... Το απόγευμα θα βιδωθεί... Να δούμε αν είναι οκ...
View attachment 54641View attachment 54642
Καλά ρε δεν το βλέπεις που λέει ΟΚ πάνω ?
Μια χαρά θα είναι αυτό, αφού το γράφει κιόλλας !!!!
.very funny.
1661949676005.png


Το άλλο είχε πρόβλημα ... το τσοκ πρέπει να "πέφτει" ελεύθερα μέχρι το σπείρωμα και να βιδώνει χωρίς την παραμικρή δυσκολία (όταν τα σπειρώματα είναι καθαρά από βρωμιές).

Άντε με το καλό να το δοκιμάσεις !!!
.hunter.
 
Θα αναφερθω για το porting στα benelli.Η εταιρεια οπως γνωριζεται εχει επιλέξει συγκεκριμενα μοντελα της για φορεσει κανες με porting.Αυτες ειναι super sport ethos sport vinci super sport.Oπλα οπως γνωριζεται που η εταιρεια προσφερει για χρηση σκοποβολης πηλινου δισκου. Η εταιρεια επελεξε να προσφερει τα οπλα και με επιλπεον τσοκ εσω εξω διοτι απο μελετες που σιγουρα εχει κανει παρατήρησε οτι προσφερουν επικουρικα καποια συγκριτικα πλεονεκτηματα στο ζητουμενο βλητικο αποτελεσμα που επιδιώκουν για την συγκεκριμένη χρηση.Οσα και ο Spyros νωρίτερα ανεφερε ειναι ετσι ακριβως και θα προσθεσω οτι εκτος της αναπηδησης της κανης και την μειωση της εκρηξη του στομιου ειναι και που ο λογος βγαζουν ποιο συγκεντρωτική ροζετα παρολο που η συνολικη γεωμετρια κατασκευης του εσωτερικου της κανης δεν διαφέρει απο τις απλες ισως μια μικρη επιμηκυνση του κωνου στην ethos. .Και να δωσω μια προσωπικη εμπειρια γιατι προσπαθησα να δω και εγω ο ιδιος εαν πραγματι ειναι ετσι.Πηρα την super sport και διπλα τη m2 camo 21 μοντελο στα 32μ με 3αρι τσοκ 33γρ νο9.Super spost 77.73%m2 71.30%.Φοραω στην m2 τσοκ της super sport και βγαζει αποδοση 75.52%.Συνέχεια φοραω στη m2το carlson im αποδοση 76 .23%.Tο carlson αντιστιχει σε 0.52 στο 18.3 αυλο της m2 .Η ανακρουση ελαφρως καλιτερη της super sport.Εριξα τριαρες σε τραβερσα για να διαπιστωσω την αναπηδηση στο swing.Συμπερασμα πιθανον εαν ειχε η m2 το porting της ςς να ειχε αντιστοιχη αποδοση και στην αναπηδηση και στην ροζετα .Ολα αυτα προς σκεψην χωρις να θελω να επικύρωσω κατι προσωπικα. Οι εταιρεις δεν δαπανουν ασκοπα χρηματα στις κατασκευες των προιοντων εαν το κοστος δεν ειναι δικαιολογημενο και αποτελεσματικο. Ετσι το αντιλαμβανομαι εγω.Απο παλαιοτερη εμπειρια με την Η368 lux η οποια έφερε εργοστασιακο porting σε συγκιτικο επισης διαπιστωσα τα ιδια οπως προανεφερα με τα benelli και απο τα εσω εξω της briley που στην συνεχεια χρησιμοποιησα προσθεσαν επικουρικα στο τελικο αποτελεσμα απο τα μαμα.Κουρασα να με συγχωρείται.
 
Καλά ρε δεν το βλέπεις που λέει ΟΚ πάνω ?
Μια χαρά θα είναι αυτό, αφού το γράφει κιόλλας !!!!
.very funny.
View attachment 54643


Το άλλο είχε πρόβλημα ... το τσοκ πρέπει να "πέφτει" ελεύθερα μέχρι το σπείρωμα και να βιδώνει χωρίς την παραμικρή δυσκολία (όταν τα σπειρώματα είναι καθαρά από βρωμιές).

Άντε με το καλό να το δοκιμάσεις !!!
.hunter.
Σωστη λεπτομερεια ελευθερη πτωση.
 
Δεν εχει κολπο.
Οταν σφιγγω τα δοντια το κεφαλι μου μετακινειται αριστερα σε σχεση με το κοντακι. Ετσι κ η βολη πηγαινει αριστερα. Καπου τα ειχαμε συζητησει παλαιοτερα
Θα κάνουμε σαν τον Χρόνη Ξαρχάκο ‼️"τράβα μαλλί Ρένα τράβα μαλλί"
 
To ιδιο εκανε και στου ξαδερφου μου σε καπιο σημειο εκανε ενα φρακαρισμα
φωναξε τον Βασιλη..μη σε βαλει να στειλεις πισω την κανη μονο....Τολη, βιδωσα το τσοκ πανω στο οπλο και πλεον πεφτει μονο του μεσα και σταματαει στο σπειρωμα και βιδωνει αβιαστα.οπως με τα υπολοιπα 7 crio plus τσοκ που εχω συνολικα..για δες το λιγο...
 
Λοιπόν παίδες θα σας πω μια ιστορία... Οταν πηρα το οπλο το Μάρτιο, μετα απο λιγες μερες παραγγειλα ενα τσοκ εσω εξω knurled crio plus απο τη μ2... Έτσι οπως το έβλεπα μου αρεσε... Πηρα το τσοκ, το ειχα ανεβάσει κιόλας σε φώτο εδω, κ μολις το βιδωνα εκανε μια στροφή κ εβρισκε... Σταμάταγε... Φρέναρε..
Ενα ωραιο πρωί εμφανίστηκε ο περίεργος... Αυτος ο.... Εδω μεσα.. Που κυκλοφορεί ανάμεσα μας... (@gvp9000, συστήνεται).... Το πιανει κ λέει είναι στραβο.. Στειλτο πίσω... Δεν πέφτει ελεύθερα μεχρι το σπειρωμα κ οταν το βιδωνω φρακάρει ελαφρως μου λέει... Πω ρε γαμωτ λεω κ εγω απο μεσα μου...τι το θελα κ του το δειξα...
Τεσπα τον άκουσα για μια κ τελευταία φορά κ το έστειλα πισω... Το κατάστημα specialforces.gr αμεσα το εστειλε στον κυργια... Με παιρνει ενα παλικαρι απο κυργια κ μου λέει... Δεν είναι τίποτα... Λιγο είναι αυτο κλπ κλπ (ότι δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα με το τσοκ)
Δασκαλεμενος εγω απο τον περίεργο που σας περιεγραψα πριν, τλεου... Τι λες ρε λεβέντ;... Μι ειπε ιμενα ο @gvp9000 ουοτ ετσ κ ετσ του τσοκ... Ποιος είναι αυτός μι ρουταει του παλικάρ... Τη δλειας ισι τλεου... Και μου έστειλε σήμερα το καινούργιο

Σοβαρά τωρα... Βασιλη αν θυμάσαι το παλιο είχε ξεβαψει ελαφρως κατω απο το σπειρωμα και ειχε και μια
μικρη ατελεια στο σπειρωμα... Τουτο εδω είναι οντως αλλο... Το απόγευμα θα βιδωθεί... Να δούμε αν είναι οκ...
View attachment 54641View attachment 54642
τέτοια τσοκ εχει η SBE3 KAI H BE3
 
Ήταν ελαττωματικό Παναγιώτη.. Ευτυχως δεν εριξα με αυτό.. Το έδειξα στον Βασίλη κ εγκαιρα διαπίστωσε το πρόβλημα... Με τη βοήθεια του αποφευχθηκαν τα χειρότερα....
Το πιο πιθανό ήταν να μην πάθαινε τίποτα ούτε το όπλο ούτε το τσοκ.
Αλλά γιατί να το δεχθείς ;
Δεν το πλήρωσες κανονικά ;
Αφού δεν ήταν σωστό.
 
Ήταν ελαττωματικό Παναγιώτη.. Ευτυχως δεν εριξα με αυτό.. Το έδειξα στον Βασίλη κ εγκαιρα διαπίστωσε το πρόβλημα... Με τη βοήθεια του αποφευχθηκαν τα χειρότερα....
Έχεις δει διαφορά με το μαμά 3*; Γιατί εμένα δεν έχει το κανονικό για να συγκρίνω και να δω διάφορες.
 
Έχεις δει διαφορά με το μαμά 3*; Γιατί εμένα δεν έχει το κανονικό για να συγκρίνω και να δω διάφορες.
δεν εχω ριξει με το 3αρι τσοκ...μονο με gemini i.m και i.c.....(2 και 4 αστρα αντιστοιχα στα τρυγονια)....δεν εχω προλαβει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top