Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μέχρι κάποια χρόνια πριν ήταν υποχρεωτικό να γράφουν αυλό τα όπλα πάνω για αυτό τα παλιότερα όπλα έγραφαν. Πλέον δεν είναι υποχρεωτικό για αυτό και κάποιες εταιρείες δεν γράφουν στα καινούρια όπλα.
γεια σου Μανωλιο με το εργαλειο σου...στον επισημο καταλογο του 2022-23 που μου εστειλε ο λουκας περιοπτη θεση εχει η vinci και η super vinci με παρα πολλες παραλλαγες αυτων....αναμενω εντυπωσεις φιλε απο το εργαλειο σου
 
γεια σου Μανωλιο με το εργαλειο σου...στον επισημο καταλογο του 2022-23 που μου εστειλε ο λουκας περιοπτη θεση εχει η vinci και η super vinci με παρα πολλες παραλλαγες αυτων....αναμενω εντυπωσεις φιλε απο το εργαλειο σου
Για και σε σένα . Αναφέρεται στο ίδιο μοντέλο η βγαίνει κάποιο καινούριο μοντέλο vinci 2023;
 
Καλημέρα σας. Έχει κανείς την montefeltro την συνθετική να μου πει δυο λόγια για το όπλο (ντουφεκιες, ζύγισμα και τα λοιπά). Θα την πάρω σε 66 εκατοστά και θέλω να δω μερικές γνώμες
Να ξέρεις έχει βγει και η montefeltro 2022 με καινούριο κλείστρο και κάποιες σχεδιαστικές ακόμη αναβαθμίσεις που μέχρι στιγμής βγαίνει μόνο συνθετική. Θα την καταλάβεις από το κουμπί απευλεθρωσης κλείστρου που πλέον δεν είναι στρογγυλό αλλά μακρόστενο.
 
Να ξέρεις έχει βγει και η montefeltro 2022 με καινούριο κλείστρο και κάποιες σχεδιαστικές ακόμη αναβαθμίσεις που μέχρι στιγμής βγαίνει μόνο συνθετική. Θα την καταλάβεις από το κουμπί απευλεθρωσης κλείστρου που πλέον δεν είναι στρογγυλό αλλά μακρόστενο.
Η συγκεκριμένη που θα πάρω είναι στρογγυλό επομένως είναι το παλαιότερο μοντέλο.
 
εχει βγει και ξυλινη η μοτεφελτρο η καινουρια....μανο δεν προσεξα καλα ...απλα ειδα στον καταλογο παρα πολλα βιντσι...δεν κοιταξα για λεπτομερειες...μπορεις να μπεις στη σελιδα της να κατεβασεις τον καταλογο ..ειναι μεγαλο το αρχειο και δεν μου το ανεβαζει εδω
 
εχει βγει και ξυλινη η μοτεφελτρο η καινουρια....μανο δεν προσεξα καλα ...απλα ειδα στον καταλογο παρα πολλα βιντσι...δεν κοιταξα για λεπτομερειες...μπορεις να μπεις στη σελιδα της να κατεβασεις τον καταλογο ..ειναι μεγαλο το αρχειο και δεν μου το ανεβαζει εδω
Η ξύλινη δεν θα έχει κανένα 500αρικο επιπλέον;
 
Να κοιταξεις 1α τι αυλο εχει η Μ2.Μετα θα παρεις τους πίνακες συσφιξης που εχουν οι εταιρειες των αφτερ τσοκ.
Και αναλογως των αποστασεων που επιθυμεις να τουφεκας θα προσαρμοσεις το αναλογο τσοκ.Σου εφιστω την προσοχη εαν η συσφιξη του τσοκ μαμα ταυτιζεται με το αφτερ μην πεταξεις αδικα τα λεφτα σου διοτι βγαζουν παραπλησια αποδοση.Αυτο δεν ισχυει σε τσοκ φρενου οπως πχ τα kicks.Προτεινω να παρεις ενα LM σε 0.30-0.38 αποδοση επι του αυλου και να ξεκινησεις μονο με αυτο.Η Μ2 βγαζει σφιχτα κεντρα και αυτη η συσψιξη θα σου βελτιωσει σημαντικα την περιφερεια και θα εχεις μια καλη κυνηγετικη ροζετα απο τα 15μ μεχρι τα 27μ.Ξεκινα προσαρμοσου και στη συνεχεια θα αναζησεις η οχι κατι περισσοτερο. Το μαμα 3αρι αποδιδει οσα του αναλογουν στον πινακα καθως και το2αρι σε ποιο χοντρα σκαγια αποδιδει δυνατα.Θεωρω οτι απευθυνομε σε καποιον που δεν εχει και πολυετη εμπειρια στα πραγματα για να μην παρεξηγηθω .
Οτι πεί ο Κύριος Καθηγητής!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top