Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδια λεω και εγω να παρω το 828u...εσεις που το εχετε παρει ποιο θεωρειται καλυτερο το μαυρο η το νικελ...μου ειπαν πως το νικελ ειναι ποιο παθιαρικο στις γραντζουνιες...
Βασιλη να παρεις το 725 σε 76ή81αυτη ναι.Θα ειναι μια καλη αγορα.Κατα την γνωμη μου παντα.
 
Τι κυνηγια θες να κάνεις ? Για περπατητο είναι μανούλα για ενισχυμενες γομωσεις σε καρτερια όχι τόσο λόγο μικρού βάρους
Για μπεκατσα το θελω...εε και καμια τσιχλα καπου καπου..για τα υπολειπα εχω την vinci
 
Εμφανισιακά μαρεσει το νικελ από κοντά που τα ειδα. Το μαύρο θα είναι και ποιο ουδέτερο σε καρτερι ....εσύ αποφασίζεις
και εμενα το νικελ μου αρεσει...αλλα μου ειπε ενας φιλος πως γραντζουνιεται πολυ ευκολα
 
Φιλοι καλησπερα. Η μπενελλι 123 ραφφαελλο, οχι η sl80, αξιζει σαν οπλο? Ειδα πως ειναι πρπου σαν το μαυρο αετο απλα εχει τις ασιμι πλακες στη βαση. Δεχετε εσωτερικα τσοκ. Ειναι μαγκνουμ?
Τι μέγεθος κάνης και πόσο την βρήκες; ; έβγαινε και με απλή κάνη και μάγκνουμ.Μάθε περισσότερα για το όπλο που βρήκες και τα λέμε....
Για αρχή σου λέω ότι ήταν ένα πάρα πολύ καλό όπλο...
 
Χθες καταλαβα οτι υπαρχει και πιο νεα εκδοση. Η παλια ειναι σαν την 121. Εγω μιλαω γι αυτην που εχει καπακι στη βαση και παιρνει εσωτερικα τσοκ. Βρηκα μια 800 ευρω με 2 καννες μια 71 με 4 εσωτερικα και μια κανη επιπλεον 76*. Η αλλα που βρηκα ειναι με κανη 71** 650 ευρω και δινει και επιπλεον καννη 65****. Με τις 2 κανες παλι 800 ευρω. Εχω ακουσει πως καννες με σταθερα τσοκαρισματα εχουν καλυτερες βλητικες επιδοσεις
 
Μια είναι η 123 φίλε μου. Την έβγαζε με ότι κάνη ήθελες απλή και μάγκνουμ,με στάνταρ ή εσωτερικά τσόκ.,μάλιστα στα 61" είχε εξωτερικά τσόκ. Θα σου πρότεινα εάν είναι εφικτό να έπαιρνες την 71" με εσωτερικά τσοκ και σε καλύτερη τιμή,χωρίς δεύτερη κάνη και αναλόγως την κατάσταση βέβαια.Το πολύ 500€ με μια κάνη,είναι η αξία ενός καλοσυντηρημένου τέτοιου όπλου.
 
Ευχαριστω πολυ. Φιλε μου δε μπορω να ανεβασω φωτο για να δεις τι λεω
Ηξερα πως ειναι μια η 123 κι εγω. Αλλα παρατηρσα πως υπαρχουν 2 εκδοσεις. Μια η παλια sl80 με το παλιο κλειστρο που το πανω μερος της βασης ειναι ενα με την κανη,εχει τα σταθερα η εναλλασομενα εξωτερικα οπως σωστα ειπες και μια εκδοση RAFFAELLO 123 που ειναι πιο νεα εκδοση. Σαν το μαυρο αετο με ασιμι πλακες. Εχει φλατζες αλλαγης κλεισης,εσωτερικα τσοκ και καπακι στην βαση
 
Κοιταξε τις διαφορες που λεω στα δυο που ανεβασα και θα καταλαβεις τι εννοω. Σορυ δεν μπορω να ανεβασω φωτος. Ουσιαστικα αυτη που λεω ειναι σαν μια παλια εκδοση της ελεγκαντ ας πουμε
 
Ξέρω ποια είναι,την είχε φίλος μου και ήταν πολύ ευχαριστημένος.Εαν είναι σε καλή κατάσταση,έλεγξέ την πρώτα,πάρτη με εσωτερικά τσοκ για να έχεις πιο πολλές επιλογές.Και εαν είναι εφικτό,προσπάθησε να την κατεβάσεις λίγο.....εαν πάρεις και δεύτερη κάνη.
 
την sl80 123 με την κάννη που είναι ένα με το πάνω μέρος της βάσης την έχω σε 2* σταθερό - τουφεκιά φαρμάκι,από το 1986 μέχρι και σήμερα απροβλημάτιστη μόνο το κοντάκι έχει ραγίσει αλλά μικρή η ζημιά μετά από χιλιάδες φυσίγγια
 
Η 123 sl80, είναι αυτή που αποσπάται το κλείστρο μαζί με την κάνη,το οποίο σύστημα το έχει η Beretta es 100 Vitoria που έχω στην κατοχή μου.Η 123 Rafaello είναι σαν όλα τα άλλα όπλα,που αφαιρείται μόνο η κάνη και προσωπικά μου αρέσει περισσότερο,πιο εύκολος καθαρισμός και πιο πρακτικό σε θέμα μεταφοράς ''σπαστό''.
Δεν ξέρω τα γούστα σου,αλλά εγώ προτιμώ με εσωτερικά τσοκ τα όπλα,γιατί όπως είπα έχεις περισσότερες επιλογές στο κυνήγι. Καλή αγορά σου εύχομαι...
 
καλησπερα μια beneli super 90 montefeltro ποσο μπορει να πουληθει? παλιο μοντελο σαν αυτο της φωτογραφιας
beneli.jpg
 
καλησπερα μια beneli super 90 montefeltro ποσο μπορει να πουληθει? παλιο μοντελο σαν αυτο της φωτογραφιας
beneli.jpg
500 με 600 είναι μία καλή τιμή εαν το όπλο φυσικά είναι σε καλή κατάσταση και φυσικά σε αυτή την τιμή μπορεί να φύγει και σχετικά πιο γρήγορα από ότι να την βάλεις 650-700
 
Επειδη ειμαι σε διλμα. Ο μαυρος αετος μαγκνουμ ειναι καλυτερο οπλο απ αυτην? Και γιατι εχει κατοχειρωθει τοσο πολυ ως οπλο ? Για τον μαυρο αετο μαγκνουμ λεω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top