Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η φυσοκαλαμο. Πάντως πολυ σφιχτη η κυρία benelli
δεν ειναι θεμα οτι ειναι σφιχτη.θεμα ειναι οτι αυτο το σφιχτο δεν συνεργαζεται με τιποτ αλλο πανω στ οπλο. ουτε με τσοκ ουτε με κανη ουτε με τιποτα.η 302 που εχει κι αυτη σφιχτο αυλο γιατι με την οπτιμα καννη δεν τιθεται θεμα συγκρισης συνεργαζεται αψογα και με τα τσοκ και με την κανη και με ολα. και ρωταω τωρα. πως γινεται ενα οπλο 40 χρονων και βαλε να ειναι πολυ καλυτερο απο μεταλα καννη και τσοκ απο ενα καινουργιας σε εισαγωγικα τεχνολογιας??????
 
Ρε παιδια για πεστε μου που μετραμε τον αυλο ή τον κυλινδρο για να δω και εγω τα δικα μου που παιζουν
Μπροστα την καννη χωρις τσοκ ?..ή λεω μ@κ@κιες
για τον αυλο χρειαζεσαι αυλομετρο. τα τσοκ μπορεις να τα μετρησεις και με παχυμετρο
 
Γυρω στο 1 εκ ειναι ο κωνος στα στανταρντ Benelli και αυτο συνεσφερει στο μεγαλο κλωτσημα. Στα Performance μοντελα τα οπλα μεταμορφωνονται σε οπλαρες. Και εκει ακριβως ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης. Ενα μοντελο μαρκετινγκ που σε καποιους αρεσει, καποιους αλλους ομως τους ενοχλει αφανταστα.
Αν πληρωσεις πχ 2000 δολλαρια για την SBEII στην Αμερικη για βαλτοτουφεκο που στην Αμερικη θεωρουνται πολλα λεφτα εχεις την απαιτηση το οπλο να εχει και τις καμπανες και τις σφυριχτρες επανω οπως λενε μεταφορικα οι Αμερικανοι, δηλ κωνους, πορτινγκ, πελματα κλπ. Οταν μου λες εσυ δωσε αλλα 800 παραπανω και παρε απο το Performance Shop το απολυτο βαλτοτουφεκο αναρρωτιεται ο πελατης τι αγοραζει με το βασικο μοντελο? Ορτυκοτουφεκο, Τρυγονοτουφεκο η οπλο του σκητ?
και η απορια μου. γιατι δεν τα βγαζουν ετσι απ την αρχη αφου ουτως η αλλως τα πληρωνεις χρυσαφι ωστε να παιρνει ο πελατης ενα οπλο οπως πρεπει και οχι οτι ναναι????????????????? γιατι αν εφερνε τη supersport ετσι οπως εβαλε την παρουσιαση ο φιλος κωνσταντινος ας την πληρωνα και 3000 δεν νομιζω οτι θα τιθοταν θεμα με το τι οπλο θα κυνηγουσα η την cordoba
 
Last edited:
εσυ αποφασισε τι πηρες. beretta benelli η mixed grill???
ha haaa
Επρεπε να δεις σκαλωμα ο αστυνομικος οταν ειδε στην καννη να γραφει beretta benelli iberica, ενω τα χαρτια εγραφαν μπερεττα!
Μου τραβηξε και ενα χτυπημα το κοντακι ακομα δεν το πηρα :eek::oops::confused::confused:.no.
 
Επρεπε να δεις σκαλωμα ο αστυνομικος οταν ειδε στην καννη να γραφει beretta benelli iberica, ενω τα χαρτια εγραφαν μπερεττα!
Μου τραβηξε και ενα χτυπημα το κοντακι ακομα δεν το πηρα :eek::oops::confused::confused:.no.
Γούρι γούρι Αποστόλη, εμένα με την vitoria τοτε με έκαναν να πάω τρεις φορες στην αστυνομία γιατί δεν ήταν σίγουρος για τον αριθμό, στο τέλος από τα σουρτα φερτα πάνω στο μηχανάκι έφυγε ο μειωτηρας που τον είχα χύμα μες την χαρτοκουτα και εγδαρε την κάννη αγκινιαστο όπλο.
 
Γούρι γούρι Αποστόλη, εμένα με την vitoria τοτε με έκαναν να πάω τρεις φορες στην αστυνομία γιατί δεν ήταν σίγουρος για τον αριθμό, στο τέλος από τα σουρτα φερτα πάνω στο μηχανάκι έφυγε ο μειωτηρας που τον είχα χύμα μες την χαρτοκουτα και εγδαρε την κάννη αγκινιαστο όπλο.
Κωστα και εγω για γουρι το βλεπω γιατι αλλιως δενν...
Ξενερωσα λιγο αλλα νταξει δεν πολυφαινεται μιας και τα ξυλα ειναι πολυ σκουρα! :)
Ο μαγζατορας το ερωτευτηκε οταν το επωμισε. Με ειφε να το κανω βιδες σε 2 λεπτα και τρελαθηκε.
Και εγω τρεις φορες πηγα στο τμημα σημερα
 
στα καινουργια μπενελι δεν αναγραφεται αυλος. στη m2 που πηρα περυσι δεν εγραφε τιποτα. σε οπλουργο τη μετρησα

Ούτε η δικιά μου με την sentetiene κάννη γράφει αυλό, μήπως ξέρει κάποιος τι αυλό έκαναν τότε;
Αν κρίνουμε από την χρονολογία λογικά 18,2-18,3 σωστα;
Εξακολουθώ να το έχω μεγάλη απορία αυτό !!! Αφού περνούν υποχρεωτικά από την κρατική τράπεζα δοκιμών, πως γίνεται να μη μετρηθεί και να μη γραφτεί ο αυλός ;;; Εκτός κι αν έχουν αλλάξει τελευταία οι κανονισμοί της C.I.P. και δεν είναι υποχρεωτικό αυτό.
Οι καινούργιες καραμπίνες της Beretta γράφουν αυλό ;;; Κι αν ναι, τότε πως γίνεται οι Benelli να μη γράφουν, αφού από την ίδια τράπεζα δοκιμών περνούν κι αυτές (του Gardone) ;;; .xm....
Ερώτηση ... επειδή δεν έχει περάσει από τα χέρια μου ευρωπαϊκή καραμπίνα ... σε ποιο σημείο της κάννης φέρουν τις σφραγίδες δοκιμής ;;;
....................................................................
.off topic.
Oχι Στελιο, ουτε καν SN δεν εχουν οι Remington καννες
Παύλε αναρωτιόμουν αν έχει νόημα η άδεια αγοράς εφόσον δεν υπάρχει SN για να πιστοποιεί ποια κάννη έχεις αγοράσει...
Λοιπόν από περιέργεια έλυσα τώρα την καραμπίνα μου Mossberg 9200, και πράγματι ούτε αυτή έχει Serial Number στην κάννη !!!
Αντιθέτως στο SKB υπάρχει στο μονομπλόκ στο κάτω μέρος ο SN, ο ίδιος που υπάρχει και στη βάση ...
 
Λοιπόν από περιέργεια έλυσα τώρα την καραμπίνα μου Mossberg 9200, και πράγματι ούτε αυτή έχει Serial Number στην κάννη !!!
Τοσα χρονια την εχεις τωρα το πηρες χαμπαρι...sarcastic..sarcastic.
Τα baikal το εχουν παρακανει,καννη,βαση και σιδερο παπιας...sarcastic..sarcastic.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top