Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω παντως το 1999 οταν εδωσα μια breda aries 2 η οποια ειναι με συστημα αεριων,και πηρα τοτε μια breda astro με συστημα αδρανειας,καταλαβα αμεσως διαφορα στο κλωτσημα...μαλιστα θυμαμαι στην αρχη μου κακοφανηκε....για μενα η αδρανεια κλωτσαει πιο πολυ,μπορει μεχρι ενος σημειου να ναι ανεκτο, αλλα κλωτσαει παραπανω...ιδιως σε magnum φυσιγγια ειναι τεραστια η διαφορα,με την αδρανεια τρως σφαλιαρα...
 
Δοκιμαστε την affinity sporting και τα ξαναλεμε.εριξα σημερα κι επαθα πλακα.ποιαααα μπενελι
Ευρυπίδη επειδή συγκρίνεις ονομοια πράγματα μπροστά στην supersport δεν πιάνει μια...αλλά έχει και τα διπλά χρήματα η benelli,είναι το τι ψάχνεις,μην τα εκμηδενίζουμε όλα!
 
Ευρυπίδη επειδή συγκρίνεις ονομοια πράγματα μπροστά στην supersport δεν πιάνει μια...αλλά έχει και τα διπλά χρήματα η benelli,είναι το τι ψάχνεις,μην τα εκμηδενίζουμε όλα!
Ασε ηλια.18,5 αυλός με το 4 άστρα μαμά στο πίνακα να βγάζει κατανομές Μπερέτα στα 40 μετρα.και δεν μηδενιζω τιποτα.κατα τη γνώμη μου πολυ καλύτερη απ τη μπενελι και με το ελατήριο μπροστα
 
Ασε ηλια.18,5 αυλός με το 4 άστρα μαμά στο πίνακα να βγάζει κατανομές Μπερέτα στα 40 μετρα.και δεν μηδενιζω τιποτα.κατα τη γνώμη μου πολυ καλύτερη απ τη μπενελι και με το ελατήριο μπροστα
Ευρυπίδη το ζύγισμα της benelli δεν το φτάνει ούτε στα όνειρα της....εγώ δοκιμές στον πίνακα δεν κάνω,για να μην είμαι ψεύτης αλλά χτες τα παιδιά στο σκοπευτήριο είδαν 50αρα ντουφέκια και ο ιδιοκτήτης της μου είπε πως είναι σύνηθες φαινόμενο.ειχε κώνο η συγκεκριμένη αλλά την έπιαναν και πρώτη φορά στα χέρια μου!
 
Δοκιμαστε την affinity sporting και τα ξαναλεμε.εριξα σημερα κι επαθα πλακα.ποιαααα μπενελι
Ευριπο βαλτος εισαι ρε συ;;;;
Για την franchi το χω πει κομμενη και ραμμενη στα μετρα μου και με ζυγισμα απο το διαστημα.....
 
με το 4 άστρα μαμά στο πίνακα να βγάζει κατανομές Μπερέτα στα 40 μετρα.
Σιγουρα παιζει ρολο κ το αν ειναι συγκεντρωτικό το φυσιγγι,αλλά έχω μια απορία,Κουβέντα να γινεται γιατι με τα τσοκ δεν ασχολούμαι όπως ξερεις..
Aυτο ειναι φυσιολογικο για αυτό τα μετρα με αυτό το τσοκ?
Φαντάζομαι ότι κανείς δεν επιλεγεί το 4* για τα 40μ αλλά για πιο κοντά..
Αν πχ στα 25-30μ με διάφορα φυσίγγια πάρουμε τουφεκιες πιο κλειστές από ότι θα περιμέναμε τότε σίγουρα 4αρι τσοκ δεν είναι..
 
71 Ηλια. Για κοντακι παπια εχω να πω τα καλυτερα. Το καλο ειναι οτι βγαινει και στα 35.8 και εγω ειμαι στα 35.5.
Σε βολεύει τόσο κοντό κοντάκι;εγώ την έριξα σκοπεύτηριο,δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα κιόλας...αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά!
 
Εχει 25mm πελμα εργοστασιακα και ισως χρειαστει να βαλω ποιο λεπτο για να την φερω στα μετρα μου, οχι οτι με κλοτσαει τωρα. Το λεπτο που εχει σε comfort ειναι 15mm και σκεφτομαι να παω στο ιδιο η να κοιταξω και καμια αλλη εταιρια??
 
Last edited:
Ευριπο βαλτος εισαι ρε συ;;;;
Για την franchi το χω πει κομμενη και ραμμενη στα μετρα μου και με ζυγισμα απο το διαστημα.....
Πανάγο παρτη με κλειστά ματια.3300 τρομερό ζύγισμα και με 76π.κανη άλλο φρουτο.στις τραβέρσες ειδικα όλα τα λεφτα.αλλα τι να σου κάνω που δεν έρχεσε απανω.οποτε το αποφασισεις πες μου να σου κανονισω να ρίξεις πουλα με τη συγκεκριμενη
 
Ηλία όσον αφορα τις μπενελι είχα και ξερω.προσωπικα δεν ξαναβαζω με τίποτα στα χέρια μου.γούστα είναι αυτα.εσύ αν νομίζεις οτι η supersport αξιζει 2500 ευρώ με την 930 που έχει ενα σωρό καλουδια απο κωνο αφού μου λες για κωνο ρυθμιζόμενο κοντάκι σκανδάλη και βαρίδια συν καλά τσοκ να κανει 1600 τοτε παο πασσο
 
Εχει 25mm πελμα εργοστασιακα και ισως χρειαστει να βαλω ποιο λεπτο για να την φερω στα μετρα μου, οχι οτι με κλοτσαει τωρα. Το λεπτο που εχει σε comfort ειναι 15mm και σκεφτομαι να παω στο ιδιο η να κοιταξω και καμια αλλη εταιρια??
Σπύρο και γω τα ίδια έχω το μεσεο και θέλω το μικρό το χειμώνα σκαλωνη στο μπουφάν , ξέρεις πόσο έχει το πέλμα γνήσιο benelli έρευνα;.hair.
 
αυτό ομολογώ οτι δεν το ξερω.οτι τις πουλάνε εννοω
Για τα όπλα που κυκλοφόρησαν που δεν είναι και πάρα πολλά λόγω ότι είναι πρόσφατο ντουφέκι,όντως πωλούνται χωρίς όμως να σημαίνει και κάτι ιδιαίτερο αυτό....αλλά ρε συντεκνε πολύ μένος κατά των benelli,σε πλήγωσε καμία,πες μου να καθαρίσω να ουμε.lazy.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top