Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οκ τον έβγαλα τον μειωτήρα. Ευχαριστώ για τη βοήθεια..RESPECT.

Άλλη μια απορία τώρα. Αφού έβγαλα τον μειωτήρα συντάντησα την τάπα που κρατάει το ελατήριο της αποθήκης. Αυτή βγαίνει για να καθαριστεί εσωτερικά η αποθήκη;
Σίγουρα θα βγαίνει απλά δε γνωρίζω το how to και φοβάμαι μην κάνω καμια ζημιά στο μανάρι μου.:p
Λαμπρο αν διαβάσεις παραπανω θα δεις την απάντηση.η αποθήκη είναι κολημενη με φλατζοκολα και πρεπει να θερμανθεί για να ξεβιδωσει απο άτομο που ξέρει να το κανει.το ίδιο θέμα έχω κι εγώ.την πρωτη φορά που ία γίνει αυτό πρεπει το όπλο να παει σε οπλουργο που να ξέρει τι θα κανει.μετα βιδωνει και ξεβιδωνει με το χερι.
 
Να πω την αλήθεια δεν νομίζω να το πειράξω ποτέ. Τα φοβάμαι τέτοια κόλπα.
Λαμπρο παλια ανεβενα για φασσα πριν τον Προυσσο. ηπαρχουν ακομα αυτα τα καρτερια?? σορυ για το.off topic.
 
Μια απορία κύριοι γιατί έχω μπερδευτεί...
Για το μοντέλο Rafaello Crio ταιριάζουν τα Crio Plus Chokes;
Εξαρταται το μοντελο...νομιζω μετα το 2007 ειναι τα crio plus και εχουν το σπειρωμα στην μεση πριν ηταν τα crio και ειχαν το σπειρωμα πανω!
 
image.jpg
image.jpg
NEA CRIO ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ CRIO Η . Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΠΕΙΡΩΜΑ.
 
ναι crio plus με το σπείρωμα περίπου στη μέση στα παλιότερα crio το σπείρωμα ήταν τέρμα επάνω όπως αναφέρουν κι οι Ηλίας Τάσος :)
Μακη νομιζω ότι το τσοκακι που έβαλε στη φωτογραφία ο Γιωργος είναι από τα παλιά . Το σπείρωμα φαίνεται να είναι στη μέση αλλά το πάνω μέρος του τσοκ απ ότι δείχνει είναι έξω απ την κάνη. Αν δει οΓιωργος την κάνη του και οι βόλτες είναι τέρμα επάνω στην άκρη της κανής τότε σίγουρα είναι το παλιό σπείρωμα.
Τα έχω και τα δύο είδη το παλιό στην rafaello και το plus στη vinci.
 
Μακη νομιζω ότι το τσοκακι που έβαλε στη φωτογραφία ο Γιωργος είναι από τα παλιά . Το σπείρωμα φαίνεται να είναι στη μέση αλλά το πάνω μέρος του τσοκ απ ότι δείχνει είναι έξω απ την κάνη. Αν δει οΓιωργος την κάνη του και οι βόλτες είναι τέρμα επάνω στην άκρη της κανής τότε σίγουρα είναι το παλιό σπείρωμα.
Τα έχω και τα δύο είδη το παλιό στην rafaello και το plus στη vinci.
αυτό νόμιζα κι εγώ στην αρχή Μιχάλη αλλά έχω την εντύπωση ότι το τσόκ είναι το μαμά και είναι έσω
αν πάλι είναι έσω έξω τότε μιλάμε για mobile
ας μας λύσει την απορία ο Γιώργος :)
 
αυτό νόμιζα κι εγώ στην αρχή Μιχάλη αλλά έχω την εντύπωση ότι το τσόκ είναι το μαμά και είναι έσω
αν πάλι είναι έσω έξω τότε μιλάμε για mobile
ας μας λύσει την απορία ο Γιώργος :)
Μακη βλέπω ότι έχει δόντι μετά το σπείρωμα αυτό με κάνει να πιστεύω ότι είναι mobile.
Τελικά αντί να απαντήσουμε στο Γιωργο θα μας απαντήσει αυτός..shake hands.
 
Εσωτερικό είναι το τσοκάκι από αυτά που είχε το όπλο.
Άρα μάλλον Crio Plus είναι.
Τωρα είδα την απάντηση του Γιωργου . Τελικά Μακη έχεις δικιο.RESPECT..RESPECT.
βιάστηκε ο Γιώργος ν απαντήσει αλλιώς θα σου έπαιρνα στοίχημα 2-3 κιλά παϊδάκια.very funny.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top