Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εγώ πάντως το θεωρώ μεγάλη υποβάθμιση αυτό που έκανε. Έβγαλε την crio που ειναι σαφώς καλύτερη κάνη και σε ποιότητα και σταθερότητα στις τουφεκιές για να βάλει μία απλή κάνη για να έχει δήθεν απλά ελάχιστα πιο σφικτή τουφεκιά που αμφιβάλω και για αυτό. Κάτι που θα μπορούσε απλά να το καταφέρει με πιο σφιχτό τσοκ. Και τώρα ασφαλώς την πουλάει γιατί δεν πείρε το αποτέλεσμα που νόμιζε ότι θα έπαιρνε. Γιατί δεν έπαιρνε εξαρχής Breda που στοίχιζε και πιο φτηνά από την crio; Για να αγοράσεις σήμερα Benelli με crio κάννη πρέπει να δώσεις 2000 και όχι 1000 που στοιχίζουν οι Breda. Έχει γεμίσει ο τόπος απο όπλα με τέτοιες πατέντες που τελικά καταλήγουν στο ράφι.
Η breda 930 κανεί 1800 και η κανη της είναι 18.6 με μεγαλύτερο κώνο αρκετά από την μπενελι δείχνει προδιαγραφές για καλό αποτέλεσμα δεν υποβαθμίστηκε καθόλου το όπλο βάζοντας Μπρέντα κανη . Αλλά αν δε δοκιμάσεις δεν ξέρεις και αν αναβαθμιστηκε
 
Last edited:
Επειδη τον παρακολουθώ που και που από ότι έχει δείξει σε άλλο video ειναι η black eagle 3 με την 76αρα θαλάμη. Απλά στην Αμερική νομίζω δεν την διαχωρίζουν σαν μοντέλο. Και την magnum δηλαδή μάλλον super back eagle την λένε.
Πιθανών ναι για αυτό μου το έγραφε και η benelli στο mail super black eagle.
 
Η breda 930 κανεί 1800 και η κανη της είναι 18.6 με μεγαλύτερο κώνο αρκετά από την μπενελι δείχνει προδιαγραφές για καλό αποτέλεσμα δεν υποβαθμίστηκε καθόλου το όπλο βάζοντας Μπρέντα κανη . Αλλά αν δε δοκιμάσεις δεν ξέρεις και αν αναβαθμιστηκε
Αν αναβαθμιζόταν όπως λέει ποιος ο λόγος που την πουλάει…. Αν είχα όπλο που γάζωνε με την αξιοπιστία του μηχανισμού της benelli ποιος θα το έδινε η για ποιο λόγο θα το κρατούσε δεύτερο.
 
Αν αναβαθμιζόταν όπως λέει ποιος ο λόγος που την πουλάει…. Αν είχα όπλο που γάζωνε με την αξιοπιστία του μηχανισμού της benelli ποιος θα το έδινε η για ποιο λόγο θα το κρατούσε δεύτερο.
Άβυσσος η ψυχή του κυνηγού δεν είναι μόνο της γυναίκας και εγώ έδωσα την ςς και ένα γουιντζιστερ για ένα Μέρκελ που τελικά δε πήρα,και τη δεύτερη ςς πέρσι που παρόλο ήταν το καλύτερο βλητικα μου όπλο δεν είχε το καλύτερο κοντάκι για μένα και ήθελα να τη πειράξω και έβγαινε ψηλά το κόστος, βέβαια δεν θα δώσω ποτέ το όπλο που έχω με το κοντάκι ακριβώς για μένα ,τα υπόλοιπα δε νομίζω ότι θα σταματήσω να τα ψάχνω στα όπλα στις κανες συγκεκριμένα.
 
Αν αναβαθμιζόταν όπως λέει ποιος ο λόγος που την πουλάει…. Αν είχα όπλο που γάζωνε με την αξιοπιστία του μηχανισμού της benelli ποιος θα το έδινε η για ποιο λόγο θα το κρατούσε δεύτερο.
Έτσι ακριβώς, όταν έφτιαξα την μπενελλι, σκεφτόμουν να πάρω ένα δίκανο, και συγκεκριμένα σήμερα να το πάρω, έχω και ένα πλαγιοκαννο του γέρου μου,αααλλα το ακύρωσα, επειδή η μπενελλι μου κάνει τα χατίρια, ξέρω ότι δεν θα την αποχωρηστο, γιατί το λέω, όταν πάω για κυνήγι και λέω θα πάω με του γέρου μου, όταν έρχεται η ώρα το χέρι πάει στην μπενελλι, όταν το όπλο είναι καλό δεν το δίνεις ούτε το έχεις για δεύτερο. ;)
 
Η breda 930 κανεί 1800 και η κανη της είναι 18.6 με μεγαλύτερο κώνο αρκετά από την μπενελι δείχνει προδιαγραφές για καλό αποτέλεσμα δεν υποβαθμίστηκε καθόλου το όπλο βάζοντας Μπρέντα κανη . Αλλά αν δε δοκιμάσεις δεν ξέρεις και αν αναβαθμιστηκε
Την ίδια κάνη με την Astro που κάνει 970 ευρώ δεν έχει και η 930? Η 930 κάνει 1800 ευρώ για τα υπόλοιπα καλούδια που προσφέρει όχι για την κάνη της υποθέτω.
 
Έχω την εντύπωση ότι αυτή που έχει δεν είναι η super black Eagle 3 αλλά η σκέτη black Eagle 3 γιατί όταν την έλυσε το καπάκι από το κλείστρο ήταν ξεχωριστό από την κάνη όπως είναι σε εμένα. Στην SBE3 το καπάκι του κλείστρου είναι μονοκόμματο μαζί με την κάνη
Νομίζω είμαι η σουπερ γιατί της είχε κανει παρουσίαση σε πιο παλιό βίντεο και εριχνε 3,5ρια στο τεστ αξιοπιστιας του.
 
Νομίζω είμαι η σουπερ γιατί της είχε κανει παρουσίαση σε πιο παλιό βίντεο και εριχνε 3,5ρια στο τεστ αξιοπιστιας του.
Δεν γίνεται να είναι η super στην σούπερ είναι κολλημένο το καπάκι κλείστρου στην κάνη είναι μονοκόμματο μόνο στην black Eagle είναι δυο κομμάτια! Όπως και αν δεις έχει κάνει μια παρουσίαση την super black eagle 20 και εκεί το έχει ξεχωριστό το πίσω κομμάτι. Πιθανών στην Αμερική να λέγονται όλες super black Eagle. Και black Eagle την ονόμασε για της αγορές της Ευρώπης και Αυστραλίας.
 
Αν αναβαθμιζόταν όπως λέει ποιος ο λόγος που την πουλάει…. Αν είχα όπλο που γάζωνε με την αξιοπιστία του μηχανισμού της benelli ποιος θα το έδινε η για ποιο λόγο θα το κρατούσε δεύτερο.
Εγω αν ειχα ενα DT11 τη μπενελλι δευτερη θα την ειχα αχαχαχαχ
 
δεν είμαι σίγουρος 100% πως τα κατασκευάζει η Marocchi , έχει γίνει συγχώνευση των δύο εταιρειών και η Βreda συνεχίζει μέσα στο εργοστάσιο της Marocchi να κατασκευάζει τα δικά της προιόντα όπως μάλλον συμβαίνει και για την Fabarm Guerini !
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top