Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αν έτρωγες καμιά σαβούρδα σε κοτρώνια θα το είχες κλεισμένο σε χρηματοκιβώτιο αχαχαχα
Έχω φάει κάμποσες και έχω αρκετή εμπειρία 😂
Εχω πεσει πολλες φορες παντα το οπλο ψιλα αχαχα τωρα ομως δε με νοιαζει και τοσο και εχω καιρο να πεσω
 
Εχω πεσει πολλες φορες παντα το οπλο ψιλα αχαχα τωρα ομως δε με νοιαζει και τοσο και εχω καιρο να πεσω
Κ εγω πάντα το όπλο ψηλά....την πρώτη φορά έπεσα με τα μούτρα ο βράχος χιλιοστά απ' το πρόσωπο μου ,τη δεύτερη σε μια πουρνάρια....κατάβαση ,φεύγω κάτω κ προσγειώνομαι με κωλο κ μέση ,ευτυχώς ο βράχος ήταν ίσιος χωρίς προεξοχές‼️για να τι❓μη σπάσω το σκατοοπλο‼️την πρώτη θα εμένα στον τόπο κ τη δεύτερη λίαν επιεικως ανάπηρος‼️
Αλλά τα πουστικα αντανακλαστικά δουλεύουν για το όπλο‼️
 
Δεν είναι για το όπλο Τζον ας σπάσει προσωπικά αλλά δεν το αφήνεις γιατί αν σου φύγει χτυπήσει κάτω γυρίσει και εκπυρσοκρότησει δεν φταίει κανείς άλλος δίπλα ούτε εσύ να χάσεις τη ζωή σου .Όλοι έχουμε φάει τούμπες η χειρότερη δική μου που γκρεμίστηκε ένα ντουβαρι και πέφτοντας μπροστά χόρτα κάτω ευτυχώς τεντωσα το δεξί χέρι που το κρατούσα και ίσα που το ακούμπησα στο έδαφος παρατεταμένο εμπρός επάνω σε κάτι φρέσκιες σβουνιες από αγελάδα και έγινε κωλος εγώ απλά χτύπησα τρανταχτηκα να το πω εκεί που έμεινα ακάλυπτος δεξιά στα πλευρά το ντουφέκι γρατζουνιά γεμάτο σκατα.
 
Δεν είναι για το όπλο Τζον ας σπάσει προσωπικά αλλά δεν το αφήνεις γιατί αν σου φύγει χτυπήσει κάτω γυρίσει και εκπυρσοκρότησει δεν φταίει κανείς άλλος δίπλα ούτε εσύ να χάσεις τη ζωή σου .Όλοι έχουμε φάει τούμπες η χειρότερη δική μου που γκρεμίστηκε ένα ντουβαρι και πέφτοντας μπροστά χόρτα κάτω ευτυχώς τεντωσα το δεξί χέρι που το κρατούσα και ίσα που το ακούμπησα στο έδαφος παρατεταμένο εμπρός επάνω σε κάτι φρέσκιες σβουνιες από αγελάδα και έγινε κωλος εγώ απλά χτύπησα τρανταχτηκα να το πω εκεί που έμεινα ακάλυπτος δεξιά στα πλευρά το ντουφέκι γρατζουνιά γεμάτο σκατα.
Ναι,ξέχασα να πω ότι κ στις 2 φορές ήμουν μόνος‼️
 
@Thomas kall Αλλάζεις πλαϊνό λαμάκι, πείρο και ελατήριο και είσαι έτοιμος!
Μου είχε παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα και έφτιαξε με αυτές τις αλλαγές.
Στο έκανε και όταν πατούσες το κουμπί του κλείστρου το στραβοποιανε όταν το πατούσες?
 
ημουν παρα πολυ κοντα να την επιλεξω, αλλα δεν εβρισκα το λογο να παρω ενα οπλο 3,5 ιντσων...οποτε πηγα στην be και δεν το μετανιωσα....ειναι μακραν οτι πιο ερωτευσιμο εχω κρατησει στα χερια μου μετα την παολα, την νανσυ, τη μαρινα κλπ καλα κοριτσια.... 😂 😂 😂
 
ημουν παρα πολυ κοντα να την επιλεξω, αλλα δεν εβρισκα το λογο να παρω ενα οπλο 3,5 ιντσων...οποτε πηγα στην be και δεν το μετανιωσα....ειναι μακραν οτι πιο ερωτευσιμο εχω κρατησει στα χερια μου μετα την παολα, την νανσυ, τη μαρινα κλπ καλα κοριτσια.... 😂 😂 😂
Ναι ειναι οντως ερωτας η Be Diamond και εγω εκει εχω καταληξει αλλα λοξοκοιταω και καμια αλλη. χαχαχα. Το μονο πλεονεκτημαπου δινω στην SBe3 ειαναι το λιγο παραπανω βαρος ιδιως για σκοπευτηριο η τσιχλες που το κλωτσημα γινεται κουραστικο. το 3.5 η θαλαμη ειναι και γι εμενα μειον και για πρακτικους λογους. Πιο αργη επαναφορα του κλειστρου και πιθανη αδυναμια να κανει κυκλο στα 24-28 γρ. Επισης δεν ειναι Power bore. Οτι και αν σημαινει αυτο αν μαθουμε ποτε.
 
Καλημέρα παιδιά. Χθες σε μια επίσκεψη στον Καλκαντζάκο μεταξύ άλλων επώμισα και την Benelli montefeltro black, το καινούριο μοντέλο του 2022. Μου άρεσε πάρα πολύ. Μήπως υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει τις εντυπώσεις του; Στο νετ που έψαξα δεν βρήκα τπτ.
 
Καλημέρα παιδιά. Χθες σε μια επίσκεψη στον Καλκαντζάκο μεταξύ άλλων επώμισα και την Benelli montefeltro black, το καινούριο μοντέλο του 2022. Μου άρεσε πάρα πολύ. Μήπως υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει τις εντυπώσεις του; Στο νετ που έψαξα δεν βρήκα τπτ.
καλημερα φιλε, πουλησες την ακαντεμια
ή ψαχνεσαι γενικα;
 
ημουν παρα πολυ κοντα να την επιλεξω, αλλα δεν εβρισκα το λογο να παρω ενα οπλο 3,5 ιντσων...οποτε πηγα στην be και δεν το μετανιωσα....ειναι μακραν οτι πιο ερωτευσιμο εχω κρατησει στα χερια μου μετα την παολα, την νανσυ, τη μαρινα κλπ καλα κοριτσια.... 😂 😂 😂
την μαρινα ζεας χουφτωσες η την μαρινα απο την αλιαρτο? Αν χουφτωσες την μαρινα απο την αλιαρτο ,να παθεις εμπλοκη σε 3χιλιαρο κοπαδι φασσια.yel.
 
Καλημέρα παιδιά. Χθες σε μια επίσκεψη στον Καλκαντζάκο μεταξύ άλλων επώμισα και την Benelli montefeltro black, το καινούριο μοντέλο του 2022. Μου άρεσε πάρα πολύ. Μήπως υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει τις εντυπώσεις του; Στο νετ που έψαξα δεν βρήκα τπτ.
Μίλησέ μας για αυτό!Ποια όπλα επωμισες και εντυπώσεις?
 
καλημερα φιλε, πουλησες την ακαντεμια
ή ψαχνεσαι γενικα;
Σπύρο η ακαδημία φίλε μου έχει κάτσει πάρα πολύ καλά και είναι και μια κούκλα, δεν φεύγει εύκολα αυτό το όπλο. Η V3 πήρε το δρόμο για άλλα χέρια, ευτυχώς φαίνεται ότι πάει σε πολύ καλά χέρια. Επομένως ψάχνω πλαστικό να την αντικαταστήσω.
 
Μίλησέ μας για αυτό!Ποια όπλα επωμισες και εντυπώσεις?
Είδα Maxus 2, Montefeltro 22 black, Benelli M2, Benelli Sp. Ήθελα να δω και A400 lite αλλά είναι σε έλλειψη. Montefeltro και Maxus μου καθισαν πολύ καλύτερα προτιμώ Montefeltro λόγω ίδιας εικόνας με ακαδημία, φθηνότερο και ομορφιάς. Παρεπιπτόντως μου κάθισε πολύ καλά η m2 με την επέκταση, πολύ καλύτερα από το ίδιο όπλο χωρίς επέκταση.
 
Είδα Maxus 2, Montefeltro 22 black, Benelli M2, Benelli Sp. Ήθελα να δω και A400 lite αλλά είναι σε έλλειψη. Montefeltro και Maxus μου καθισαν πολύ καλύτερα προτιμώ Montefeltro λόγω ίδιας εικόνας με ακαδημία, φθηνότερο και ομορφιάς. Παρεπιπτόντως μου κάθισε πολύ καλά η m2 με την επέκταση, πολύ καλύτερα από το ίδιο όπλο χωρίς επέκταση.
Αδρανεια εχεις .Προσωπικα θα κοιταγα την Μaxus,ειναι εργαλειο οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις σε συστημα αεριων
 
Τα διαφορετικά χαρακτηριστικά που είδα και μου είπε και ο πωλητής είναι:

- διαφορετική σκανδαλοθήκη στο μπροστά μέρος για την εισαγωγή των φυσιγγίων, θεωρώ άχρηστο για μένα
- μεγαλύτερο αυτάκι στο κλείστρο, χρήσιμο αν φοράς χοντρό γάντι
- διαφορετική λαβή κοντακιού, όντως καλύτερο πιάσιμο
- διαφορετική πάπια πάλι για θέμα πιασίματος, οντως πολύ καλό πιάσιμο διαφορετικό από το ξύλινο που έχει τον κυματισμό. Κάποιος αυτός ο κυματισμός δεν του βολεύει καθόλου, εγώ δεν έχω θέμα παντως.

Αυτά, νομίζω δεν ξέχασα κάτι. Θεωρώ από θέμα πως το είδα το ντουφέκι χωρίς να το έχω τουφεκίσει ότι στα 1215 ευρώ σου δίνει πάρα πολλύ πράγματα γνωρίζοντας ότι η Benelli πουλάει συνήθως παραπάνω απ'όσα σου δίνει.

Σημείωση δεν έχει comfort κοντάκι, λόγω και μαζεμένης κατασκευής γενικότερα θεωρώ ότι θα κλωτσάει λίγο παραπάνω, σαν μια παλιά benelli δλδ.
 
Αδρανεια εχεις .Προσωπικα θα κοιταγα την Μaxus,ειναι εργαλειο οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις σε συστημα αεριων

Βάγγο το έχεις ρίξει; διάβασα κριτικές ότι σε σχέση με την 1 έχει χειρότερη ντουφεκιά, σκορπάει λίγο παραπάνω. Δεν έχω ιδία άποψη βέβαια. Το κομμάτι αέρια με συγκινεί στο κομμάτι λακτίσματος όχι γτ πονάει, αλλά για να προστατέψω τον αυχένα μου γτ πολλοί έχουν θέμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top