Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Στρέβλωση❓τι είναι τζετ😆
Έτσι την λέγετε στης κάνες στρέβλωση προς τα κάτω παθαίνουν λόγο της διαστολής και της πίεσης που δέχονται στην βίδα της αποθήκης. Για αυτό η Vinci έχει free floating κάνη όπως τα ραβδωτά για να αποφεύγεται η στρέβλωση για αυτό και δεν χρειαζόταν την crio κάνη και νομίζω δεν είχαν βγει ποτέ με crio κάνη.
 
Last edited:
τοτε ολα θα γραφανε power bore...αφου ολα εκει ειναι...18,3 με 18.4 (και η μ2 18,3 ηταν)...εμενα γραφει 18,3 η be..αρα υπαρχει περιπτωση να ειναι 18,35;;;τεσπα...Π.Κ.Μ (Παπαριες Κυρα Μαρικα)...
Πόσο γράφει η δική σου ? 18,3 ?
Αφού λένε ότι σταμάτησαν να "χτυπάνε" αυλό στις κάνες ... η δική μου δεν γράφει τίποτα και τον μέτρησα εγώ.
 
Και δείτε πάλι κριογενη τι σημαίνει
Τα περισσότερα από αυτά που λέει δεν νομίζουν να χρησιμεύουν σε ένα Λειόκαννο όπλο πιστεύω ότι πάντα ήταν ένα καλό πουλημένο μάρκετινγκ η κριο κάνες ποιο πολύ στα ραβδωτά είναι χρήσιμο στα λειοκαννα δεν ξέρω.
 
Άλλη μαλάκια δεν είναι υποχρεωτικό λες και όταν ήταν έγραφαν έγραφαν με ακρίβεια με ακρίβεια με όση ακρίβεια φτιάχνουν και τα τσοκ .Δηλαδή εγώ π Χ που θέλω να ξέρω αυλό θα πρέπει να κουβαλάω έναν οπλουργο μαζί η να δώσω αρκετά € να αγοράσω αυλομετρο.
 
τοτε ολα θα γραφανε power bore...αφου ολα εκει ειναι...18,3 με 18.4 (και η μ2 18,3 ηταν)...εμενα γραφει 18,3 η be..αρα υπαρχει περιπτωση να ειναι 18,35;;;τεσπα...Π.Κ.Μ (Παπαριες Κυρα Μαρικα)...
Κι όμως υπάρχει τεράστια διαφορά, αλλά δεν μπορεί να την ανακοινώσει η εταιρεία!

Εγώ γνωρίζω αλλά δεν μπορώ να πω.

Πάντως όποιος θέλει Benelli και μπορεί να φτάσει οικονομικά σε power bore, να το προτιμήσει. Έχει πραγματική διαφορά με πολύ καλές τουφεκιές στο κυνήγι.

Επίσης εξαιρετικές και οι κάννες των 828.
 
Έτσι την λέγετε στης κάνες στρέβλωση προς τα κάτω παθαίνουν λόγο της διαστολής και της πίεσης που δέχονται στην βίδα της αποθήκης. Για αυτό η Vinci έχει free flow κάνη όπως τα ραβδωτά για να αποφεύγεται η στρέβλωση.
Free floating λεγεται και εχει σχεση με την ταλαντωση κατα τη βολη και σε καθε βολη, ασχετα αν ριξει ενα ή ολοκληρο κουτι, και για να ζεσταθει η κανη και να φτασει σε σημειο διαστολης πρεπει να ριξει συνεχομενα σαν αυτοματο παρα πολλα φυσιγγια κι'αν....
 
Μαγκες τα πραγματα ειναι απλα εαν δεν παει η ντουφεκια εκει που πρεπει τι να τους κανεις τους αυλους τους κωνους και τα τσοκ . Παρτε ενα οπλο απο μια σοβαρη εταιρια. καλο φυσιγγι.κοντακι στα μετρα σας και πατε κυνηγι Τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
 
Μαγκες τα πραγματα ειναι απλα εαν δεν παει η ντουφεκια εκει που πρεπει τι να τους κανεις τους αυλους τους κωνους και τα τσοκ . Παρτε ενα οπλο απο μια σοβαρη εταιρια. καλο φυσιγγι.κοντακι στα μετρα σας και πατε κυνηγι Τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
Βάγγο δεν το συζητώ ότι το να στείλεις τα σκάγια εκεί που πρέπει είναι το πιο σημαντικό. Αλλά θεωρώ πως όλα παίζουν το ρόλο τους. Σε οριακές τουφεκιές θα υπάρχουν διαφορές.
 
Κι όμως υπάρχει τεράστια διαφορά, αλλά δεν μπορεί να την ανακοινώσει η εταιρεία!

Εγώ γνωρίζω αλλά δεν μπορώ να πω.

Πάντως όποιος θέλει Benelli και μπορεί να φτάσει οικονομικά σε power bore, να το προτιμήσει. Έχει πραγματική διαφορά με πολύ καλές τουφεκιές στο κυνήγι.

Επίσης εξαιρετικές και οι κάννες των 828.
Το διαπιστωσα Leo στο φετεινο κυνήγι λαγου... Σε οριακες τουφεκιες αρκετες φορες
 
Κι όμως υπάρχει τεράστια διαφορά, αλλά δεν μπορεί να την ανακοινώσει η εταιρεία!

Εγώ γνωρίζω αλλά δεν μπορώ να πω.

Πάντως όποιος θέλει Benelli και μπορεί να φτάσει οικονομικά σε power bore, να το προτιμήσει. Έχει πραγματική διαφορά με πολύ καλές τουφεκιές στο κυνήγι.

Επίσης εξαιρετικές και οι κάννες των 828.
Δάσκαλε νομίζω ότι το μάθημα που είχαμε κάνει ήταν από τις πρώτες εντυπώσεις που αποκόμισες για την powerbore και μου είχες πει το ίδιο πράγμα. ωραία γεμάτα σπασίματα και σε καλές αποστάσεις. Το ίδιο έχω καταλάβει κι εγώ πάντως στο κυνήγι, δεν ένιωσα ποτέ να υστερεί σε βλητική απόδοση σε σχέση με τη v3 ή κάποιο όπλο συνκυνηγών μου.
 
Εγω δε βλέπω σούπερ διάφορες στις συγκεντρώσεις... Βλέπω στη διάτρηση... Το λέω απο το καλοκαίρι σε κεινουν του Βασιλ κ μι γραφ... Θελει διάγραμμα να τκανου για να μι πιστεψ... Αι σαπερα ρε τλεου
 
Last edited:
Κι όμως υπάρχει τεράστια διαφορά, αλλά δεν μπορεί να την ανακοινώσει η εταιρεία!

Εγώ γνωρίζω αλλά δεν μπορώ να πω.

Πάντως όποιος θέλει Benelli και μπορεί να φτάσει οικονομικά σε power bore, να το προτιμήσει. Έχει πραγματική διαφορά με πολύ καλές τουφεκιές στο κυνήγι.

Επίσης εξαιρετικές και οι κάννες των 828.
Θα εχει διαφορα στον κωνο.....
 
Εγω δε βλέπω σούπερ διάφορες στις συγκεντρώσεις... Βλέπω στη διάτρηση... Το λέω απο το καλοκαίρι σε κεινουν του Βασιλ κ μι γραφ... Θελει διάγραμμα να τκανου για να μι πιστεψ... Αι σαπερα ρε τλεου
Χρειαζεσαι φροντιστηριο στα καρδιτσιωτκα, μαλλον εκανες πολλες κοπανες....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top