Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο;
Εδώ μπορεί να ζητάνε ότι θέλουν η Benelli σαν εταιρία που θεωρείται σοβαρή θα έστελνε όπλα χωρίς κάννες και θα άφηνε να βάζουν οι αντιπρόσωποι ότι κάννη θέλουν και σε μοντέλα που είναι από τα ακριβά της εταιρείας;
Δεν το ξέρει πιθανών έτσι γινόταν και στην άλλη Αντιπροσωπεία που μου είπαν και όταν έγινε γνωστό μέσα από καταγγελίες η εταιρεία αφαίρεσε την άδεια της αντιπροσωπείας από το συγκεκριμένο. Εκτός κι αν έχει κάνει ο ίδιος παραγγελία και έχει ζητήσει τα συγκεκριμενό όπλα με τέτοια κάνη για μείωση του κόστους γι’ αυτό και τα έχει μόνιμα σε προσφορά αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται να σου λέει ότι έχει απλή κάνη ο αντιπρόσωπος θα μπορούσε να σου πει ότι τα φέρνουμε απλή κάνει για να έρχονται ποιο φθηνά στον καταναλωτή.
 
καλά τις κρυο καννες τι τις θέλετε;
δεν το μάθατε ότι αυτές είναι που "δεν σκοτώνουν αλλά τραυματίζουν;;;;"

* για αυτές βγάλανε κάποιοι "καλοθελητές" την "βρώμα" για τις μπενέλλι...
Όταν πληρώνεις ένα όπλο 1800 € θέλεις να είναι όπως έρχεται από το εργοστάσιο Αν ήταν έτσι θα έπαιρνα Μ2 Κόμφορτ. Δεν θα χρειαζόταν να δώσω τόσα χρήματα για δύο τσοκ παραπάνω και λίγο πιο βελτιωμένο κομφόρ κοντακι.
 
Last edited:
Εγω παιδια θεωρω οτι ολα τα οπλα της benelli φοράνε κριο κανες τα τελευταία 15 χρόνια.. Δε θυμάμαι ποσα χρόνια βγάζει κριο κανες... Οποτε θεωρω οτι απλα δεν αναγράφεται πανω σε αυτες.. Εξαρτάται και με ποιον μιλας καθε φορα.. Μη νομίζετε οτι ενας πωλητής σε ενα κατάστημα γνωρίζει ολες τις λεπτομέρειες
Οφείλει Αντρέα, αφου στο πουλαει. Δεν γινεται ο αγοραστης να ξερει παραπανω απο τον πωλητή. Και ειναι ακομα πιο εκνευριστικό οταν προσπαθουν να σε πεισουν για κατι που δεν ισχυει. Δε θα πω καταστημα, μια φορα λεω στον πωλητη να μετρησει το μηκος του κοντακιου και το μετρησε ολο απο τη βαση μεχρι πελμα. Εβγαλε και πορισμα οτι ειναι compact. Χαχαχα
 
Και το άλλο είναι ότι αν σε περίπτωση μπορεί εγώ να θέλω να πουλήσω το όπλο σε τρία χρόνια πες θέλω να πάρω κάτι άλλο θα μπαίνει ο υποψήφιος αγοραστής στο site και θα λέει ότι έχει crio κάνη Και η δικιά μου θα έχει απλή και θα πιστεύει ότι έχω κρατήσει τι κρυο κάνη Και του έχω βάλει επάνω μία απλή
 
Όταν πληρώνεις ένα όπλο 1800 € θέλεις να είναι όπως έρχεται από το εργοστάσιο Αν ήταν έτσι θα έπαιρνα Μ2 Κόμφορτ. Δεν θα χρειαζόταν να δώσω τόσα χρήματα για δύο το παραπάνω και λίγο πιο βελτιωμένο κομφόρ Κοντάκη.
Πήγαινε τώρα που προλαβαίνεις και πάρε την beretta lite και μην ασχολείσαι άλλο.
 
Και το άλλο είναι ότι αν σε περίπτωση μπορεί εγώ να θέλω να πουλήσω το όπλο σε τρία χρόνια πες θέλω να πάρω κάτι άλλο θα μπαίνει ο υποψήφιος αγοραστής στο site και θα λέει ότι έχει crio κάνη Και η δικιά μου θα έχει απλή και θα πιστεύει ότι έχω κρατήσει τι κρυο κάνη Και του έχω βάλει επάνω μία απλή
Παναγιώτη πηρες αποφαση τελικά?
 
Παναγιώτη μου και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Τι να κάνουμε πρέπει να πάρει άδεια και ο άνθρωπος, απλά θα έπρεπε πιστεύω να μην είναι ένας και μοναδικός σε κάθε τμήμα. Υπομονή και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα είμαι.
Εμεις εχουμε τρεις χωρις αδεια και μας βγαζουν το λαδι χαχαχαχχαχα
 
Εγώ που έχω πάρει και BENELLI και BERETTA και FABARM Ταυτάριθμη δεν είχα βρει ποτέ για καραμπίνες μιλάω βέβαια
Δεν μου ''καθεται'' καλα απο το εργοστασιο να εχουν διαφορετικους αριθμους, δεν ξερω, μπορει να κανω λαθος αλλα πιστευω οτι εδω κανουν αλλαγες αναλογα με το στοκ που εχουν και το μηκος κανης που ζηταει ο πελατης.
 
Θα κοιτάξω

Εις γνώσιν της μαμάς benelli;
πιθανόν εις γνώση της οιασδήποτε μαμάς κι όχι μόνο της μπενέλλι.
έχει τύχει ένα σωρό φορές σε παραγγελία καραμπίνας να ρωτάς αν υπάρχει το ταδε μοντέλο με την δείνα κάννη και να σου απαντάνε: υπάρχουν κάννες διαθέσιμες σε όλα τα μήκη για όλα τα μοντελα... (αυτοι έχουν δεκάδες μοντέλα)
πας αλλού και σου λενε εχουμε 2 οπλα σε66 εκ και περιμένουμε άλλα 4 σε 61 εκ...(αυτοί έχουν 3-4 μοντέλα)

αλλά το να έχει το Α μοντελο Α προδιαγραφές κάννης (αυλός, τύπος τσοκ, κατεργασία) και στο δίνουν με Β αγγίζει τα όρια της απάτης......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top