Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
and the winner is.............................


https://www.bredafucili.com/en/product/titano-nichel-v4/
Σορρύ αλλά μιας και μιλάμε για ομορφιά εμένα δεν μου αρέσει καθόλου. Εμένα μου βγάζει πολύ προχειροδουλειά η βάση. Άντε πείραμε μια απλή αλουμινένια βάση της κάναμε μία απλή βαφή cerakote που θα μπορούσε να την κάνει και ο μαστοράκος της γειτονιάς μας της βάλαμε και τα τούρκικα πανέμορφα ξύλα και πάμε την τιμή στον θεό στα 1800 ευρώ. Όχι και πάλι όχι. Στα 1800 ευρώ δεν θα την έπαιρνα ποτέ. Εκτός από τα παραπάνω δεν μου αρέσει ούτε εμφανισιακά. Τα ωραία ξύλα ταιριάζουν με ασημί βάση και σκαλίσματα όχι cerakote. To cerakote παει με πλαστικά. Το cerakote καλό για προστασία αλλά κακάσχημο και ρίχνει πολύ για μένα την μεταπωλητική αξία αφού δεν μπορείς να ξέρεις αν ειναι απο μαμά ή αν είναι ξαναβαμένο. Επίσης δεν ειναι διαχρονικό όπως τα σκαλίσματα που και αυτό μπορεί να δυσκολέψει ακόμη περισσότερο την μεταπώληση.

Επιμένω στην raffaello deluxe για πιο όμορφη και πιο σοφή επιλογή. Τουλάχιστον αν και βιομηχανοποιημένα έχει σκαλίσματα στην βάση και όχι την αηδία το cerakote.
 
Επιμένω στην raffaello deluxe για πιο όμορφη και πιο σοφή επιλογή. Τουλάχιστον αν και βιομηχανοποιημένα έχει σκαλίσματα στην βάση και όχι την αηδία το cerakote.
η Rafaello deluxe κάνει 2400 με εκπτωση άρα +600 και πάνω από το όριο των 2000
ακόμα καλύτερη η Ακαντέμια
ή οι συλλεκτικές (Premio, Giubilleo κ.λ.π.)
ή η 5 αδα του ενός μυρίου
μιλάμε για "ΠΡΟΣΙΤΟ" όπλο
 
Σορρύ αλλά μιας και μιλάμε για ομορφιά εμένα δεν μου αρέσει καθόλου. Εμένα μου βγάζει πολύ προχειροδουλειά η βάση. Άντε πείραμε μια απλή αλουμινένια βάση της κάναμε μία απλή βαφή cerakote που θα μπορούσε να την κάνει και ο μαστοράκος της γειτονιάς μας
η γειτονιά σου βγάζει καλά μαστόρια .very funny.

τΤο cerakote καλό για προστασία αλλά κακάσχημο και ρίχνει πολύ για μένα την μεταπωλητική αξία αφού δεν μπορείς να ξέρεις αν ειναι απο μαμά ή αν είναι ξαναβαμένο.
εδώ το τερμάτισες!!!! μίλαμε για όπλο φτιαγμένο από τη μάνα του!!!!!!!
Επιμένω στην raffaello deluxe για πιο όμορφη και πιο σοφή επιλογή. Τουλάχιστον αν και βιομηχανοποιημένα έχει σκαλίσματα στην βάση και όχι την αηδία το cerakote.
περι ορέξεως.......
 
η γειτονιά σου βγάζει καλά μαστόρια .very funny.


εδώ το τερμάτισες!!!! μίλαμε για όπλο φτιαγμένο από τη μάνα του!!!!!!!

περι ορέξεως.......
Δεν παίζει σημασία αν ειναι απο την μάνα του βαμένο. Μπορεί εσύ να το έχεις κακομεταχειριστεί να το έχεις καταγρατζουνίσει και να το ξανακάνεις βαφή cerakote στο ίδιο χρώμα και να έχει γίνει σαν καινούριο. Εγώ πως θα καταλάβω ότι ειναι μαμα η βαφή ή ξαναβαμένο και τι χρήση έχει γίνει στο όπλο? Εγώ προσωπικά όπλο με βαφή cerakote δεν θα έπαιρνα ούτε καινούριο πόσο μάλλον μεταχειρισμένο γιατί δεν μπορείς να ελέγξεις τι χρήση έχει γίνει στο όπλο και τι φθορές έχει γιατί δεν ξέρεις αν ειναι ξαναβαμένο ή όχι. Και από αυτή την άποψη θεωρώ ότι χάνει το όπλο μεταπωλητική αξία. Αυτό σου είπα. Δεν είπα ότι ειναι κακή η βαφή cerakote. Αλλά δεν ειναι και κάτι ακριβό να γίνει. Πως δικαιολογούν δηλαδή στην breda τα 1800 ευρώ πέρα από τα ξύλα που και αυτά οι τούρκοι αποδεικνύουν ότι ειναι πάμφθηνα. Με την cerakote?
 
Last edited:
η Rafaello deluxe κάνει 2400 με εκπτωση άρα +600 και πάνω από το όριο των 2000
ακόμα καλύτερη η Ακαντέμια
ή οι συλλεκτικές (Premio, Giubilleo κ.λ.π.)
ή η 5 αδα του ενός μυρίου
μιλάμε για "ΠΡΟΣΙΤΟ" όπλο
Τιμή δεν είχες διευκρινίσει. Όμως είχες διευκρινίσει μάρκα και είχες ρωτήσει για το πιο ομορφο benelli και σε αυτό απαντήσαμε. Aυτό που επιλέγεις δεν είναι καν benelli.
 
αλλο αλλο sierra victor ακούει;
αλλάξτεεεεε συχνότηταααααα
από την αρχή το ξεκαθαρίσαμε
Μπενελάκηδές μου, ποια πιστεύετε ότι είναι η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΜΠΕΝΕΛΛΙ;
μιλάω για όπλο συμβατικής παραγωγής αξίας ας πουμε έως 2.500 € περίπου, όχι για συλλεκτικές κ.λπ.


Ναι, αλλά για να γίνω...μαρτυριαρης, και εσύ benelli σκέφτεσαι αγοράσεις .yelling.
Δεν τα λες στον κόσμο, όμως .my man.
be diamond, rafaello deluxe, sbe3 best, cordoba ethos sport best

εμ για αυτό διοργάνωσα καλλιστεία
υποψήφιες:
be diamond, rafaello deluxe, sbe3 best, cordoba ethos sport best παλιός μαύρος αετός, Vinci slugg,

καμία άλλη;
βάλτε τώρα που γυρίζει

οι μπενέλλες έχουν -ΔΙΚΑΙΩΣ - την φήμη των πιο όμορφων αυτογεμών
και οι σειρες Τιτάνας, Ηχώ , Ερμής, Ικαρος, 930, Β12, Άστρο της Μπρέντα ΜΠΕΝΕΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ!!!!
Ακούστε λίγο και τον Μπληζιώτη στην παρουσίαση της τιτανο να καταλάβετε την σχέση με τον Bruno Civolani

η Breda πάντα έβγαζε όμορφες μπενέλλες ίσως πιο όμορφες και από την ίδια την Benelli
αυτό σας λέω.......
 
η Rafaello deluxe κάνει 2400 με εκπτωση άρα +600 και πάνω από το όριο των 2000
ακόμα καλύτερη η Ακαντέμια
ή οι συλλεκτικές (Premio, Giubilleo κ.λ.π.)
ή η 5 αδα του ενός μυρίου
μιλάμε για "ΠΡΟΣΙΤΟ" όπλο
Περίπου 2.500 είχες γράψει
Το προσιτό είναι σχετικό
 
η κεραμικη βαφή είναι εξέλιξη στα όπλα
https://www.kalkantzakos.com/Product/5443/a5-grand-passage,-karampina-browning
αμα σας λάχει καμια grand passage μεταχειρισμένη την αγοράζω κοψοχρονιάς επειδή είναι βαμμένη σερακοτ
.yelling.
Παρε αυτη και αν δεν σου ''καθεται'' για να μη καθεται την αγοραζω εγω σε τιμη ευκαιριας μιας και δεν ειναι μπενελλι....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top