Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Όχι την κεφαλή. Λάθος. Στον κορμό ήταν στο σημείο που γλυστραει το πειρακι που μπαίνει στην κάθετα στην κεφαλη
Το έχω δει το συγκεκριμένο βίντεο.....Αυτό έκανα κ εγώ με πολυ προσοχη ...τους λόγους τους ανέφερα λίγο πιο πάνω....το θέμα είναι ότι δημιουργείθηκε μια ελαστικότητα στο κλείδωμα του κλείστρου...Δεν σφραγίζει ακαριαία όπως ήταν μαμα....γι'αυτό ανέφερα ότι είναι Ρίσκο...το χειρουργείο ...πάντος κλικ..

ΠΑΠΑΑ..Όπως λέει κ ο μικρός γιός μου..

Επίσης να πω ότι έγινε δοκιμή με 28.30.40.56.γραμμάρια φυσίγγια για να δω πως λειτουργεί χωρίς μειωτηρα..8+1 ριπή.. δεν είχα κάποιο θέμα.....οπότε...!!!!
 
Το έχω δει το συγκεκριμένο βίντεο.....Αυτό έκανα κ εγώ με πολυ προσοχη ...τους λόγους τους ανέφερα λίγο πιο πάνω....το θέμα είναι ότι δημιουργείθηκε μια ελαστικότητα στο κλείδωμα του κλείστρου...Δεν σφραγίζει ακαριαία όπως ήταν μαμα....γι'αυτό ανέφερα ότι είναι Ρίσκο...το χειρουργείο ...πάντος κλικ..

ΠΑΠΑΑ..Όπως λέει κ ο μικρός γιός μου..

Επίσης να πω ότι έγινε δοκιμή με 28.30.40.56.γραμμάρια φυσίγγια για να δω πως λειτουργεί χωρίς μειωτηρα..8+1 ριπή.. δεν είχα κάποιο θέμα.....οπότε...!!!!
Μπράβο για το αποτέλεσμα και ΜΠΡΑΒΟ που το τόλμησες!!
 
Το έχω δει το συγκεκριμένο βίντεο.....Αυτό έκανα κ εγώ με πολυ προσοχη ...τους λόγους τους ανέφερα λίγο πιο πάνω....το θέμα είναι ότι δημιουργείθηκε μια ελαστικότητα στο κλείδωμα του κλείστρου...Δεν σφραγίζει ακαριαία όπως ήταν μαμα....γι'αυτό ανέφερα ότι είναι Ρίσκο...το χειρουργείο ...πάντος κλικ..

ΠΑΠΑΑ..Όπως λέει κ ο μικρός γιός μου..

Επίσης να πω ότι έγινε δοκιμή με 28.30.40.56.γραμμάρια φυσίγγια για να δω πως λειτουργεί χωρίς μειωτηρα..8+1 ριπή.. δεν είχα κάποιο θέμα.....οπότε...!!!!
Βάλτε ρε παιδιά το βίντεο να μορφωθουμε κι εμείς... 🤔
 
Στα δραμια και μονοβολα δεν έχουν αντίπαλο τα benelli 😉
Μεγάλο λάθος έχεις.......... Καλά τα πηγαίνουν τα δράμια και τα μονοβολα,αλλά υπάρχει και ο παράγοντας ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ...... Ο οποίος επηρεάζει την ταχύτητα και την ευστοχία της δεύτερης και τρίτης ντουφέκιας κι εκεί τα benelli λόγω μηχανισμού αδράνειας απλά ΠΑΤΏΝΟΥΝ!!!!!!
 
Και σκοτώνει γουρούνια ; Μήπως έπεσες σε ελαττωματική; .think.Τι έκανες για το κλικ ; κάνε καμια παρουσίαση .
20230816_172436.jpg20230816_172622.jpg


για το φίλο που το ζήτησε...έγινε αφαιρέσει υλικού (μεταλου) περίπου 2mm...χιλιοστά εκεί που έχω το πινέλο.. όποιος έχει benelli ξέρει επίσης αν δεις το δικό σου...καμιά σχέση για σύγκριση μιλάω....20230816_172643_1.gif
 
Last edited:
Μεγάλο λάθος έχεις.......... Καλά τα πηγαίνουν τα δράμια και τα μονοβολα,αλλά υπάρχει και ο παράγοντας ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ...... Ο οποίος επηρεάζει την ταχύτητα και την ευστοχία της δεύτερης και τρίτης ντουφέκιας κι εκεί τα benelli λόγω μηχανισμού αδράνειας απλά ΠΑΤΏΝΟΥΝ!!!!!!
Βαγγέλη καταλαβαίνω τι λες , αλλά επειδή η ανάκρουση είναι πρωτίστως θέμα μέτρων και μετά μηχανισμού , αν φέρεις το οποιοδήποτε αδράνειας απάνω σου , η ανάκρουση δε θα είναι απαγορευτική.
στο προηγούμενο μήνυμα μου εστίασα στο ποσό σφικτά πηγαίνουν τα δράμια και πόσο ευθύβολα τα μονοβολα. Και όντως από όσα τουφέκια έχω δοκιμάσει η μπενελλι ήταν καλύτερη .
Το ψηλοτουφεκισμα σε όσα έχουν υπερυψωμένη με χαλάει για αυτό και βάζεις είτε σκοπευτικά ( εφόσον βολεύουν το χειριστή ) είτε πας σε flat rib.


Η 391 σου, πως πάει τα δράμια και τα μονοβολα ;
 
Βαγγέλη καταλαβαίνω τι λες , αλλά επειδή η ανάκρουση είναι πρωτίστως θέμα μέτρων και μετά μηχανισμού , αν φέρεις το οποιοδήποτε αδράνειας απάνω σου , η ανάκρουση δε θα είναι απαγορευτική.
στο προηγούμενο μήνυμα μου εστίασα στο ποσό σφικτά πηγαίνουν τα δράμια και πόσο ευθύβολα τα μονοβολα. Και όντως από όσα τουφέκια έχω δοκιμάσει η μπενελλι ήταν καλύτερη .
Το ψηλοτουφεκισμα σε όσα έχουν υπερυψωμένη με χαλάει για αυτό και βάζεις είτε σκοπευτικά ( εφόσον βολεύουν το χειριστή ) είτε πας σε flat rib.


Η 391 σου, πως πάει τα δράμια και τα μονοβολα ;
Πολύ καλά η 18,6 και τώρα πήρα μια 18,3 περισσότερο για μονοβολα....... Δεν πρόλαβα να την δοκιμάσω εκτενώς........
Παρεμπιπτόντως η μπενελι που είχα πήγαινε πολύ καλά ειδικά τα μονοβολα τύπου breneke ,αλλά παρότι ήταν ακριβώς στα μέτρα μου το κοντάκι η ανάκρουση σε σχέση με την 391 μέρα με νύχτα δεδομένου ότι κυνηγάω με ένα 8βολο 12/0 αρκετά "αντρικό".......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top