Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Οκ σε ευχαριστω πολυ για το βιντεο σου Μπορω να το χρησιμοποιησω σε ενα σεμιναριο?
Εγω βλέπω ένα κλείστρο που πέφτει και χωρίς να κλειδώσει αναπηδάει, άρα ξεκλειδώνει, και μετά επιστρέφει και τότε κλειδώνει. Προσωπικά δεν το θεωρώ ασφαλή λειτουργία για μηχανισμό αδράνειας.
 
Εγω βλέπω ένα κλείστρο που πέφτει και χωρίς να κλειδώσει αναπηδάει, άρα ξεκλειδώνει, και μετά επιστρέφει και τότε κλειδώνει. Προσωπικά δεν το θεωρώ ασφαλή λειτουργία για μηχανισμό αδράνειας.
Είναι ΠΑΡΑ πολύ επικίνδυνο ...
Ειδικά σε "ριπές".
 
Όταν έριχνα Remington και Federal εσύ έπαιζες με τα Nerf γατάκι .yel.
Εεε, εντάξει τώρα !!! Δεν είναι και τόσο παλιά τα NERF .yel. ... Είναι δεν είναι 10 χρόνια που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα !!! Το 2015 είχα πάρει ένα στον ανιψιό μου, ήταν της μόδας τότε και το ήθελε πολύ να είναι αυτό το δώρο μου στα γενέθλιά του (10) !!!
.sarcastic..yelling.
 
Εεε, εντάξει τώρα !!! Δεν είναι και τόσο παλιά τα NERF .yel. ... Είναι δεν είναι 10 χρόνια που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα !!! Το 2015 είχα πάρει ένα στον ανιψιό μου, ήταν της μόδας τότε και το ήθελε πολύ να είναι αυτό το δώρο μου στα γενέθλιά του (10) !!!
.sarcastic..yelling.
5-10 χρονών στα πανηγύρια έβαζα τον πατέρα μου να μου αγοράζει κάτι πλαστικά δίκανα με κάτι έμβολα και 2 πλαστικές κόκκινες τάπες μπροστά με σχοινάκια.
Αυτό σκέφτηκα αλλά βαριόμουν να το γράψω

Το nerf ήταν πιο σύντομο.
.sarcastic.
 
5-10 χρονών στα πανηγύρια έβαζα τον πατέρα μου να μου αγοράζει κάτι πλαστικά δίκανα με κάτι έμβολα και 2 πλαστικές κόκκινες τάπες μπροστά με σχοινάκια.
Αυτό σκέφτηκα αλλά βαριόμουν να το γράψω

Το nerf ήταν πιο σύντομο.
.sarcastic.
Πωπω! Έτσι καταλαβαίνεις οτι γέρασες, το δικαννάκι το θυμάμαι καλά, το Nerf έπρεπε να το γκουγκλάρω... :oops:
 
Εγω βλέπω ένα κλείστρο που πέφτει και χωρίς να κλειδώσει αναπηδάει, άρα ξεκλειδώνει, και μετά επιστρέφει και τότε κλειδώνει. Προσωπικά δεν το θεωρώ ασφαλή λειτουργία για μηχανισμό αδράνειας.
γιαννη το ειπε καθαρα οτι εχει ρισκο η επεμβαση.Παντως το οπλο κλειδωνει σε 2 χρονους Εαν βλεπω καλα στο πρωτο πεσιμο δεν κλειδωνει καθολου
 
Το κλείστρο των Benelli έχει μια ελαφριά αναπήδηση την ώρα που κλειδώνει εξ' αιτίας της ελαφράς συμπίεσης του ελατηρίου αδρανείας, όπως φαίνεται σε σχετικά βίντεο.
Με τη συγκεκριμένη "εγχείρηση" απ' ότι αντιλαμβάνομαι μειώνεται ο διαμήκης χώρος λειτουργίας αυτού του ελατηρίου με αποτέλεσμα η αναπήδηση να μεγενθύνεται.
 
γιαννη το ειπε καθαρα οτι εχει ρισκο η επεμβαση.Παντως το οπλο κλειδωνει σε 2 χρονους Εαν βλεπω καλα στο πρωτο πεσιμο δεν κλειδωνει καθολου
Το ερώτημα για εμένα είναι αν αυτό το πρώτο κλείσιμο ή το σχεδόν κλείσιμο επιτρέπει στο όπλο να ρίξει...
Γιατί αν τύχει να πατήσεις εκείνη τη στιγμή τη σκανδάλη και πέσει ο κοκκορας βλέπω να τρως το ξεκλείδωτο κλείστρο στο κεφάλι!
Πάντως αποστολή του βίντεο στη Benelli θα είχε πολύ ενδιαφέρον...
Εξίσου ενδιαφέρον θα είχε η αποστολή και σε καμμια γνωστή τουρκική εταιρεία, ίσως αυτοί απαντήσουν πιο γρήγορα!
 
Καλησπερα στην ωραια παρεα..παρακαλω τα φωτα σας παιδια..θα ηθελα να κανω μια αγορα και ειμαι αναμεσα σε benelli sbe 3 και σε beretta a400 lite..υπαρχει καποιος κάτοχος των δυο αυτων οπλων η καποιος που να τα έχει δει στον κυνηγοτοπο;με κομπλαρει λιγο η μπενελλι γιατι κοστιζει καμποσα αλλα δεν ξερω τι γίνεται με την καννη της είναι οι καινουριες οι powerbore;
 
Το ερώτημα για εμένα είναι αν αυτό το πρώτο κλείσιμο ή το σχεδόν κλείσιμο επιτρέπει στο όπλο να ρίξει...
Γιατί αν τύχει να πατήσεις εκείνη τη στιγμή τη σκανδάλη και πέσει ο κοκκορας βλέπω να τρως το ξεκλείδωτο κλείστρο στο κεφάλι!
Πάντως αποστολή του βίντεο στη Benelli θα είχε πολύ ενδιαφέρον...
Εξίσου ενδιαφέρον θα είχε η αποστολή και σε καμμια γνωστή τουρκική εταιρεία, ίσως αυτοί απαντήσουν πιο γρήγορα!
τα ξερουν στην benelli τι κανουν εδω στην ελλαδα ,και κανουν αυτο.hair..pray to God..very shoked.
 
Καλησπερα στην ωραια παρεα..παρακαλω τα φωτα σας παιδια..θα ηθελα να κανω μια αγορα και ειμαι αναμεσα σε benelli sbe 3 και σε beretta a400 lite..υπαρχει καποιος κάτοχος των δυο αυτων οπλων η καποιος που να τα έχει δει στον κυνηγοτοπο;με κομπλαρει λιγο η μπενελλι γιατι κοστιζει καμποσα αλλα δεν ξερω τι γίνεται με την καννη της είναι οι καινουριες οι powerbore;
Εσύ είσαι βαλτός μου φαίνεται να μας βάλεις να σκοτωθούμε πάλι... .very funny.

Πάρε μπύρες και ποπκόρν και παρακολούθα...
 
Καλησπερα στην ωραια παρεα..παρακαλω τα φωτα σας παιδια..θα ηθελα να κανω μια αγορα και ειμαι αναμεσα σε benelli sbe 3 και σε beretta a400 lite..υπαρχει καποιος κάτοχος των δυο αυτων οπλων η καποιος που να τα έχει δει στον κυνηγοτοπο;με κομπλαρει λιγο η μπενελλι γιατι κοστιζει καμποσα αλλα δεν ξερω τι γίνεται με την καννη της είναι οι καινουριες οι powerbore;
Θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός, όσο μου επιτρέπουν τα φιλοbenelliκά μου αισθήματα....
Και τα δύο είναι οπλάρες, όποιο και να επιλέξεις θα το ευχαριστηθείς πολύ, φτάνει να σου κάθεται καλά πάνω σου. Νομίζω αυτό πρέπει να είναι και το κύριο κριτήριο επιλογής.
Πήγαινε σε ένα μαγαζί, επώμισέ τα και τα δύο και πάρε αυτό που θα σου κάνει "κλικ" :p
Όσο για τις κάννες, όλες σκοτώνουν...
Αν δεν με πιστεύεις ρώτα και τον Βασίλη τον gvp .big smile.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top