Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Στα ποσα φυσιγγια αλαζουμε λαδια φιλτρα ;; :p
Κάποιοι που έχουν άποψη για πράγματα που δεν ξέρουν μάλλον ποτέ γιατί δεν θα φτάσουν τον αριθμό και το είδος φυσιγγίων που πρέπει .Αφού κυνηγούν 90% τσίχλες και βγάζουν συμπεράσματα για τις δυνατότητες των όπλων από κει .Δεν αναφέρομαι προσωπικά με εσένα αλλά η χιουμοριστική ερώτηση σου μου έδωσε έναυσμα να απαντήσω
 
Dηλαδη αμα στρωσει τι κανει στην κανη?περισοτερη ταχυτητα στο φυσιγγι?
Ποίο ομαλή και σταθερή απόδοση διότι έχεις πληγώσει το μέταλο και όσο και να το γυαλίσει τη δουλειά που κάνει η γόμωση κατά την ντουφέκια δεν την κάνεις ,Τα καινύρια αχρωμιωτα μετά τα 1500/2000 φυσίγγια και σε σωστό πέρασμα στη κανη όχι περιστροφικά τη βούρτσα γιατί δεν υπάρχει το σκληρό χρώμιο γίνονται σωστά στρώνουν που λέμε .Έχω πειραματιστεί σε πολλά ακόμη και σε λείανση κώνου συγκεκριμένα με περιστροφή προς μια κατεύθυνση και η ντουφέκια την έβλεπες στο πίνακα λες και θέλεις να στρίψει σαν να πηγαίνει βιδωτη .Ώσπου συνέχισα το γυάλισμα με περιστροφή προς την άλλη πάντα με το χέρι.Μη ψάχνετε να βρείτε η καλή αχρωμιωτη κανη δε συγκρίνεται με καμία άλλη ιδίως χρωμιωμενη
 
Κάποιοι που έχουν άποψη για πράγματα που δεν ξέρουν μάλλον ποτέ γιατί δεν θα φτάσουν τον αριθμό και το είδος φυσιγγίων που πρέπει .Αφού κυνηγούν 90% τσίχλες και βγάζουν συμπεράσματα για τις δυνατότητες των όπλων από κει .Δεν αναφέρομαι προσωπικά με εσένα αλλά η χιουμοριστική ερώτηση σου μου έδωσε έναυσμα να απαντήσω
Μακαρι να ειχανε ριξει ολλοι τα φυσιγγια που εχω ριξει εγω και στα θυραματα που τα εχω ριξει γιατι πολοι λιγοι κυνηγανε οπως εγω !! ΟΛΛΑ τα θυραματα που μπορουμε να κυνηγισουμε εκτως απο περδικα !! Με τα ταπεινα μου χρομιομενα μπαικαλ , αυτο που ξερω εγω ειναι οτι τις κοντης τις π@@@ας τις φταινε οι τριχες και ολλα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε !
 
Το κομμάτι εκείνο γίνετε όπως μια κάνη χωρίς χρώμιο και πρέπει να στρώσει να κάνει την πατινα το γυαλίζουν με το χέρι αλλά το τέλειο γίνετε μόνο του με τα φυσίγγια
Και τι γλιστράνε μετά τα σκάγια? Περίεργο, άμα είναι έτσι να ρίξουμε λίγο χυμό λεμονιού να γιίνει η πατίνα όπως κάνουμε και στα μαχαίρια χρωμίου.
 
Last edited:
Και τι γλιστράνε μετά τα σκάγια? Περίεργο, άμα είναι έτσι να ρίξουμε λίγο χυμό λεμονιού να γιίνει η πατίνα όπως κάνουμε και στα μαχαίρια χρωμίου.
Όχι λεμόνι ρε μάστορα. Είναι οξύ. Λίγο καροτοζουμο καλύτερα .sarcastic.
 
Το κομμάτι εκείνο γίνετε όπως μια κάνη χωρίς χρώμιο και πρέπει να στρώσει να κάνει την πατινα το γυαλίζουν με το χέρι αλλά το τέλειο γίνετε μόνο του με τα φυσίγγια
Δεν έχεις εκεί κινούμενα μέρη να πατήσουν μεταξύ τους η μία μηχανή που θέλει ρονταρισμα,τι θα προσφέρει η επαφή με τον συγκεντρωτηρα η με τα σκάγια άλλο από μολυβδωσεις η διαβρωτικα κατάλοιπα καύσης.Η πατίνα που λέγεται είναι για να μην χρειάζεται συνέχεια καθάρισμα αν και δεν το πιστεύω .Μήπως το περίφημο στρώσιμο είναι για τον κάτοχο να συνηθίσει τα νέα δεδομένα της κάννης;
 
ποιο είναι το μέγιστο πάχος μετάλλου που αφαιρείται σε μια τέτοια διαδικασία? σε τι ποσοστό είναι σχεση με το παχος σε αυτό ο σημείο? εχουν αναφερθεί περιπτωσεις φουσκώματος σημειακά μετά από τετοια επέμβαση?
 
Ένα λιπαντικό έχει πολλές γεύσεις αν προτιμάτε και μια καποτα πέρασμα την κάνη και τα σκαγια πάνε γ@μι@ντ@s
Εγώ αυτά βάζω στις κάνες και άλλοι πολλοί που γνωρίζω
Δε χρειάζεται λίπανση. Με την αρμυρα.
 
Είν' ένα χοοοοορτοοοο μαγικόοοοοοο
Δώσε μου λίγο για να δωωωωωωω
Τη Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Να ονειρευτώωωωωωωω
Πως τουφεκαω στο Θεόοοοοοοοο
Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Σε αγαπώωωωωωωωω
Και τραυματισμένα ας κυνηγώωωωωωω
Κώνο σκαλίζωωωωωω
Τσοκ αγοράζωωωωωωω
Μπενελαρα μου δε σε αλλάζωωωωωωω
 
Είν' ένα χοοοοορτοοοο μαγικόοοοοοο
Δώσε μου λίγο για να δωωωωωωω
Τη Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Να ονειρευτώωωωωωωω
Πως τουφεκαω στο Θεόοοοοοοοο
Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Σε αγαπώωωωωωωωω
Και τραυματισμένα ας κυνηγώωωωωωω
Κώνο σκαλίζωωωωωω
Τσοκ αγοράζωωωωωωω
Μπενελαρα μου δε σε αλλάζωωωωωωω
Ωραίος κι αφού τελικά τα κάνεις όλα αυτά και βάλεις και κανη μαγική από ρεμινκτον τ οποίο ξέχασες ν αναφέρεις στο ποίημα πας και αγοράζεις Μπερέτα και ξενοιαζεις.yel..yel..yel.
 
Ωραίος κι αφού τελικά τα κάνεις όλα αυτά και βάλεις και κανη μαγική από ρεμινκτον τ οποίο ξέχασες ν αναφέρεις στο ποίημα πας και αγοράζεις Μπερέτα και ξενοιαζεις.yel..yel..yel.
Θα έρθεις στον ίσιο δρόμο πάλι!!!!! Πού θα πάει........
 
Είν' ένα χοοοοορτοοοο μαγικόοοοοοο
Δώσε μου λίγο για να δωωωωωωω
Τη Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Να ονειρευτώωωωωωωω
Πως τουφεκαω στο Θεόοοοοοοοο
Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Σε αγαπώωωωωωωωω
Και τραυματισμένα ας κυνηγώωωωωωω
Κώνο σκαλίζωωωωωω
Τσοκ αγοράζωωωωωωω
Μπενελαρα μου δε σε αλλάζωωωωωωω
Καυλιαρη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top