Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Είν' ένα χοοοοορτοοοο μαγικόοοοοοο
Δώσε μου λίγο για να δωωωωωωω
Τη Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Να ονειρευτώωωωωωωω
Πως τουφεκαω στο Θεόοοοοοοοο
Μπενέλι μουυυυυυυυυ
Σε αγαπώωωωωωωωω
Και τραυματισμένα ας κυνηγώωωωωωω
Κώνο σκαλίζωωωωωω
Τσοκ αγοράζωωωωωωω
Μπενελαρα μου δε σε αλλάζωωωωωωω
Ωραίος κι αφού τελικά τα κάνεις όλα αυτά και βάλεις και κανη μαγική από ρεμινκτον τ οποίο ξέχασες ν αναφέρεις στο ποίημα πας και αγοράζεις Μπερέτα και ξενοιαζεις.yel..yel..yel.
Και μην ξεχάσει η Μπερέτα να είναι Α 400 EXPLOR σαν αυτή που είχα εγώ να ακούει και κάνα καμπάνισμα. Για εμένα η Μπενέλι είναι το καλύτερο όπλο, από που να την πιάσεις? Από τον μηχανισμό? Από τα ξύλα? Από ομορφιά?, τώρα το ότι είναι η ακριβότερη καραμπίνα μετά την Κόσμι, ότι πληρώνει πέρνει ο καθείς.
 
Δεν έχεις ακούσει γιατί στρώσιμο της αχρωμιωτης κάνης που υφίσταται
Όχι, ειλικρινά πρώτη φορά το ακούω! Ίσως γιατί τα όπλα μου ήταν με χρωμιωμένες κάνες!. Δεν ξέρω μια Σμίθ και Γουέσον που είχα εάν ήταν με αχρωμίωτη κάννη!.
 
Μακαρι να ειχανε ριξει ολλοι τα φυσιγγια που εχω ριξει εγω και στα θυραματα που τα εχω ριξει γιατι πολοι λιγοι κυνηγανε οπως εγω !! ΟΛΛΑ τα θυραματα που μπορουμε να κυνηγισουμε εκτως απο περδικα !! Με τα ταπεινα μου χρομιομενα μπαικαλ , αυτο που ξερω εγω ειναι οτι τις κοντης τις π@@@ας τις φταινε οι τριχες και ολλα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε !
Άξιος φιλαράκι ο κάθε ένας όπως βολεύεται το έχουμε πει δε κατηγορεί κάνεις καπιοο ντουφέκι αλλά ρεμινγκτον δεν είναι όχι το μπαικαλ ούτε πολλά άλλα που κάνουν πολλά χιλιάρικα εγώ σκότωμα ορτύκια και τσίχλες με το Φλομπέρ τι σημαο ει να πάρουν όλοι φλομπερακι
 
Άξιος φιλαράκι ο κάθε ένας όπως βολεύεται το έχουμε πει δε κατηγορεί κάνεις καπιοο ντουφέκι αλλά ρεμινγκτον δεν είναι όχι το μπαικαλ ούτε πολλά άλλα που κάνουν πολλά χιλιάρικα εγώ σκότωμα ορτύκια και τσίχλες με το Φλομπέρ τι σημαο ει να πάρουν όλοι φλομπερακι
Δυστιχως εχετε παροπιδες και δεν βλεπετε διπλα σας !! Να σε βαλω δυπλα σε εναν φιλο μου να δεις απο που κατεβαζει τα παπια με μια μπενελι ραφαελο ντελουξ δεν θα ξαναπας για κυνηγι !! Αν το εχεις μεσα σου και εισαι τουφεκος και σου ερχεται και το κοντακι περιπου ! Και με ενα καλο φυσιγγι !! Γιατι το φυσιγγι κανει ολλο το εργο ! Γαμησες ολλες τις κανες !! Αλλα μεχρι να το καταλαβετε παρτε κανεναν υπνακο εκει στο συννεφακι σας !! Δεν θα κανουμε θορυβο να μην σας ξυπνησουμε !! Και να σου πω και επιτελους γιατι σκοτωνεις καλητερα με την ρεμινκτον ! Γιατι οι αμερικανοι και οι ρωσοι φτιαχνουν κοντακια που καθονται καλητερα σε περισοτερους σωματοτυπους ενω οι μαλακες οι ιταλοι γαμιουνται με τα μετρα του κοντακιου !! Στο εχω ξανα πει σκαγια φτηνει το λειοκανο !! Και εσεις εχετε κανει την τριχα τριχια !! Τις μαλακιες που λενε οι δηθεν σκοπευταραδες και δασκαλοι σκοποβολης που δεν εχουν βγαλει ουτε σχολες ειναι για τυπακους που τα πιστευουν ! Κηνηγα εσυ τις τσιχλιτσες με 34 γρ σκαγια και τον λαγο με 40+ και σκοτωνε στα 250 μετρα λιγο με νοιαζει γιατι ΔΕΝ σε πιστευω αλλα μην τα λες και ετσι δημοσια και σε πιστευουν και ανθρωποι που θελουν να μαθουν καποια πραγματα και μαθαινουν μύθους του Αισωπου !!
 
Δυστιχως εχετε παροπιδες και δεν βλεπετε διπλα σας !! Να σε βαλω δυπλα σε εναν φιλο μου να δεις απο που κατεβαζει τα παπια με μια μπενελι ραφαελο ντελουξ δεν θα ξαναπας για κυνηγι !! Αν το εχεις μεσα σου και εισαι τουφεκος και σου ερχεται και το κοντακι περιπου ! Και με ενα καλο φυσιγγι !! Γιατι το φυσιγγι κανει ολλο το εργο ! Γαμησες ολλες τις κανες !! Αλλα μεχρι να το καταλαβετε παρτε κανεναν υπνακο εκει στο συννεφακι σας !! Δεν θα κανουμε θορυβο να μην σας ξυπνησουμε !! Και να σου πω και επιτελους γιατι σκοτωνεις καλητερα με την ρεμινκτον ! Γιατι οι αμερικανοι και οι ρωσοι φτιαχνουν κοντακια που καθονται καλητερα σε περισοτερους σωματοτυπους ενω οι μαλακες οι ιταλοι γαμιουνται με τα μετρα του κοντακιου !! Στο εχω ξανα πει σκαγια φτηνει το λειοκανο !! Και εσεις εχετε κανει την τριχα τριχια !! Τις μαλακιες που λενε οι δηθεν σκοπευταραδες και δασκαλοι σκοποβολης που δεν εχουν βγαλει ουτε σχολες ειναι για τυπακους που τα πιστευουν ! Κηνηγα εσυ τις τσιχλιτσες με 34 γρ σκαγια και τον λαγο με 40+ και σκοτωνε στα 250 μετρα λιγο με νοιαζει γιατι ΔΕΝ σε πιστευω αλλα μην τα λες και ετσι δημοσια και σε πιστευουν και ανθρωποι που θελουν να μαθουν καποια πραγματα και μαθαινουν μύθους του Αισωπου !!
Για μένα το φυσιγγι είναι το τελευταίο καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις φυσίγγι να σου ταιριάζει.το βασικό είναι το κοντάκι και η επανάληψη της επωμισης το δεύτερο είναι να γουστάρεις τ όπλο που κρατάς να μην το αλλάζεις κάθε χρόνο και τελευταίο των τελευταίων το φυσιγγι
 
Σας διαβασα με προσοχη και το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι αν κανεις κωνο και ριξεις 2000 φυσιγγια να στρωσει εχεις αποκτησει μια κανη θανατερη, και οσο συνεχιζεις να ριχνεις φυσιγγια στρωνει περισσοτερο και κανει πατινα και τα σκαγια κανουν πατιναζ και αποκτουν μεγαλες ταχυτητες και διατρησεις και η κανη απο θανατερη γινεται θανατερωτερη της θανατερης , ω θανατερη!
Σωστα?
 
Last edited:
Σας διαβασα με προσοχη και το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι αν κανεις κωνο και ριξεις 2000 φυσιγγια να στρωσει εχεις αποκτησει μια κανη θανατερη, και οσο συνεχιζεις να ριχνεις φυσιγγια στρωνει περισσοτερο και κανει πατινα και τα σκαγια κανουν πατιναζ και αποκτουν μεγαλες ταχυτητες και διατρησεις και η κανη απο θανατερη γινεται θανατερωτερη της θανατερης , ω θανατερη!
Σωστα?
 
Δυστιχως εχετε παροπιδες και δεν βλεπετε διπλα σας !! Να σε βαλω δυπλα σε εναν φιλο μου να δεις απο που κατεβαζει τα παπια με μια μπενελι ραφαελο ντελουξ δεν θα ξαναπας για κυνηγι !! Αν το εχεις μεσα σου και εισαι τουφεκος και σου ερχεται και το κοντακι περιπου ! Και με ενα καλο φυσιγγι !! Γιατι το φυσιγγι κανει ολλο το εργο ! Γαμησες ολλες τις κανες !! Αλλα μεχρι να το καταλαβετε παρτε κανεναν υπνακο εκει στο συννεφακι σας !! Δεν θα κανουμε θορυβο να μην σας ξυπνησουμε !! Και να σου πω και επιτελους γιατι σκοτωνεις καλητερα με την ρεμινκτον ! Γιατι οι αμερικανοι και οι ρωσοι φτιαχνουν κοντακια που καθονται καλητερα σε περισοτερους σωματοτυπους ενω οι μαλακες οι ιταλοι γαμιουνται με τα μετρα του κοντακιου !! Στο εχω ξανα πει σκαγια φτηνει το λειοκανο !! Και εσεις εχετε κανει την τριχα τριχια !! Τις μαλακιες που λενε οι δηθεν σκοπευταραδες και δασκαλοι σκοποβολης που δεν εχουν βγαλει ουτε σχολες ειναι για τυπακους που τα πιστευουν ! Κηνηγα εσυ τις τσιχλιτσες με 34 γρ σκαγια και τον λαγο με 40+ και σκοτωνε στα 250 μετρα λιγο με νοιαζει γιατι ΔΕΝ σε πιστευω αλλα μην τα λες και ετσι δημοσια και σε πιστευουν και ανθρωποι που θελουν να μαθουν καποια πραγματα και μαθαινουν μύθους του Αισωπου !!
Χαλάρωσε μη πάθεις κάνα εγκεφαλικό φίλε και άσε να ξέρει τι κάνει ο κάθε ένας χαλαρά ήρεμα μη ζοριζεσαι άσε τι κάνει το φιλαράκι σου δεν υπάρχει λόγος ας κάνει ο κάθε ένας ότι μπορεί κράτα καμία πισινή γιατί δεν έχεις δει ντουφέκια μάλλον καλά να σταθείς δίπλα τους .Όπως σίγουρα δεν έχεις δει όχι να σου πούνε να έρχονται 7τρυγονες και να σηκώνει ένας δίπλα και να κάνει 5ντουφεκιες 5 , 3ντουφεκιες 3 και όχι μια φορά και να φωνάζει ο γνωστός Χατζηστεφάνου για όσους τον ήξεραν ποιος ντουφεκαει εκεί ρε παιδιά αυτά δε τα έχω ξαναδεί.Δεν σου γράφω ποιος ήταν ο δίπλα μου .Τώρα έχω δει ντουφέκιες και πράγματα που σε ταινία ίσως κάποιοι τα δουν δεν θα αναφέρω θηράματα γιατί δεν πρέπει άσε λοιπόν του τι κάνει ο κάθε ένας και κοίτα τι κάνεις εσύ .Δεν κάνουνε διαγωνισμό καρπωσης ούτε μαγκιάς ,γνώσεων όμως, ύστερουν πολλοί εδώ μέσα και επιμένουν κιόλας αυτό είναι το κακό .Τέλος πάντων. Ας σκέφτεται και ας κρατάει κάθε ένας ότι θέλει.Και πηγαινε εσύ στα ντουφέκια που αναφέρω να του πεις τι κάνει η μπενελι που σήκωναν ντουφέκι 60/70 μέτρα .Και χαζευαν οι γύρω .
 
Last edited:
Σας διαβασα με προσοχη και το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι αν κανεις κωνο και ριξεις 2000 φυσιγγια να στρωσει εχεις αποκτησει μια κανη θανατερη, και οσο συνεχιζεις να ριχνεις φυσιγγια στρωνει περισσοτερο και κανει πατινα και τα σκαγια κανουν πατιναζ και αποκτουν μεγαλες ταχυτητες και διατρησεις και η κανη απο θανατερη γινεται θανατερωτερη της θανατερης , ω θανατερη!
Σωστα?
Μάλλον δεν διαβάζεις καλά φταίει ο δάσκαλος
 
Μακαρι να ειχανε ριξει ολλοι τα φυσιγγια που εχω ριξει εγω και στα θυραματα που τα εχω ριξει γιατι πολοι λιγοι κυνηγανε οπως εγω !! ΟΛΛΑ τα θυραματα που μπορουμε να κυνηγισουμε εκτως απο περδικα !! Με τα ταπεινα μου χρομιομενα μπαικαλ , αυτο που ξερω εγω ειναι οτι τις κοντης τις π@@@ας τις φταινε οι τριχες και ολλα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε !
Καλά τα baikal αλλά μέχρι εκεί!
 
Και τι γλιστράνε μετά τα σκάγια? Περίεργο, άμα είναι έτσι να ρίξουμε λίγο χυμό λεμονιού να γιίνει η πατίνα όπως κάνουμε και στα μαχαίρια χρωμίου.
Δεν ξέρω αν γλιστράνε παντός για να το γράφουν για καμία 100 χρόνια όλοι οι οπλουργοι και κατασκευαστές αχρωμιοτων κάποιο λόγο θα έχουν θα έχουν κάνει και δοκιμές λογικά.
 
ποιο είναι το μέγιστο πάχος μετάλλου που αφαιρείται σε μια τέτοια διαδικασία? σε τι ποσοστό είναι σχεση με το παχος σε αυτό ο σημείο? εχουν αναφερθεί περιπτωσεις φουσκώματος σημειακά μετά από τετοια επέμβαση?
Εξαρτάται που το κανείς το έχω γράψει άπειρες φορές όταν πας σε έναν σωστό επαγγελματία με εμπειρία και γνώσεις ελαχιστοποιείς της ζημιές όταν πας στο οικονομικότερο και τότε όλα παίζουν το βιώνεις κάθε μέρα ακόμη και στο αυτοκίνητο σου αυτό.
 
Δυστιχως εχετε παροπιδες και δεν βλεπετε διπλα σας !! Να σε βαλω δυπλα σε εναν φιλο μου να δεις απο που κατεβαζει τα παπια με μια μπενελι ραφαελο ντελουξ δεν θα ξαναπας για κυνηγι !! Αν το εχεις μεσα σου και εισαι τουφεκος και σου ερχεται και το κοντακι περιπου ! Και με ενα καλο φυσιγγι !! Γιατι το φυσιγγι κανει ολλο το εργο ! Γαμησες ολλες τις κανες !! Αλλα μεχρι να το καταλαβετε παρτε κανεναν υπνακο εκει στο συννεφακι σας !! Δεν θα κανουμε θορυβο να μην σας ξυπνησουμε !! Και να σου πω και επιτελους γιατι σκοτωνεις καλητερα με την ρεμινκτον ! Γιατι οι αμερικανοι και οι ρωσοι φτιαχνουν κοντακια που καθονται καλητερα σε περισοτερους σωματοτυπους ενω οι μαλακες οι ιταλοι γαμιουνται με τα μετρα του κοντακιου !! Στο εχω ξανα πει σκαγια φτηνει το λειοκανο !! Και εσεις εχετε κανει την τριχα τριχια !! Τις μαλακιες που λενε οι δηθεν σκοπευταραδες και δασκαλοι σκοποβολης που δεν εχουν βγαλει ουτε σχολες ειναι για τυπακους που τα πιστευουν ! Κηνηγα εσυ τις τσιχλιτσες με 34 γρ σκαγια και τον λαγο με 40+ και σκοτωνε στα 250 μετρα λιγο με νοιαζει γιατι ΔΕΝ σε πιστευω αλλα μην τα λες και ετσι δημοσια και σε πιστευουν και ανθρωποι που θελουν να μαθουν καποια πραγματα και μαθαινουν μύθους του Αισωπου !!
και εγώ έχω δει να κάνει το ίδιο κάποιος με κάνη με κώνο με Rafaello δεν λέει κάτι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top