Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
@manfles γιατί η αγορά δίνει επιλογές! Υπάρχει κοινό που θέλει ,που δε θέλει...
Που θέλει ή όχι porting,τσοκ,ψηλές ρίγες,κοντές ριγες, κάννες 81,κάννες 51,αυλούς 18.2, 18.9 κτλ κτλ

Νομίζω (προς όλους μας αυτό) το τερματίσαμε!
Κάντε ότι θέλετε!
Φαντάζομαι να μη κάνετε αγορές-μετατροπές με δανεικά λεφτά....
Εγώ δεν έχω πάρει από κανέναν πάντως!
 
Last edited:
Έχω μια απορία!. Αφού ο κώνος κάνει τόσα θαύματα, γιατί οι εταιρίες δεν τον φτιάχνουν μεγαλύτερο? Δεν μπορεί, κάτι θα έχει φτάσει στα αυτιά τους για τα θαύματα που κάνει ο διευρυμένος κώνος!
Γιατι γλιστρανε υπερβολικα τα σκαγια και αποκτουν υψηλες ταχυτητες και κανουν overkill με αποτελεσμα κτυπαμε εμεις τα πουλια στην Ευβοια και τα μαζευουν τα καρτερια στην Ραφηνα.
Γιαυτο σε αυτην την περιπτωση καλο ειναι να βιδωνουμε πανω ενα τσοκ φρενου για να τα φρεναρουμε και να εχουν ταχυτητα κατω απο 120 χλμ /ωρα για να μη τα πιανει και η καμερα της τροχαιας.
 
Last edited:
Άλλος τον έχει 20 πόντους άλλος 15 άλλος 5 άλλος θέλει φακό να τον δει στο τέλος όλοι νομίζουν ότι γ@####....
Βγαίνει ο γάτος το βράδυ να γαμησει και πέρνει μαζί του το μικρό γατάκι να μαθαίνει
Νιαου νιαου ο γάτος να έρθει καμία γάτα
Νιαου νιαου το γατάκι
Ε πέρασε η ώρα δεν ήρθε καμία γάτα
Πάμε λέει στο γατάκι να φύγουμε
Όχι λέει το γατάκι θα κάτσω να γαμησω ακόμα λίγο και μετά θα έρθω
 
Βγαίνει ο γάτος το βράδυ να γαμησει και πέρνει μαζί του το μικρό γατάκι να μαθαίνει
Νιαου νιαου ο γάτος να έρθει καμία γάτα
Νιαου νιαου το γατάκι
Ε πέρασε η ώρα δεν ήρθε καμία γάτα
Πάμε λέει στο γατάκι να φύγουμε
Όχι λέει το γατάκι θα κάτσω να γαμησω ακόμα λίγο και μετά θα έρθω
Μλκ ακόμα γελάω μ αυτό, από τότε που μου το είπες live σε κυνήγι
Χάνεις στον γραπτό ,είσαι καλύτερος στον προφορικό
 
Μλκ ακόμα γελάω μ αυτό, από τότε που μου το είπες live σε κυνήγι
Χάνεις στον γραπτό ,είσαι καλύτερος στον προφορικό
Ε ναι που να τα γράφω όπως τα λέω
Μου αρέσει να βάζω και λίγο σάλτσα να γίνεται πιο πικάντικο
 
Όλες εκτός την Benelli έχουν κώνο ακόμη αν δεις την δεύτερη κάνη που έχει αγοράσει ο φίλος μου καινουρια από Breda για την ραφαελο ακόμη και αυτή έχει μεγαλύτερο κώνο από την κάνη της Benelli και είναι εμφανής η διαφορά όταν κοιτάς την μια και την άλλη.
Έχω μια απορία!. Αφού ο κώνος κάνει τόσα θαύματα, γιατί οι εταιρίες δεν τον φτιάχνουν μεγαλύτερο? Δεν μπορεί, κάτι θα έχει φτάσει στα αυτιά τους για τα θαύματα που κάνει ο διευρυμένος κώνος!
 
Βγαίνει ο γάτος το βράδυ να γαμησει και πέρνει μαζί του το μικρό γατάκι να μαθαίνει
Νιαου νιαου ο γάτος να έρθει καμία γάτα
Νιαου νιαου το γατάκι
Ε πέρασε η ώρα δεν ήρθε καμία γάτα
Πάμε λέει στο γατάκι να φύγουμε
Όχι λέει το γατάκι θα κάτσω να γαμησω ακόμα λίγο και μετά θα έρθω
Μλκ ακόμα γελάω μ αυτό, από τότε που μου το είπες live σε κυνήγι
Χάνεις στον γραπτό ,είσαι καλύτερος στον προφορικό
Καλά σιγά το αστείο που ξεκαρδίστηκες και δεν μπορείς να κρατηθείς καλό θα είναι να μην ειρωνευόμαστε αυτούς που γράφουν ακόμη και αν δεν συμφωνούμε μαζί τους γιατί όλοι μπορούμε να το κάνουμε.
 
Καλά σιγά το αστείο που ξεκαρδίστηκες και δεν μπορείς να κρατηθείς καλό θα είναι να μην ειρωνευόμαστε αυτούς που γράφουν ακόμη και αν δεν συμφωνούμε μαζί τους γιατί όλοι μπορούμε να το κάνουμε.
Παναγιώτη, δεν ειρωνεύτηκε ο Χάρης και κατ' επέκταση ο centro_76. Παρεξήγηση έγινε. Τώρα, όσον αφορά το θέμα που εσύ πήγες το όπλο σου για κώνο και σου την έπεσαν, εγώ είμαι της άποψης ότι, από την στιγμή που το όπλο είναι δικό σου και πληρώνεις από την τσέπη σου, κακώς ασχολούνται κάποιοι από εδώ, αν έκανες καλά και γιατί έκανες κώνο. Ο καθένας, αποφασίζει για τον εαυτό του και είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του. Όλα τα άλλα, είναι κουτσομπολιό.
 
Καλά σιγά το αστείο που ξεκαρδίστηκες και δεν μπορείς να κρατηθείς καλό θα είναι να μην ειρωνευόμαστε αυτούς που γράφουν ακόμη και αν δεν συμφωνούμε μαζί τους γιατί όλοι μπορούμε να το κάνουμε.
Ποιόν ειρωνεύτηκα ακριβώς ?
Η απάντηση μου στον Χάρη ήταν εντελώς προς το πρόσωπό του.......το ίδιο θα του έγραφα και σε όποιο θέμα-ενότητα θα έβλεπα το συγκριμένο αστείο που είχε ειπωθεί σε κυνήγι μας

Καλό θα είναι πριν πάρεις την απάντηση κάποιου, όπου μάλιστα δεν απευθύνεται και σε εσένα ειδικά ,να την φιλτράρεις καλύτερα γιατί προσβάλεις και δημιουργείς εντυπώσεις
 
Ποιόν ειρωνεύτηκα ακριβώς ?
Η απάντηση μου στον Χάρη ήταν εντελώς προς το πρόσωπό του.......το ίδιο θα του έγραφα και σε όποιο θέμα-ενότητα θα έβλεπα το συγκριμένο αστείο που είχε ειπωθεί σε κυνήγι μας

Καλό θα είναι πριν πάρεις την απάντηση κάποιου, όπου μάλιστα δεν απευθύνεται και σε εσένα ειδικά ,να την φιλτράρεις καλύτερα γιατί προσβάλεις και δημιουργείς εντυπώσεις
Θα σας κόψω και τα ανέκδοτα ρε να δείτε
 
Θα σας κόψω και τα ανέκδοτα ρε να δείτε
Εντωμεταξύ δεν έχω διαβάσει τίποτα ,στο τι μπορεί να έχει ειπωθεί στο θέμα, ποιος, που, τι και πώς
Απλά είδα Χάρης τελευταία ανάρτηση και είπα κάτσε να μπω, να δεις αυτός πήρε diamanod
 
Last edited:
...Τώρα, όσον αφορά το θέμα που εσύ πήγες το όπλο σου για κώνο και σου την έπεσαν, εγώ είμαι της άποψης ότι, από την στιγμή που το όπλο είναι δικό σου και πληρώνεις από την τσέπη σου, κακώς ασχολούνται κάποιοι από εδώ, αν έκανες καλά και γιατί έκανες κώνο...
Συμφωνω οτι καλα εκανε, και εννοειται, οτι δεν πεφτει λογος κανενος.
Την αποψη μας ομως ολοι μπορουμε να την λεμε γενικα για τα οπλα και εργασιες πανω σε αυτα χωρις να προσβαλουμε οσους εχουν αντιθετη αποψη.
Δεν υπαρχει λογος να τα παιρνουμε ολα επι προσωπικου..
 
Συμφωνω οτι καλα εκανε, και εννοειται, οτι δεν πεφτει λογος κανενος.
Την αποψη μας ομως ολοι μπορουμε να την λεμε γενικα για τα οπλα και εργασιες πανω σε αυτα χωρις να προσβαλουμε οσους εχουν αντιθετη αποψη.
Δεν υπαρχει λογος να τα παιρνουμε ολα επι προσωπικου..
Έτσι όπως τα λες είναι Παναγιώτη. Ο καθένας πρέπει να εκφράζει την άποψή του. Αρκεί να μην έχουμε ειρωνείες, προσβολές και επιθετική διάθεση στα γραπτά μας.
 
Δυστιχως εχετε παροπιδες και δεν βλεπετε διπλα σας !! Να σε βαλω δυπλα σε εναν φιλο μου να δεις απο που κατεβαζει τα παπια με μια μπενελι ραφαελο ντελουξ δεν θα ξαναπας για κυνηγι !! Αν το εχεις μεσα σου και εισαι τουφεκος και σου ερχεται και το κοντακι περιπου ! Και με ενα καλο φυσιγγι !! Γιατι το φυσιγγι κανει ολλο το εργο ! Γαμησες ολλες τις κανες !! Αλλα μεχρι να το καταλαβετε παρτε κανεναν υπνακο εκει στο συννεφακι σας !! Δεν θα κανουμε θορυβο να μην σας ξυπνησουμε !! Και να σου πω και επιτελους γιατι σκοτωνεις καλητερα με την ρεμινκτον ! Γιατι οι αμερικανοι και οι ρωσοι φτιαχνουν κοντακια που καθονται καλητερα σε περισοτερους σωματοτυπους ενω οι μαλακες οι ιταλοι γαμιουνται με τα μετρα του κοντακιου !! Στο εχω ξανα πει σκαγια φτηνει το λειοκανο !! Και εσεις εχετε κανει την τριχα τριχια !! Τις μαλακιες που λενε οι δηθεν σκοπευταραδες και δασκαλοι σκοποβολης που δεν εχουν βγαλει ουτε σχολες ειναι για τυπακους που τα πιστευουν ! Κηνηγα εσυ τις τσιχλιτσες με 34 γρ σκαγια και τον λαγο με 40+ και σκοτωνε στα 250 μετρα λιγο με νοιαζει γιατι ΔΕΝ σε πιστευω αλλα μην τα λες και ετσι δημοσια και σε πιστευουν και ανθρωποι που θελουν να μαθουν καποια πραγματα και μαθαινουν μύθους του Αισωπου !!

Αυτή είναι η αλήθεια.... και λίγα είπες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top