Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ενας φίλος μου που κυνηγάει με BROWNING 525 (χωρίς εμπειρία σε αυτογεμή) πήγε να δει την Browning MAXUS 2, είδε και την Beretta A400 και τελικά είδε και ερωτεύτηκε την Benelli Ethos Supersport

https://www.gunmart.net/gun-reviews/shotguns/semi-pump-shotgun/benelli-ethos-supersport

Μοντέλο 2022 και τσιμπημενο στην τιμή.
Τα κυνήγια του : τσίχλα περπατητό και γουρούνι ....ακίνητος!!!
Το έχει κανείς φίλος εδώ?
Σημεία που πρέπει να προσέξει?
Το θέλει για κυνήγι και αυτό έχει χοντρή (10 χιλ) ρίγα, και porting (θόρυβος σε κυνήγι τσίχλας????) , αλλά είναι και ελαφρύ και με νέο σύστημα μείωσης ανάκρουσης και του αρέσει καθώς ...μεγαλώνουμε.
Δεν ξέρω αν έχει φλάτζες αλλαγής κλίσης (shims).
Κάτι άλλο σε Benelli με λιγότερα χρήματα που να αξίζει να ξανασκεφτεί τον έρωτά του?
Θα χρειαστεί άλλα τσοκ από τα μαμά? Στο περπατητό με το 525 δεν αλλάζει το Seminole Spreader
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο.
 
Ενας φίλος μου που κυνηγάει με BROWNING 525 (χωρίς εμπειρία σε αυτογεμή) πήγε να δει την Browning MAXUS 2, είδε και την Beretta A400 και τελικά είδε και ερωτεύτηκε την Benelli Ethos Supersport

https://www.gunmart.net/gun-reviews/shotguns/semi-pump-shotgun/benelli-ethos-supersport

Μοντέλο 2022 και τσιμπημενο στην τιμή.
Τα κυνήγια του : τσίχλα περπατητό και γουρούνι ....ακίνητος!!!
Το έχει κανείς φίλος εδώ?
Σημεία που πρέπει να προσέξει?
Το θέλει για κυνήγι και αυτό έχει χοντρή (10 χιλ) ρίγα, και porting (θόρυβος σε κυνήγι τσίχλας????) , αλλά είναι και ελαφρύ και με νέο σύστημα μείωσης ανάκρουσης και του αρέσει καθώς ...μεγαλώνουμε.
Δεν ξέρω αν έχει φλάτζες αλλαγής κλίσης (shims).
Κάτι άλλο σε Benelli με λιγότερα χρήματα που να αξίζει να ξανασκεφτεί τον έρωτά του?
Θα χρειαστεί άλλα τσοκ από τα μαμά? Στο περπατητό με το 525 δεν αλλάζει το Seminole Spreader
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο.
Ποια a400 γνωρίζουμε ;
 
Κάτι άλλο σε Benelli με λιγότερα χρήματα που να αξίζει να ξανασκεφτεί τον έρωτά του?
Θα χρειαστεί άλλα τσοκ από τα μαμά? Στο περπατητό με το 525 δεν αλλάζει το Seminole Spreader
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο.
Καλημέρα, να δει και την Be diamond.
 
Όταν ερωτεύεσαι κάτι οφείλεις να ζήσεις τον έρωτα σου μαζί του εκτός αν δε σε θέλει αυτό ή δεν μπορείς να το αγοράσεις στη συγκεκριμένη περίπτωση.Τα σχόλια είναι περιττά ,αποδεδειγμένα οι πιο όμορφες αγορές είναι όταν αγοράζεις αυτό που σου γυαλίζει στο μάτι με τη πρώτη ματιά ,όσο παραψαχνεις θα κάνεις μαλακιά.
 
Όταν ερωτεύεσαι κάτι οφείλεις να ζήσεις τον έρωτα σου μαζί του εκτός αν δε σε θέλει αυτό ή δεν μπορείς να το αγοράσεις στη συγκεκριμένη περίπτωση.Τα σχόλια είναι περιττά ,αποδεδειγμένα οι πιο όμορφες αγορές είναι όταν αγοράζεις αυτό που σου γυαλίζει στο μάτι με τη πρώτη ματιά ,όσο παραψαχνεις θα κάνεις μαλακιά.
Κι αν είναι fugazi❓(φακταπ κατασταση ,φε'ι'κ)ότι γυαλίζει δεν αξίζει πάντα‼️
 
Καψουρης γίνεσαι όταν φας χυλοπίτα κ θες κ άλλη κ άλλη κ άλλη
Στα όπλα πρέπει να βρεις το κατάλληλο και να επέλθει γάμος ,να βρεις τη σταθερότητα και την ηρεμία σου.Εγω προσωπικά είμαι διγαμος με δύο Ιταλίδες.Αλλα υπάρχουν και τρεις γκομενιτσες,μια Βελγίδα εξ Ιαπωνίας,μια Τουρκάλα με συγγενεις στη Τσεχία και μια βέρα Ρωσίδα για κυνηγετική ποικιλία.
 
Στα όπλα πρέπει να βρεις το κατάλληλο και να επέλθει γάμος ,να βρεις τη σταθερότητα και την ηρεμία σου.Εγω προσωπικά είμαι διγαμος με δύο Ιταλίδες.Αλλα υπάρχουν και τρεις γκομενιτσες,μια Βελγίδα εξ Ιαπωνίας,μια Τουρκάλα με συγγενεις στη Τσεχία και μια βέρα Ρωσίδα για κυνηγετική ποικιλία.
Παιδιά κάνατε❓
 
Στα όπλα πρέπει να βρεις το κατάλληλο και να επέλθει γάμος ,να βρεις τη σταθερότητα και την ηρεμία σου.Εγω προσωπικά είμαι διγαμος με δύο Ιταλίδες.Αλλα υπάρχουν και τρεις γκομενιτσες,μια Βελγίδα εξ Ιαπωνίας,μια Τουρκάλα με συγγενεις στη Τσεχία και μια βέρα Ρωσίδα για κυνηγετική ποικιλία.
Βλέπεις πολύ Οικογενειακές Ιστορίες...:p
 
ethos cordoba best diamond gold grady 5 κτλ και να δουλεύεις κάνα 5 αμηνο για να την αγοράσεις για να κάνεις μάγκες τους Ιταλούς .
ε ρε Γιαννη, γουστα ειναι αυτα..γι αυτο λεω αν θελει να φτασει εκει πανω...εξαλλου ειναι οπλα αποδεδειγμενα για μια ζωη..το πηρες και τελος...αξιζει η επενδυση νομιζω...αν παρεις ενα ποζε beretta, ενα 828 ή Browning δεν θα τα σκασεις χοντρα και θα το εχεις για παντα;....συν τη μεταπωλητικη αξια ενος τετοιου οπλου
 
Το αυτογεμες δεν κρατάει την αξία του όπως το δίκανο που ακόμη και από αυτά λίγα την κρατούν
δεκτο..αλλα ειναι αλλο πραγμα να πουλας ενα οπλο που καινουριο ειχε 1000 ευρω και αλλο πραγμα να πουλας ενα οπλο που ειχε 2500 ευρω...απο αυτη την αποψη το λεω....εγω πηρα τη μ2 925 ευρω πριν 10 χρονια και την πουλησα 600...σε αψογη κατασταση και εσωτερικα και εξωτερικα...αν αποφασισω να πουλησω σε 5 χρονια τη Be diamond σε καποιον ο οποιος μπορει να εκτιμησει σωστα το οπλο εσωτερικα και εξωτερικα δεν θα την πουλησω ας πουμε 1000 ευρω (2000 την πηρα πριν την αυξηση);;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top