Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ποιάς εταιρείας τα τσόκ πιστεύετε αποδίδουν καλύτερα στην μ2?
Όταν είχα τη Μ2 είχα πάρει κι εγώ τζεμινι 4* και το ίδιο χρησιμοποιούσα και στην αφινιτυ. Εγώ δε σηκώνω όπλο μετά τα 30 μέτρα όμως. Και το 30 είναι πολύ για μένα πιο κάτω ακόμα.
 
Όταν είχα τη Μ2 είχα πάρει κι εγώ τζεμινι 4* και το ίδιο χρησιμοποιούσα και στην αφινιτυ. Εγώ δε σηκώνω όπλο μετά τα 30 μέτρα όμως. Και το 30 είναι πολύ για μένα πιο κάτω ακόμα.
λογικο...μπενελι...μετα τα 30 δεν......yel.
 
Ποιάς εταιρείας τα τσόκ πιστεύετε αποδίδουν καλύτερα στην μ2?
Gemini πλερωνεις λιγα περνεις πολλα και απο πιοτητα πολυ ανωτερα απο ακριβοτερα τα μαμα δωκιμασετα μερικα μπορει να σου στραβοτουφεκανε μιλαω ως παθων
 
Ε λ
Όταν είχα τη Μ2 είχα πάρει κι εγώ τζεμινι 4* και το ίδιο χρησιμοποιούσα και στην αφινιτυ. Εγώ δε σηκώνω όπλο μετά τα 30 μέτρα όμως. Και το 30 είναι πολύ για μένα πιο κάτω ακόμα.
Λογικο με αυτό που πήρες μέχρι εκεί 30μετρα max .yel.
 
μην παρεις πορτινγκ..παρε εσω εξω χωρις πορτινγκ....το ειχα εγω στη μ2 για 10 χρονια...βρονταγε λες και εριχνε κανονιες.... 🤣 🤣
Υπάρχουν τα όπλα που σκοτώνουν από λόφο σε λόφο και τα όπλα που ακούγονται από λόφο σε λόφο ευτυχώς έχουμε τα δεύτερα .sarcastic.
 
Να κοιταξεις 1α τι αυλο εχει η Μ2.Μετα θα παρεις τους πίνακες συσφιξης που εχουν οι εταιρειες των αφτερ τσοκ.
Και αναλογως των αποστασεων που επιθυμεις να τουφεκας θα προσαρμοσεις το αναλογο τσοκ.Σου εφιστω την προσοχη εαν η συσφιξη του τσοκ μαμα ταυτιζεται με το αφτερ μην πεταξεις αδικα τα λεφτα σου διοτι βγαζουν παραπλησια αποδοση.Αυτο δεν ισχυει σε τσοκ φρενου οπως πχ τα kicks.Προτεινω να παρεις ενα LM σε 0.30-0.38 αποδοση επι του αυλου και να ξεκινησεις μονο με αυτο.Η Μ2 βγαζει σφιχτα κεντρα και αυτη η συσψιξη θα σου βελτιωσει σημαντικα την περιφερεια και θα εχεις μια καλη κυνηγετικη ροζετα απο τα 15μ μεχρι τα 27μ.Ξεκινα προσαρμοσου και στη συνεχεια θα αναζησεις η οχι κατι περισσοτερο. Το μαμα 3αρι αποδιδει οσα του αναλογουν στον πινακα καθως και το2αρι σε ποιο χοντρα σκαγια αποδιδει δυνατα.Θεωρω οτι απευθυνομε σε καποιον που δεν εχει και πολυετη εμπειρια στα πραγματα για να μην παρεξηγηθω .
 
Να κοιταξεις 1α τι αυλο εχει η Μ2.Μετα θα παρεις τους πίνακες συσφιξης που εχουν οι εταιρειες των αφτερ τσοκ.
Και αναλογως των αποστασεων που επιθυμεις να τουφεκας θα προσαρμοσεις το αναλογο τσοκ.Σου εφιστω την προσοχη εαν η συσφιξη του τσοκ μαμα ταυτιζεται με το αφτερ μην πεταξεις αδικα τα λεφτα σου διοτι βγαζουν παραπλησια αποδοση.Αυτο δεν ισχυει σε τσοκ φρενου οπως πχ τα kicks.Προτεινω να παρεις ενα LM σε 0.30-0.38 αποδοση επι του αυλου και να ξεκινησεις μονο με αυτο.Η Μ2 βγαζει σφιχτα κεντρα και αυτη η συσψιξη θα σου βελτιωσει σημαντικα την περιφερεια και θα εχεις μια καλη κυνηγετικη ροζετα απο τα 15μ μεχρι τα 27μ.Ξεκινα προσαρμοσου και στη συνεχεια θα αναζησεις η οχι κατι περισσοτερο. Το μαμα 3αρι αποδιδει οσα του αναλογουν στον πινακα καθως και το2αρι σε ποιο χοντρα σκαγια αποδιδει δυνατα.Θεωρω οτι απευθυνομε σε καποιον που δεν εχει και πολυετη εμπειρια στα πραγματα για να μην παρεξηγηθω .
Δεν αναγράφετε κάπου ο αυλός , ούτε πάνω στην κάνη που κοιταξα
 
Ναι γιατί δε γράφουν άραγε; Η Βιτόρια γραφει. Και το verney carron έγραφε. Αλλά γράφουν αλλά όχι. Υποψιάζομαι ότι δε γράφουν για να μη γίνουν ρόμπα. 18,3 με 18,4 λεει. Τι είναι από τα δύο; Δεν μπορεί να μετρηθεί με ακρίβεια; Δεν είναι ίδιο σε όλο το μήκος του αυλού;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top