Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
View attachment 55569
20220913_202926-jpg.55570
View attachment 55580
Καλή τέχνης μπραβω βαγκο
 
Μαριε thiwall μπαινουν αλλα εχουν περιορισμους, ατσαλινα κλπ .mobil δεν εμπαιναν γιατι δεν το επετρεπαν οι διαστασεις.Οποτε αναγκαστικα του εβαλα true choke (baikal) carlson
Οταν ερθω θα σε παρω ενα τηλεφωνο για την 1200F μου.
Θελω να της βαλω τσοκ αλλα δεν ειμαι εκει να την μετρησω.
 
Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα μου καρφώθηκε η Benelli becaccia. Για περπατητο αλλά και κανενα απογευματινό καρτέρι τσίχλας τι θα επιλεγατε σε κάνη; 61 ή 66cm; Ενώ την επωμισα σε μαγαζί με 61 πόντους κ μου φάνηκε οκ θα ήθελα γνώμες γενικά. Ευχαριστώ
 
Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα μου καρφώθηκε η Benelli becaccia. Για περπατητο αλλά και κανενα απογευματινό καρτέρι τσίχλας τι θα επιλεγατε σε κάνη; 61 ή 66cm; Ενώ την επωμισα σε μαγαζί με 61 πόντους κ μου φάνηκε οκ θα ήθελα γνώμες γενικά. Ευχαριστώ
66 για γενική χρήση αλλά να ξέρεις ότι αν ρίχνεις πάνω από 34γρ. Θα σε κουράσει είναι εξειδικευμένο όπλο για συγκεκριμένη χρίση στα πολλά φυσίγγια θα είναι κουραστική λόγο λακτίσματος. Οι περισσότεροι που την πήραν της έδωσαν για αυτόν τον λόγο προσωπικά θα προτιμούσα ένα δίκανο για τσίχλα η μπεκάτσα παρά μια καραμπίνα
 
66 για γενική χρήση αλλά να ξέρεις ότι αν ρίχνεις πάνω από 34γρ. Θα σε κουράσει είναι εξειδικευμένο όπλο για συγκεκριμένη χρίση στα πολλά φυσίγγια θα είναι κουραστική λόγο λακτίσματος. Οι περισσότεροι που την πήραν της έδωσαν για αυτόν τον λόγο προσωπικά θα προτιμούσα ένα δίκανο για τσίχλα η μπεκάτσα παρά μια καραμπίνα
Σε ευχαριστώ για την απαντηση.Έχω ήδη ένα πλαγιοκαννο baikal. Πάνω από 32γρ δεν ρίχνω ποτέ.
 
Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα μου καρφώθηκε η Benelli becaccia. Για περπατητο αλλά και κανενα απογευματινό καρτέρι τσίχλας τι θα επιλεγατε σε κάνη; 61 ή 66cm; Ενώ την επωμισα σε μαγαζί με 61 πόντους κ μου φάνηκε οκ θα ήθελα γνώμες γενικά. Ευχαριστώ
Αμα σου αρεσει παρτη. Εγω θα την επερνα 66 αφου δεν κυνηγας φερμα και πας για τσιχλα και δε ριχνεις βαριες γομωσεις. Θα ειναι και πολυ ξεκουραστο στο κουβαλημα για το περπατητο σου.
 
Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα μου καρφώθηκε η Benelli becaccia. Για περπατητο αλλά και κανενα απογευματινό καρτέρι τσίχλας τι θα επιλεγατε σε κάνη; 61 ή 66cm; Ενώ την επωμισα σε μαγαζί με 61 πόντους κ μου φάνηκε οκ θα ήθελα γνώμες γενικά. Ευχαριστώ
Αν ντε και καλα πρεπει να ειναι Μπενυχιλ...εγω θα κοιταγα εκει με 61εκ και τσοκ.

https://www.kalkantzakos.com/Product/1120/montefeltro-extra-light,-karampina-benelli
 
Αν ντε και καλα πρεπει να ειναι Μπενυχιλ...εγω θα κοιταγα εκει με 61εκ και τσοκ.

https://www.kalkantzakos.com/Product/1120/montefeltro-extra-light,-karampina-benelli
Μου άρεσε εμφανισιακά η beccacia περισσότερο απ' τις άλλες.
Αμα σου αρεσει παρτη. Εγω θα την επερνα 66 αφου δεν κυνηγας φερμα και πας για τσιχλα και δε ριχνεις βαριες γομωσεις. Θα ειναι και πολυ ξεκουραστο στο κουβαλημα για το περπατητο σου.
Με γνώμονα το βάρος για το περπατητο αλλά κ επειδή μου άρεσε πολύ εμφανισιακά κατέληξα εκεί.
 
Αν ρίχνεις πολλά φυσίγγια
Comfort.
Συμφωνώ με τη comfort! Προσωπικά την έχω ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο από όλα τα όπλα που είχα! Δε με κούρασε ποτέ στις συνεχόμενες τουφεκιές από 32gr μέχρι και 53gr!πάντα σε 66cm κάνη..
 
Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα μου καρφώθηκε η Benelli becaccia. Για περπατητο αλλά και κανενα απογευματινό καρτέρι τσίχλας τι θα επιλεγατε σε κάνη; 61 ή 66cm; Ενώ την επωμισα σε μαγαζί με 61 πόντους κ μου φάνηκε οκ θα ήθελα γνώμες γενικά. Ευχαριστώ
οταν πρωτοβγηκε καπως μου μπηκε και μενα η ιδεα . Αλλα απορρίφθηκε οταν την επώμισα . Επειδη εχω μακρυα χερια , πιανω την παπια πολυ μπροστα κοντα στη βιδα , σε ολα τα αυτογεμη. (καπως βελτιωνεται με τη μακρυτερη βαση στις benelli). Στη becaccia την επιανα σχεδον πανω στη βιδα και δεν μου αρεσε. Ενα οπλο δεν κοιταζω μονο πως, αφου το πιασω σταθερα , το επωμιζω. Αλλα και πως το πιανω απο ακουμπησμενο κατω , για αστραπιαια βολη. Κανω τη βολη και μετα κοιταζω πως το επιασα. Ε αυτη η ιδοψυχαναγκαστικη διαταραχη μου , μαλον :rolleyes: :):) με αφησε με τα ιδια οπλα για 40 χρονια .
 
Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα μου καρφώθηκε η Benelli becaccia. Για περπατητο αλλά και κανενα απογευματινό καρτέρι τσίχλας τι θα επιλεγατε σε κάνη; 61 ή 66cm; Ενώ την επωμισα σε μαγαζί με 61 πόντους κ μου φάνηκε οκ θα ήθελα γνώμες γενικά. Ευχαριστώ
Σε 66 ,οπλαρα.
 
ζεστες καννες κωστα πιες του το αιμα
Αν και κυνηγουσα για 40 χρονια με beretta δικανα και καραμπινες οταν την ειδα σε κυνηγομαγαζο της πολης μου την ....ερωτευτηκα αμεσως. Ευτυχως που την πηρα. ΦΟΒΕΡΟ οπλο για 790 ευρω.
 
Μ'ετρωγε ο κωλος μου. Το εβλεπα στον υπνο μου. Εδωσε μηκος 36,8εκ απο 36. Δεν ενοχλει, δεν ακουμπα στο μαγουλο, δε σκαλωνει. Δε ξερω αν φυγει απο τη θεση του με τις τουφεκιες, και πως ειναι κατα τη χρηση. To be continued... stay tuned.
 

Attachments

  • IMG_20220915_190819109.jpg
    IMG_20220915_190819109.jpg
    156 KB · Προβολές: 34
  • IMG_20220915_191004643.jpg
    IMG_20220915_191004643.jpg
    157,9 KB · Προβολές: 35
  • IMG_20220915_191017370.jpg
    IMG_20220915_191017370.jpg
    185,3 KB · Προβολές: 34
Μ'ετρωγε ο κωλος μου. Το εβλεπα στον υπνο μου. Εδωσε μηκος 36,8εκ απο 36. Δεν ενοχλει, δεν ακουμπα στο μαγουλο, δε σκαλωνει. Δε ξερω αν φυγει απο τη θεση του με τις τουφεκιες, και πως ειναι κατα τη χρηση. To be continued... stay tuned.
Μία χαρά είναι, το εχω και γω αυτό. Απλά το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το εξής: Αν το βγαζεις και το βγάζεις συνέχεια θα σου ξεχειλωσει, μονο αυτό.
 
Μ'ετρωγε ο κωλος μου. Το εβλεπα στον υπνο μου. Εδωσε μηκος 36,8εκ απο 36. Δεν ενοχλει, δεν ακουμπα στο μαγουλο, δε σκαλωνει. Δε ξερω αν φυγει απο τη θεση του με τις τουφεκιες, και πως ειναι κατα τη χρηση. To be continued... stay tuned.
Το μόνο που θα προσέξεις είναι ότι θα κατεβάσεις τη μικρή κλίση και κατά συνέπεια την ντουφέκια επειδή θα έρθει πιο πίσω το ζυγωματικο σου
 
Το μόνο που θα προσέξεις είναι ότι θα κατεβάσεις τη μικρή κλίση και κατά συνέπεια την ντουφέκια επειδή θα έρθει πιο πίσω το ζυγωματικο σου
Σωστος! Βαγγελη θα κανω τσωρτσιλ και θα δουμε φιλε.
 
Μ'ετρωγε ο κωλος μου. Το εβλεπα στον υπνο μου. Εδωσε μηκος 36,8εκ απο 36. Δεν ενοχλει, δεν ακουμπα στο μαγουλο, δε σκαλωνει. Δε ξερω αν φυγει απο τη θεση του με τις τουφεκιες, και πως ειναι κατα τη χρηση. To be continued... stay tuned.
Τέλειο είναι. Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το καφέ στο mp27 που έχω. Από πού το πειρες; Ξέρεις αν έχει απόθεμα γιατί θέλω να πάρω και δεύτερο σε μαύρο για την vinci.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top