Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν θα ήθελες να μάθεις τι κανουν μπενελια εδώ….πρωπαντος στον νότο του νησιού…. όσο για της συνταγές έχουμε μπουρλοτιερηδες που ε τον ξεπέραση τα όρια πρειν πολλά χρόνια … δυστηχως όμως έχουν μπαναρηστι και δεν γράφουν πλέον εδώ…. Και πολλά παιδιά από εδώ μέσα τους ξέρουν ονόματα δεν βάζω γιατί μπορι να μην θέλουν να πουν
Είναι αυτοί που δένουν τσου κοκκόρους στσι ελιές και τσου βαρούν αντί για τενεκέδες;
 
Μερικές φορές νομίζω ότι κάνετε πλάκα όταν αφήνετε να εννοηθεί ότι δεν μπορείτε να φτιάξετε φυσίγγι για τσίχλα για Benelli.

Πάρτε 28gr κένταυρο ή ρουμελιώτη και ρίξτε που είναι και φθηνά ...
Μην ασχολήστε καθόλου με ιδιογόμωση.
 
Είπα ότι δε θα βάλω φωτό απο θηράματα
Αλλά θα βάλω μόνο μια όπλο μπενελι φυσίγγι ρουμελιωτη 35 γρ ν5 απόσταση 25 -30 μμ
Τσοκ 3
Γιατί λέμε δε η μπενελι εντάξει υπάρχουν και όπλα που σκοτώνουν καλύτερα αλλά άμα τα κάνει χειρότερα απο αυτό τη το θες
 

Attachments

  • C245FD95-0286-436D-8828-B494A4E054A5.jpeg
    C245FD95-0286-436D-8828-B494A4E054A5.jpeg
    459,5 KB · Προβολές: 77
Που τα ξέρεις εσύ αυτά ;
Στα 50μ έχω ακούσει ... πέριξ Μεσολογγίου.

Αλλά μάλλον ψέματα θα είναι ...
Υπαρχει αυτη η συζητηση εδω μεσα με μενα και ενα αλλο μελος που εχει μπαν πλεον...
Για να τσεκαρεις διατρηση και σκοτωματα, αγοραζεις μια παπια η χηνα, αναλογα πιο θηραμα θες...το δενεις απ το ποδαρ στην αποσταση που θες και το τφεκας!!
So simple...αν το ξερανεις εισαι οκ!😎
 
Υπαρχει αυτη η συζητηση εδω μεσα με μενα και ενα αλλο μελος που εχει μπαν πλεον...
Για να τσεκαρεις διατρηση και σκοτωματα, αγοραζεις μια παπια η χηνα, αναλογα πιο θηραμα θες...το δενεις απ το ποδαρ στην αποσταση που θες και το τφεκας!!
So simple...αν το ξερανεις εισαι οκ!😎
Έτσι κάνανε και Στον εβρο Και βγάζανε τα φυσίγγια από τον καταψύκτη.
 
Είπα ότι δε θα βάλω φωτό απο θηράματα
Αλλά θα βάλω μόνο μια όπλο μπενελι φυσίγγι ρουμελιωτη 35 γρ ν5 απόσταση 25 -30 μμ
Τσοκ 3
Γιατί λέμε δε η μπενελι εντάξει υπάρχουν και όπλα που σκοτώνουν καλύτερα αλλά άμα τα κάνει χειρότερα απο αυτό τη το θες
Στους μείον 20 όμως θα έφευγε τραγουδώντας :) :) :)
Επίσης χρησιμοποίησες ακριβό φυσίγγι.
Άκυρη η δοκιμή 🤣

ps
👍
 
Είπα ότι δε θα βάλω φωτό απο θηράματα
Αλλά θα βάλω μόνο μια όπλο μπενελι φυσίγγι ρουμελιωτη 35 γρ ν5 απόσταση 25 -30 μμ
Τσοκ 3
Γιατί λέμε δε η μπενελι εντάξει υπάρχουν και όπλα που σκοτώνουν καλύτερα αλλά άμα τα κάνει χειρότερα απο αυτό τη το θες
Την πετυχε ο συγκεντρωτηρας φιλαρακι γι αυτο εγινε ετσι🤪🤪🤪
 
Υπαρχει αυτη η συζητηση εδω μεσα με μενα και ενα αλλο μελος που εχει μπαν πλεον...
Για να τσεκαρεις διατρηση και σκοτωματα, αγοραζεις μια παπια η χηνα, αναλογα πιο θηραμα θες...το δενεις απ το ποδαρ στην αποσταση που θες και το τφεκας!!
So simple...αν το ξερανεις εισαι οκ!😎
Εγώ που δεν κυνηγάω παπιά ούτε χήνες μου φτάνει να ξερένω τις φάσσες μέχρι εκεί που μου επιτρέπουν οι σκοπευτικές μου ικανότητες και η benelli μου το κάνει αρκετά καλά και στους 18 βαθμούς που ήταν το προτελευταίο κυνήγι μου αλλά και στον 1 βαθμό που ήταν το τελευταίο!!!
Εντελώς φιλικά δίχως κανένα ίχνος ειρωνίας!!!
Και για να προλάβω όσους θα πούνε γιατί σκέφτομαι την αγορά καραμπίνας με διευρυμένο αυλό είναι μόνο και μόνο για να δω αν κάνει κάτι παραπάνω από την benelli μου και να είστε σίγουροι ότι θα το παραδεχτώ αν δω κάτι που αποδεικνύει τη φήμη τους, όπως είχα πει και για την 390 ότι είχα πάρει την πιο μακρινή τουφεκιά σε φάσσα που είχα κάνει ποτέ μέχρι το τελευταίο κυνήγι που έκανα την Παρασκευή το οποίο το πλάνο θα το ανεβάσω τέλος της σεζόν!!!
 
Την έφαγε με μίσος
Φαντάσου να την έριχνες με τη δικιά σου κατευθείαν κιμάς
Μπαα δεν εχω χαλασει φασσα ακομα Χαρη, δεν ξερω γιατι, μαλλον δεν ειμαι εντελως κεντρο στις κοντινες αν και σπανια θα τυχει κοντινη φασσα.
Μια φορα θυμαμαι μια πολυ κοντα που ερχοταν πανω μου και την τουφεκισα με τα νομπελ 4/6 αλλα δεν τη χαλασα, ειχε 20 σκαγια αλλα τρωγοτανε δεν ειχε χαλασει δηλαδη.
 
Στους μείον 20 όμως θα έφευγε τραγουδώντας :) :) :)
Επίσης χρησιμοποίησες ακριβό φυσίγγι.
Άκυρη η δοκιμή 🤣

ps
👍
Βασίλη στους - 20 κάθεσαι και πινς τσιπρα
Όσο για το φυσίγγι πρέπει να είναι το ποιο φθηνό σε αυτή τη κατηγορία
Πολύ συγκεντρωτικό είναι
τα περκοσο που έχω είναι πολύ ποιο ακριβά
 
Μπαα δεν εχω χαλασει φασσα ακομα Χαρη, δεν ξερω γιατι, μαλλον δεν ειμαι εντελως κεντρο στις κοντινες αν και σπανια θα τυχει κοντινη φασσα.
Μια φορα θυμαμαι μια πολυ κοντα που ερχοταν πανω μου και την τουφεκισα με τα νομπελ 4/6 αλλα δεν τη χαλασα, ειχε 20 σκαγια αλλα τρωγοτανε δεν ειχε χαλασει δηλαδη.
Αφού τς ριχς πάνω απο 50 μέτρα τι θα χαλάσεις α κάνα φτερό το πολύ
 
Εγώ που δεν κυνηγάω παπιά ούτε χήνες μου φτάνει να ξερένω τις φάσσες μέχρι εκεί που μου επιτρέπουν οι σκοπευτικές μου ικανότητες και η benelli μου το κάνει αρκετά καλά και στους 18 βαθμούς που ήταν το προτελευταίο κυνήγι μου αλλά και στον 1 βαθμό που ήταν το τελευταίο!!!
Εντελώς φιλικά δίχως κανένα ίχνος ειρωνίας!!!
Και για να προλάβω όσους θα πούνε γιατί σκέφτομαι την αγορά καραμπίνας με διευρυμένο αυλό είναι μόνο και μόνο για να δω αν κάνει κάτι παραπάνω από την benelli μου και να είστε σίγουροι ότι θα το παραδεχτώ αν δω κάτι που αποδεικνύει τη φήμη τους, όπως είχα πει και για την 390 ότι είχα πάρει την πιο μακρινή τουφεκιά σε φάσσα που είχα κάνει ποτέ μέχρι το τελευταίο κυνήγι που έκανα την Παρασκευή το οποίο το πλάνο θα το ανεβάσω τέλος της σεζόν!!!
Δεν εχω κανει τετοιες δοκιμες ουτε κι εγω και ουτε σκοπευω, δεν υπαρχουν ειρωνειες σε οσα ποστ δικα σου εχω διαβασει φιλε, μια χαρα γραφεις.
Εφοσον οι φασσες στις αποστασεις που ριχνεις μπαινουν στον σακο μην ασχολεισαι με τα υπολοιπα και μη χαλας τα λεφτα σου, εκτος και αν κανεις γουστο να παρεις κι αλλο οπλο για δοκιμη.
 
Είπα ότι δε θα βάλω φωτό απο θηράματα
Αλλά θα βάλω μόνο μια όπλο μπενελι φυσίγγι ρουμελιωτη 35 γρ ν5 απόσταση 25 -30 μμ
Τσοκ 3
Γιατί λέμε δε η μπενελι εντάξει υπάρχουν και όπλα που σκοτώνουν καλύτερα αλλά άμα τα κάνει χειρότερα απο αυτό τη το θες
Μηπως έκανες λάθος κ τράβηξες από τη ζώνη κάνα μονοβολο;
 
Μηπως έκανες λάθος κ τράβηξες από τη ζώνη κάνα μονοβολο;
Τώρα που το λες μπορεί λες να κάνα καμία λαλακια τέτοια και μετά βγήκε του γρουν και το έριξα με τα πεντάρια για να δω τη φωτό την έχω
 
Μπαα δεν εχω χαλασει φασσα ακομα Χαρη, δεν ξερω γιατι, μαλλον δεν ειμαι εντελως κεντρο στις κοντινες αν και σπανια θα τυχει κοντινη φασσα.
Μια φορα θυμαμαι μια πολυ κοντα που ερχοταν πανω μου και την τουφεκισα με τα νομπελ 4/6 αλλα δεν τη χαλασα, ειχε 20 σκαγια αλλα τρωγοτανε δεν ειχε χαλασει δηλαδη.
Η Ρεμινγκτον δεν χαλάει ποτέ το θήραμα για το τραπέζι! Εξάλλου είναι η επιλογή μάρκας όλων των σεφ παγκοσμίως!😎😄😄😄
 
Back
Top