Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καλημερα και χρόνια πολλά
Ρε παιδιά είπα έγω οτι θέλω να βάλω πιο μεγάλη αποθηκη σε μπεκατσια;
ποιος σας μίλησε για αλλαγή αποθήκης και γράφετε ο καθένας ότι του έρθει στο κεφάλι ειπα ότι έχω μια κάνη η οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος βλητικα και επειδή υπάρχει μια μπεκατσια σε καλή τιμή σκέφτομαι να τη πάρω για να φτιάξω μια ελαφριά καραμπινα με τη κάνη που γουστάρω, και σας ξαναλέω τελευταια φορα υπάρχει ανταπτορας που βιδώνει εκεί που βιδώνει η βιδα και απλά βάζεις πάνω την άλλη κάνη και την πάπια και επειδή μίλησα και με κάποιον που το έχει κάνει με κάνη από Μπρέντα με εξωτερικά τσοκ το βάρος της πάει στα 2900,το εξάρτημα υπάρχει στον κυργια αν τ κάνω τελικά θα σας βάλω και φωτο να δείτε
 
και δε δίνω σημασία στα ειρωνικά σχόλια γιατί θα γίνει πάλι χαμός εδώ μεσα
Καλημέρα Παναγιώτη.
Ο καθένας μπορεί να φτιάξει το οπλο του όπως θέλει κ να κάνει ότι θέλει φίλε. (μέσα στα νόμιμα όρια)
Αν γίνεται προχώρα το.
Τι έχεις δει από αυτή την κάννη; είναι αυτή με τον κωννο;
 
και δε δίνω σημασία στα ειρωνικά σχόλια γιατί θα γίνει πάλι χαμός εδώ μεσα
Καντο παναγιωτη αλουμινιου ειναι ο ανταπτορας ? Πιανει επανω στη βιδα της αποθηκης η πρεπει να βαγλης την βιδα και να τη βιδωσεις στην αποθικη μπρωστα???
 
Στέλιο θα σου πω από κοντά όποτε βρεθούμε γιατί φιλε όλες οι κανες είναι ίδιες...
Τόλη δε το χω στα χέρια μου υποθέτω αλουμινίου πάνω στη βιδα της αποθήκης αν κάνω τη μοντιφα θα βάλω φωτο,αν όχι ίσως πάρω μια καινούργια extra light που την έχει και προσφορά τώρα με κάνη 66 θα δω
 
Στέλιο θα σου πω από κοντά όποτε βρεθούμε γιατί φιλε όλες οι κανες είναι ίδιες...
Τόλη δε το χω στα χέρια μου υποθέτω αλουμινίου πάνω στη βιδα της αποθήκης αν κάνω τη μοντιφα θα βάλω φωτο,αν όχι ίσως πάρω μια καινούργια extra light που την έχει και προσφορά τώρα με κάνη 66 θα δω
Με την προθετη βιδα γλιτωνεις πολλα λεφτα και χαρτουρα ομως και αν η extra light ερχοτανε με ανθρακονιμα ριγα θα ταν καλυτερα οπως βγαινει η ultra light απωρω γτ δε τη φερνουν εδω
 
Καλημερα και χρόνια πολλά
Ρε παιδιά είπα έγω οτι θέλω να βάλω πιο μεγάλη αποθηκη σε μπεκατσια;
ποιος σας μίλησε για αλλαγή αποθήκης και γράφετε ο καθένας ότι του έρθει στο κεφάλι ειπα ότι έχω μια κάνη η οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος βλητικα και επειδή υπάρχει μια μπεκατσια σε καλή τιμή σκέφτομαι να τη πάρω για να φτιάξω μια ελαφριά καραμπινα με τη κάνη που γουστάρω, και σας ξαναλέω τελευταια φορα υπάρχει ανταπτορας που βιδώνει εκεί που βιδώνει η βιδα και απλά βάζεις πάνω την άλλη κάνη και την πάπια και επειδή μίλησα και με κάποιον που το έχει κάνει με κάνη από Μπρέντα με εξωτερικά τσοκ το βάρος της πάει στα 2900,το εξάρτημα υπάρχει στον κυργια αν τ κάνω τελικά θα σας βάλω και φωτο να δείτε
Εφόσον δεν θέλεις προέκταση αποθήκης (εγώ αυτό κατάλαβα και σου ζητώ συγνώμη για τα ειρωνικά σχόλια που θεωρείς ότι είπα) τότε γίνεται είτε με ανταπτορα όπως λες αν υπάρχει έτοιμος αλλά και να μην υπάρχει κατασκευάζεται εύκολα σε έναν τορνο είτε αλλάζοντας την αποθήκη με κάποια χωρητικότητας 4 φυσιγγίων αντί των 3 που έχει η beccaccia ώστε να έρθει στο ύψος με το δαχτυλίδι της δικιάς σου κάννης. Σε κάθε περίπτωση όμως θα πρέπει να βρεις και πιο μακρυά πάπια (ισως να κάνει η ίδια πάπια από την benelli που θα πάρεις και την κάννη). Επίσης την γραφειοκρατία δεν ξέρω αν μπορείς να την γλυτώσεις γιατί αν σου κάνουν έλεγχο στον κυνηγοτοπο το όπλο θα έχει διαφορετική κάννη από αυτή που έχει δηλωθεί. Δεν ξέρω αν δειχνωντας την άδεια και από το δεύτερο όπλο από όπου προέρχεται η κάννη αν το δέχονται. Είναι περίεργη κατάσταση αυτή και πιστεύω εξαρτάται από την καλοσύνη του ελεγκτή πως θα το κρίνει. Θα χρειάζεται να έχεις μαζί σου πάντα τις άδειες κατοχής και των δύο όπλων και ίσως να χρειάζεται να έχεις και τα δύο όπλα πάντα μαζί σου και πάλι είναι αμφίβολο ότι θα το δεχτούν.
 
Καλημερα και χρόνια πολλά
Ρε παιδιά είπα έγω οτι θέλω να βάλω πιο μεγάλη αποθηκη σε μπεκατσια;
ποιος σας μίλησε για αλλαγή αποθήκης και γράφετε ο καθένας ότι του έρθει στο κεφάλι ειπα ότι έχω μια κάνη η οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος βλητικα και επειδή υπάρχει μια μπεκατσια σε καλή τιμή σκέφτομαι να τη πάρω για να φτιάξω μια ελαφριά καραμπινα με τη κάνη που γουστάρω, και σας ξαναλέω τελευταια φορα υπάρχει ανταπτορας που βιδώνει εκεί που βιδώνει η βιδα και απλά βάζεις πάνω την άλλη κάνη και την πάπια και επειδή μίλησα και με κάποιον που το έχει κάνει με κάνη από Μπρέντα με εξωτερικά τσοκ το βάρος της πάει στα 2900,το εξάρτημα υπάρχει στον κυργια αν τ κάνω τελικά θα σας βάλω και φωτο να δείτε
Παναγιώτη πιστεύω ότι στο τέλος θα έχεις μια μοντεφελτρο και στο βάρος.
 
Back
Top