Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μου φαινεται πιο απλός και δε μου αρέσει στη Μπερέτα αυτό το συγκρότημα ελατήριο κλείστρο φορέας ενα πράμα. Της Μπερέτα 390 μου άρεσε πολύ που το περιεργάστηκα. Έχω μια λοξά κάτι που με ικανοποιεί οπτικά να το προτιμώ
Αν έχεις πρόσβαση και στα δύο όπλα,προσπάθησε να τα λύσεις αμφότερα,
εις τα εξ ων συνετεθεισαν.


Απομάκρυνε μικροεπιπλα και στρώσε ένα παλιό σεντόνι!!

Ένας μαγνήτης,σε εύκαιρη θέση.

Πες μας σε πιο όπλο θα τον χρειαστείς...
 
Αν έχεις πρόσβαση και στα δύο όπλα,προσπάθησε να τα λύσεις αμφότερα,
εις τα εξ ων συνετεθεισαν.


Απομάκρυνε μικροεπιπλα και στρώσε ένα παλιό σεντόνι!!

Ένας μαγνήτης,σε εύκαιρη θέση.

Πες μας σε πιο όπλο θα τον χρειαστείς...
Έχω λύσει εντελώς την SX4 αν μοιάζει λίγο με τη μαξους. Επίσης τη vitoria και τα μπενελι. Τα άλλα που είχα όχι. Η αλήθεια είναι ότι στην SX4 δυσκολευτηκα στη σκανδαλοθηκη και στην ασφάλεια του πειρου που συγκρατεί το λαμακι στο πλάι που συγκρατεί τα φυσίγγια της αποθήκης. Στα άλλα 3 ήταν πιο εύκολο. Στη Βιτόρια παιχνίδι.
 
Έχω λύσει εντελώς την SX4 αν μοιάζει λίγο με τη μαξους. Επίσης τη vitoria και τα μπενελι. Τα άλλα που είχα όχι. Η αλήθεια είναι ότι στην SX4 δυσκολευτηκα στη σκανδαλοθηκη και στην ασφάλεια του πειρου που συγκρατεί το λαμακι στο πλάι που συγκρατεί τα φυσίγγια της αποθήκης. Στα άλλα 3 ήταν πιο εύκολο. Στη Βιτόρια παιχνίδι.
Ελυσες την σκανδαλοθηκη της sx4 ρε θηρίο??😳
Πες μου ότι ελυσες και το πιστόνι της,να με στείλεις για τσάι!!!
 
Ποιά benelli δεν ρίχνει 28gr ?

Ο αυλός πάντως δεν είναι βασική προϋπόθεση λειτουργίας του μηχανισμού αδράνειας.
Η μάζα της γόμωσης και η ταχύτητα στομίου είναι !!!
Ούτε ο αυλός ούτε το βάρος του κλείστρου.
Μπενελι μετρημένη 18.55 δεν μπλόκαρε ποτέ με φυσιγγια 30+gr.
Επίσης η Άσσο με ελαφρύ σαν ψεύτικο κλείστρο ρίχνει μια χαρά.
Μάλλον στο ελατήριο είναι το μυστικο
 
Νομίζω το θεμα είναι πως το ένα ρίχνει με 18,8 και το άλλο χρησιμοποιεί 18,3.
Για αυτό σου έγραψα και το παρακάτω ... :cool:

Ο αυλός πάντως δεν είναι βασική προϋπόθεση λειτουργίας του μηχανισμού αδράνειας.
Η μάζα της γόμωσης και η ταχύτητα στομίου είναι !!!


Από αυτά καθορίζεις βασικά μάζα υπόλοιπου όπλου εκτός κλείστρου, μάζα κλείστρου και ελατήριο αδράνειας + επανατατικό.
 
Ελυσες την σκανδαλοθηκη της sx4 ρε θηρίο??😳
Πες μου ότι ελυσες και το πιστόνι της,να με στείλεις για τσάι!!!
Όχι φοβήθηκα γιατί νομίζω είναι υπό τάση. Μπήκα στον πειρασμό όμως γιατί έπιανε πουρί πίσω από το ελατήριο και στις τρύπες στις ακρες
 
Για αυτό σου έγραψα και το παρακάτω ... :cool:

Ο αυλός πάντως δεν είναι βασική προϋπόθεση λειτουργίας του μηχανισμού αδράνειας.
Η μάζα της γόμωσης και η ταχύτητα στομίου είναι !!!


Από αυτά καθορίζεις βασικά μάζα υπόλοιπου όπλου εκτός κλείστρου, μάζα κλείστρου και ελατήριο αδράνειας + επανατατικό.
Υπόψη ότι από τον Μεμετη έχει αφαιρεθεί η ρίγα κι έχουν αλλαχθει τα πλαστικά σε ξύλινα.
 
Ότι γνώμες μπορείτε δεκτές για αγορά
Μπραουνιγκ μαξους 2 ηΜπερετα στην ίδια πάνω κατω χρηματική αξία μάλλον ξύλινη
Ευχαριστώ
Τα δοκίμασα και τα 2 σε κατάστημα στο κέντρο.Η upland σε 66 είναι δυσεύρετη.λογικα μόνο με 71εκ θα βρεις που με το kick off ζυγίζει ωραία.Πολυ ποιοτικό όπλο ερχόταν κάπως αλλά με φλαντζουλα ήρθε κουτί.Λεπτη πάπια με ωραίο κρατημα.
Η browning μου ερχόταν αλφάδι χωρίς φλάντζα χωρίς τίποτα.
Η υπερυψωμένη της ρίγα βολική μου φαινόταν στο μάτι.Επισης και σε αυτή μόνο 71 εκ. κάννη.
Για τα λεφτά τους εγώ θα πήγαινα και πήγα τελικά στην upland.Μου φάνηκε πιο ποιοτικο ποιο δεμένο οπλο.Να τονίσω τα ξύλα της upland δεν είναι καπλαμας και είναι πραγματικά.Συνοδευεται με χαρτοκουτο χαχαχαχα.
 
Όχι φοβήθηκα γιατί νομίζω είναι υπό τάση. Μπήκα στον πειρασμό όμως γιατί έπιανε πουρί πίσω από το ελατήριο και στις τρύπες στις ακρες
Ααααα.....
Στη μπερεταρα ΜΠΟΡΕΙΣ να καθαρίσεις το πουρι!
 
Όχι φοβήθηκα γιατί νομίζω είναι υπό τάση. Μπήκα στον πειρασμό όμως γιατί έπιανε πουρί πίσω από το ελατήριο και στις τρύπες στις ακρες

ποιο ελατήριο σε δυσκόλεψε? αυτό που έχει στο πίσω μέρος της σκάνδαλο θήκης?
 
Μπενελι μετρημένη 18.55 δεν μπλόκαρε ποτέ με φυσιγγια 30+gr.
Κι η δικιά μου 18,5 αυλό έχει!
Το τι έχω τραβήξει,με το φαινόμενο κλικ,τα έχω ξαναπεί...
Τώρα,με κατασκευή επανατατικό,κάνει ένα,δύο την σεζόν....
 
Τα δοκίμασα και τα 2 σε κατάστημα στο κέντρο.Η upland σε 66 είναι δυσεύρετη.λογικα μόνο με 71εκ θα βρεις που με το kick off ζυγίζει ωραία.Πολυ ποιοτικό όπλο ερχόταν κάπως αλλά με φλαντζουλα ήρθε κουτί.Λεπτη πάπια με ωραίο κρατημα.
Η browning μου ερχόταν αλφάδι χωρίς φλάντζα χωρίς τίποτα.
Η υπερυψωμένη της ρίγα βολική μου φαινόταν στο μάτι.Επισης και σε αυτή μόνο 71 εκ. κάννη.
Για τα λεφτά τους εγώ θα πήγαινα και πήγα τελικά στην upland.Μου φάνηκε πιο ποιοτικο ποιο δεμένο οπλο.Να τονίσω τα ξύλα της upland δεν είναι καπλαμας και είναι πραγματικά.Συνοδευεται με χαρτοκουτο χαχαχαχα.
Χαρτοκουτο;;; Γυρίζουμε στα παλιά σιγά σιγά ε;;;
Μόνο κ μόνο για αυτό δεν θα την αγόραζα ποτέ.
 
Αν έχεις πρόσβαση και στα δύο όπλα,προσπάθησε να τα λύσεις αμφότερα,
εις τα εξ ων συνετεθεισαν.


Απομάκρυνε μικροεπιπλα και στρώσε ένα παλιό σεντόνι!!

Ένας μαγνήτης,σε εύκαιρη θέση.

Πες μας σε πιο όπλο θα τον χρειαστείς...
Κράνος, γυαλιά ασφαλείας, προστατευτικό (τρυφερών) .sarcastic.
 
Κι η δικιά μου 18,5 αυλό έχει!
Το τι έχω τραβήξει,με το φαινόμενο κλικ,τα έχω ξαναπεί...
Τώρα,με κατασκευή επανατατικό,κάνει ένα,δύο την σεζόν....
Μου την πουλάς να την βαλο σε μια κληματαριά που έχω!!! 😇
 
ποιο ελατήριο σε δυσκόλεψε? αυτό που έχει στο πίσω μέρος της σκάνδαλο θήκης?
Αυτό που λες είναι μεγάλη μαλακια, μπορεί να πεταχτεί στο καθάρισμα. Το φοβόμουν λίγο η αλήθεια είναι για αυτό είπα ότι δυσκολεύτηκαν.Στσ αλλά το είχα ξανακάνει
 
Back
Top