Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
όταν αυξήσεις τον όγκο ή θέλεις πολύ μεγάλες ταχύτητες θα χρειαστείς σωστότερη διαχείριση των σκαγιων δηλ (αλεύρι,Μπάφερ,κτλ) για να τα γλιτώσεις από το στρίμωγμα και τίς πιέσεις.Οι αυλοι 18.5 και 18.6 διαχειρίζονται σωστότερα μεγαλύτερη γκάμα γομώσεων και με έναν κώνο αυξημένο ακόμα καλύτερα.
Αυτά είναι θεωρίες Γιάννη, σωστές ή λάθος δεν το εξετάζω ...
Η κρίσιμη ερώτηση είναι γιατί δεν φαίνονται ξεκάθαρα στην συγκέντρωση και διάτρηση ...

Θεωρείς ότι αν ρίξεις κοινό φυσίγγι με "φονική κάνη" θα ξεπεράσει σε απόδοση ένα φυσίγγι ριγμένο με "μη φονική κάνη" το οποίο περιέχει buffer και σκληρά σκάγια ?
Ούτε να το σκεφτείς ....

Νομίζεις ότι όσοι κάνουν κώνους κάνουν δοκιμές διάτρησης μετά ?
Απλά κάποιοι (όχι όλοι) βλέπουν λίγο μεγαλύτερη συγκέντρωση και βγάζουν αυθαίρετα το συμπέρασμα ότι το όπλο σκοτώνει καλύτερα και μακρύτερα.
 
Ο Τούρκος πως στην ευχή έχει καταφέρει να ρίχνει λίγα γραμμάρια,
Πόσα γραμμάρια, με τι βάρος όπλου (εκτός κλείστρου), και με τι βάρος κλείστρου ?
Λες να μην μπορεί να το καταφέρει η Benelli αν το ήθελε και να το κατάφεραν οι αντιγραφείς ?
Ίσως αλλά δύσκολο το κόβω.
απροβληματιστα
👁️
😂
 
εντάξει θα το γράψω σωστά τώρα. Η m2 ρίχνει με 1* περίπου το ίδιο με την μαξους με 2.5* .yel.
Ρίχνουν τα ονομαστικά τους με το συγκεκριμένο φυσίγγι.

Αν αρχίσεις να δοκιμάζεις διάφορα όπλα, με πολλά φυσίγγια, θα δεις πολλά "κουλά" και θα αναθεωρήσεις πολλά δεδομένα και αστικούς μύθους.
Θα καταντήσεις γραφικός και με χαλασμένα όπλα, όπως εγώ. 🤣
 
Λες να μην μπορεί να το καταφέρει η Benelli αν το ήθελε και να το κατάφεραν οι αντιγραφείς ?
Ίσως αλλά δύσκολο το κόβω.
Αυτό που μπορώ να σου πω με βεβαιότητα και ειλικρίνεια είναι ότι σε όπλο που ΚΑΤΕΧΩ,έχω δει αυτό που λέω!
Θα ζυγίζω τα δύο κλείστρα...
 
Σε ποια σημεία?
(Ευελπιστώ σε σεμνή απάντηση!!)
Μου φαινεται πιο απλός και δε μου αρέσει στη Μπερέτα αυτό το συγκρότημα ελατήριο κλείστρο φορέας ενα πράμα. Της Μπερέτα 390 μου άρεσε πολύ που το περιεργάστηκα. Έχω μια λοξά κάτι που με ικανοποιεί οπτικά να το προτιμώ
 
Back
Top