Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Έχω κάνει δήλωση εγώ... Η μ2 που έχω δεν θα πουληθεί ποτέ, δεν κολλάει πουθενά κ κερνάει τσάι αβερτα, αλλά κ πολύ δύσκολα θα ξαναπάρω benelli...
Εγω την πωλω αυριο κιολας την Μ2 για να παρω την super sport για να κερναω και σοκολατα ζεστη το χειμωνα.
 
Έχω δύο Benelli αλά καμία με κανη μαμά η μία έχει κανη Remi η αλη μαμά με αποχρωμιωση κώνο και πορτινκ
Πριν : νερωσοληνες
Τωρα οπλαρες
Τι να κάνουμε ρε παιδιά αφού δεν σκοτώνουν μαμά αυτά τα όπλα το λένε πολλοί εγώ ρίχνω 2000 φισιγγια στο βάλτο κάθε χρόνο άρα έχω άποψη
Στην Αμερική δεν κυνηγάει κανείς με Benelli
 
Έχω δύο Benelli αλά καμία με κανη μαμά η μία έχει κανη Remi η αλη μαμά με αποχρωμιωση κώνο και πορτινκ
Πριν : νερωσοληνες
Τωρα οπλαρες
Τι να κάνουμε ρε παιδιά αφού δεν σκοτώνουν μαμά αυτά τα όπλα το λένε πολλοί εγώ ρίχνω 2000 φισιγγια στο βάλτο κάθε χρόνο άρα έχω άποψη
Στην Αμερική δεν κυνηγάει κανείς με Benelli
Γιατι μας την χαλας μεσημεριατικα φιλε μου και εχουμε πιει και δυο τσιπουρακια για κεφι.Επι της ευκαιριας πωλει αμμεσα φιλoς μια κανη Mossberg με τσοκ εσω εξω ετοιμη για rafaello κουκλι.Την ειχε στη δικη του rafaello crio comfort.
 
Εμείς εδώ κάτω μεγάλα θηράματα δεν έχουμε και πολλά..αλλά σε λαγό που εχω πάρει καμία 60αρια με την benelli,βλητικά δεν ειδα να υστερεί κάπου από τα προηγούμενα όπλα που είχα .όταν ήμουν πάνω στο λαγό σκότωνε πολύ καλά..δεν θυμάμαι ποτέ να έχω χάσει τραυματισμένο λαγό με την benelli..θυμάμαι αξέχαστα μάλιστα ένα λαγό σε βράχωδη μερος,ήταν τέτοια η απόσταση που μετά τον ψάχναμε σαν την τσίχλα να τον βρουμε κανένα δεκάλεπτο..είχα ομως και καλό πυρομαχικο ..έπεσε με rem nitro 42,5 gr..ένα από τα προηγούμενα όπλα μου ήταν η franchi 612 sporting 76cm κάνη 18,6 άυλο και μαμά porting..και έχω δουλέψει και το beretta 692 στο κυνήγι..
Απόλυτος δεν είμαι ..ίσως υπάρχουν όπλα καλύτερα βλητικά 5-10% .προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αυτό το 5-10% όταν έχω ένα όπλο που δεν μου κάνει ΠΟΤΕ εμπλοκές από 24 μέχρι 52gr και έχει και ένα πολύ καθαρό σύστημα λειτουργίας (βαριέμαι το καθάρισμα )..
επίσης να αναφέρω ότι συνήθως στον λαγό βάζω στην benelli την κάνη την 76cm..
 
Αν έχεις χρήματα βάρα την.
Αν έπαιρνα τώρα όπλο την be diamond θα έπαιρνα ...

Και μόνο Benelli γιατί με αυτά που ακούω κοντεύουν να μου φύγουν τα μαλλιά.

Τα όπλα χωρίζονται σε 2 μεγάλες κατηγορίες για εμένα ... σε αυτά που χαλάνε και κάνουν εμπλοκές και σε αυτά που δεν ...
Τα όπλα σκοτώνουν όσο το φυσίγγι που βάζεις μέσα τους.
Όταν ακούω ειδικά ιδιογομωτές να λένε ότι τα benelli δεν σκοτώνουν αμφιβάλλω για την ιδιογομωτική τους ικανότητα.
Ας πάρουν καμιά συνταγή από τον @ΝίκοςΠ :cool:
Έλειψα 2-3 ημέρες κ πήρατε αέρα εεεεε;;;; :cool:
Διαβάστε καλά τα παρακάτω παρακαλω .my man.
Γιατι μας την χαλας μεσημεριατικα φιλε μου και εχουμε πιει και δυο τσιπουρακια για κεφι.Επι της ευκαιριας πωλει αμμεσα φιλoς μια κανη Mossberg με τσοκ εσω εξω ετοιμη για rafaello κουκλι.Την ειχε στη δικη του rafaello crio comfort.

Έχω δύο Benelli αλά καμία με κανη μαμά η μία έχει κανη Remi η αλη μαμά με αποχρωμιωση κώνο και πορτινκ
Πριν : νερωσοληνες
Τωρα οπλαρες
Τι να κάνουμε ρε παιδιά αφού δεν σκοτώνουν μαμά αυτά τα όπλα το λένε πολλοί εγώ ρίχνω 2000 φισιγγια στο βάλτο κάθε χρόνο άρα έχω άποψη
Στην Αμερική δεν κυνηγάει κανείς με Benelli
 
Σήμερα έκατσα να καθαρίσω την benelli, τα έβγαλα όλα κλείστρο σκανδαλοθήκη κλπ. Πάω να μοντάρω την σκανδαλοθήκη και δεν κατάφερα να τη βάλω ποτέ. Έχει μείνει ένα χιλιοστό έξω και δεν κουμπώνει με τίποτα, δοκίμασα τα πάντα μπρός πίσω με χτυπηματάκι, χωρίς χτυπηματάκι μέχρι που έφαγα τα χέρια μου... Παρεμπιπτόντως βγήκε και δύσκολα.
 

Attachments

  • 20230304_162732.jpg
    20230304_162732.jpg
    374,6 KB · Προβολές: 55
Σήμερα έκατσα να καθαρίσω την benelli, τα έβγαλα όλα κλείστρο σκανδαλοθήκη κλπ. Πάω να μοντάρω την σκανδαλοθήκη και δεν κατάφερα να τη βάλω ποτέ. Έχει μείνει ένα χιλιοστό έξω και δεν κουμπώνει με τίποτα, δοκίμασα τα πάντα μπρός πίσω με χτυπηματάκι, χωρίς χτυπηματάκι μέχρι που έφαγα τα χέρια μου... Παρεμπιπτόντως βγήκε και δύσκολα.

δοκίμασε να μετακινήσεις την ασφάλεια που περνάει μέσα ο πιρος της σκανδαλοθηκης μήπως βρίσκει στην βάση
 
Σήμερα έκατσα να καθαρίσω την benelli, τα έβγαλα όλα κλείστρο σκανδαλοθήκη κλπ. Πάω να μοντάρω την σκανδαλοθήκη και δεν κατάφερα να τη βάλω ποτέ. Έχει μείνει ένα χιλιοστό έξω και δεν κουμπώνει με τίποτα, δοκίμασα τα πάντα μπρός πίσω με χτυπηματάκι, χωρίς χτυπηματάκι μέχρι που έφαγα τα χέρια μου... Παρεμπιπτόντως βγήκε και δύσκολα.
Τάσο βγαλτα όλα (κάννη, καπάκι, κλείστρο) κ προσπάθησε βάζοντας τη σκανδαλοθηκη να δεις που βρίσκει...
Προσπάθησε να βάλεις πρώτα το πίσω μέρος κ έπειτα το μπροστά με τη γλώσσα. Δες κ τι παίζει με το σύστημα τροφοδοσίας, μήπως βρίσκει εκεί.
Μην το χτυπάς. Σιγουρα είναι κάτι απλό που σου ξεφεύγει.
 
Τάσο βγαλτα όλα (κάννη, καπάκι, κλείστρο) κ προσπάθησε βάζοντας τη σκανδαλοθηκη να δεις που βρίσκει...
Προσπάθησε να βάλεις πρώτα το πίσω μέρος κ έπειτα το μπροστά με τη γλώσσα. Δες κ τι παίζει με το σύστημα τροφοδοσίας, μήπως βρίσκει εκεί.
Μην το χτυπάς. Σιγουρα είναι κάτι απλό που σου ξεφεύγει.
Δεν μπαίνει πρώτα πίσω Στέλιο, είναι έτσι που πρέπει πρώτα να πάει το εμπρος μέρος να μπεί και μετά πισω, μόνο μ αυτον τον τροπο μπαίνει.
 
Σήμερα έκατσα να καθαρίσω την benelli, τα έβγαλα όλα κλείστρο σκανδαλοθήκη κλπ. Πάω να μοντάρω την σκανδαλοθήκη και δεν κατάφερα να τη βάλω ποτέ. Έχει μείνει ένα χιλιοστό έξω και δεν κουμπώνει με τίποτα, δοκίμασα τα πάντα μπρός πίσω με χτυπηματάκι, χωρίς χτυπηματάκι μέχρι που έφαγα τα χέρια μου... Παρεμπιπτόντως βγήκε και δύσκολα.
Την έχεις ξαναβγάλει την σκανδαλοθήκη;
Δες μήπως βρίσκει το πίσω μέρος της πάνω στο κοντάκι.
 
Τώρα τις μαλακίες είναι αυτές καινούργιο τουφέκι. Τάσο κάνε ότι σου είπε ο Στέλιος και αν δε καταφέρεις τίποτα πάρε τηλ στον Κύργια αμα είναι να τη στείλεις. Αυτά τα πράγματα σου χαλάνε τη διάθεση. Αν έχει κανά τσαμπουκά η σκανδαλοθήκη και βρίσκει, μη τροχίσεις τίποτα μόνος σου. Να το κάνουν αυτοί.
 
Back
Top