Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σήμερα έκατσα να καθαρίσω την benelli, τα έβγαλα όλα κλείστρο σκανδαλοθήκη κλπ. Πάω να μοντάρω την σκανδαλοθήκη και δεν κατάφερα να τη βάλω ποτέ. Έχει μείνει ένα χιλιοστό έξω και δεν κουμπώνει με τίποτα, δοκίμασα τα πάντα μπρός πίσω με χτυπηματάκι, χωρίς χτυπηματάκι μέχρι που έφαγα τα χέρια μου... Παρεμπιπτόντως βγήκε και δύσκολα.
Καλησπερα,το εχω ξαναγραψει παλιοτερα,εχει σφιχτη εφαρμογη η σκανδαλοθηκη,θελει ελαφρυ χτυπημα με ματσολα για να κουμπωσει,πιστεψε με δεν εχει προβλημα το οπλο,ετσι κουμπωνει γενικα.
 
Μην μου αγχώνεσαι και μου στεναχωριέσαι...........
Ξέρει η πάπια που είναι η λίμνη.............
 
Έχω φιλαρακι που έχει 10 οπλα έχει αλλαξη ότι οπλο έχει βγει πανό από 30 !!!!!! Είναι 68 χρονον.. μπενελι είχε ότι έχω βγάλει από το 80 και μετά!!!! Στο χρόνο απανο τα έδινε αν τον ρωτήσεις ποια μπενελι του άρεσε θα σου πει super 90 με εξωτερικά τσοκ 61 ποντους κάνη.. τώρα κυνηγάει με το s55 beretta σταθερά τσοκ ποσό ακόμα δεν ξερό!!!!!
 
Κατά 99% βρίσκει το πίσω μέρος της σκανδαλοθήκης στην φλάτζα του κοντακιού που ρυθμίζει το drop!!!
Η δικιά μου βρίσκει εκεί και με λίγη πίεση κάνει ένα τακ και περνάει!!!Αν λασκάρεις τη βίδα του κοντακιού θα περάσει εύκολα!!!
Καλησπέρα , όχι δεν είναι αυτό γιατί σκέψου λίγο μετά τη φλάτζα έχει λιιιγο μέταλλο η βάση και μετά ξεκινάει η πατούρα που κάθεται μέσα η σκανδαλοθήκη. Εχει αέρα λιιιγο αέρα δηλαδη μεταξυ φλατζας και σκανδαλοθήκης.
 
Last edited:
Και εσυ μην ζορίζεσαι.
Τα στοιχεία μιλάνε από μόνα τους.
Τα επιλεγμένα στοιχεία ναι ........ Εγώ έχω αλλά στοιχεία που λένε αλλά....... Εδώ ακούς τόσες μαρτυρίες όπως πχ του teo Virginia που έγραψε τις εμπειρίες του πριν ..... Γνωρίζω πέντε κυνηγούς που κατέφυγαν σε εξωεργοστασιακα τσοκ και κώνους ,άλλους τόσους που άλλαξαν όπλα....... Και συ άμα ασχοληθείς με το κυνήγι πάνω από δέκα.μερες το χρόνο θα το καταλάβεις.......
Τα σεβη μου!!!!!
 
Τα επιλεγμένα στοιχεία ναι ........ Εγώ έχω αλλά στοιχεία που λένε αλλά....... Εδώ ακούς τόσες μαρτυρίες όπως πχ του teo Virginia που έγραψε τις εμπειρίες του πριν ..... Γνωρίζω πέντε κυνηγούς που κατέφυγαν σε εξωεργοστασιακα τσοκ και κώνους ,άλλους τόσους που άλλαξαν όπλα.......
Κράτα τα δικά σου στοιχεία μυστικά.
Τα δικά μου και του Νίκου είναι δημόσια ... τα γεμίζεις ή ρίχνεις και βλέπεις.
Επίκληση στην λογική ... μέθοδος πειθούς, Αριστοτέλης.
Και συ άμα ασχοληθείς με το κυνήγι πάνω από δέκα.μερες το χρόνο θα το καταλάβεις.......
Τα σεβη μου!!!!!
🤣
Είσαι ο τρίτος στο HL που μου λέει ότι δεν κυνηγάω.
Επίθεση στο ήθος του αντιπάλου ... επίσης μέθοδος πειθούς, Αριστοτέλης.
 

Attachments

Καλησπέρα , όχι δεν είναι αυτό γιατί σκέψου λίγο μετά τη φλάτζα έχει λιιιγο μέταλλο η βάση και μετά ξεκινάει η πατούρα που κάθεται μέσα η σκανδαλοθήκη. Εχει αέρα λιιιγο αέρα δηλαδη μεταξυ φλατζας και σκανδαλοθήκης.
Δοκίμασες όπως σου είπαν πιό πάνω και δεν μπήκε;
Τότε μια ελαφριά με τη ματσόλα που είπε ο Βαγγέλης, δεν θα πάθει τίποτα
 
Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει άνθρωπο που έχει Remington η Mossberg και να πει δεν σκοτώνουν
Επίσης η Baikal 155 αν της κανείς ένα κώνο γίνεται οπλαρα και με λίγα χρήματα
Μην μου μιλάς για τρίτους τώρα.
Τι σημαίνει σκοτώνουν ?

Η βλητική δεν είναι rocket science.
Τσεκάρεις συγκέντρωση και διάτρηση (σε συνθήκες κυνηγιού) και βγάζεις συμπέρασμα.
Αν είναι περίπου ίδια και το ένα όπλο σκοτώνει "καλύτερα" απλά ταιριάζει πάνω σου καλύτερα.
Είναι τόσο απλό (για εμένα).
 
Κράτα τα δικά σου στοιχεία μυστικά.
Τα δικά μου και του Νίκου είναι δημόσια ... τα γεμίζεις ή ρίχνεις και βλέπεις.
Επίκληση στην λογική ... μέθοδος πειθούς, Αριστοτέλης.

🤣
Είσαι ο τρίτος στο HL που μου λέει ότι δεν κυνηγάω.
Επίθεση στο ήθος του αντιπάλου ... επίσης μέθοδος πειθούς, Αριστοτέλης.
εγω ο τεταρτος αληθεια κυνηγας?.yel.
 
Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει άνθρωπο που έχει Remington η Mossberg και να πει δεν σκοτώνουν
Επίσης η Baikal 155 αν της κανείς ένα κώνο γίνεται οπλαρα και με λίγα χρήματα
Η δικη μου η mossberg(mod 500a combo επαναληπτικη) δεν μπορω να πω οτι ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο στα σκοτωματα(δεν ειπα οτι ειναι και Benelli αλλα...) αυτο που μπορω να πω σιγουρα για τη δικη μου ειναι οτι οι συγκεντρωσεις με τα μαμα τα τσοκ ειναι για τον π@υτσο παρα πολυ ανοιχτες φαντασου οτι κατα 99% με ολα μου τα οπλα κυνηγαω με 3* σε αυτην μου ειχε κολλησει το full και ποτε δεν δοκιμασα να το ξεκολλησω...Το καταλαβα αυτο οταν μια φορα στον κυνηγοτοπο βρεθηκα με ενα παλληκαρι με μια beretta 303 αυτος με το 3* και εγω με το full το κολλημενο ριχνουμε ιδιο φυσιγγι τι να σου πω μου επεσαν τα αυτια...
 
Back
Top