Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Να στείλουμε μέιλ στον Luca να μας πει γιατί μερικές μπενελες δε ρίχνουν πάνω από το κεφάλι. Και κάτω από τον π@@@@τσο μη σου πω.
Κάτω από τον πο@τσο μπορεί να υπάρξει τραυματισμός λόγω αναπήδησης
Πάνω από το κεφάλι δεν ξέρω
 
Κάτω από τον πο@τσο μπορεί να υπάρξει τραυματισμός λόγω αναπήδησης
Πάνω από το κεφάλι δεν ξέρω
Και τα δυο κεφάλια εινα Γιώργο τι το πάνω τι το κατω δεν έχεις ακούσει καμία φορά π@υτς@ το έχεις το κεφάλι
 
εγώ πάντως θα χτυπήσω αυτήν καξ θα της κάνω και κώνο για την αλητεια.yel.
https://www.ehunter.gr/karampina-super-black-eagle-iii-wood-p-6163.html
Κανε θα χρειαστεί γιατι ο Αμερικανός έβγαλε ένα ποσοστό 74% με SB3 και 81% α400 με φυσίγγια αμερικανικά οχι με της δικές μας σερπατινες... αυτο λέγατε διηπειρωτικό ΤΣΑΓΆΚΙ 😘😘😘
 
εγώ πάντως θα χτυπήσω αυτήν καξ θα της κάνω και κώνο για την αλητεια.yel.
https://www.ehunter.gr/karampina-super-black-eagle-iii-wood-p-6163.html
Με σούπερ μάγκνουμ θα φτάνεις μέχρι το Τσεσμέ απέναντι
Αν και νομίζω ότι το κάνεις για να μπεις στο μάτι από το φιλαράκι σου τον Χομπίστα
Ήδη ξεκίνησε και δεν την έχεις πάρει ακόμα
 
Με σούπερ μάγκνουμ θα φτάνεις μέχρι το Τσεσμέ απέναντι
Αν και νομίζω ότι το κάνεις για να μπεις στο μάτι από το φιλαράκι σου τον Χομπίστα
Ήδη ξεκίνησε και δεν την έχεις πάρει ακόμα
έχω και άλλο σούπερ γιωργη Α400.terror.
 
Έτσι για την τρέλα πήρες σούπερ μάγκνουμ;
Γιατί για τα κυνήγια που κάνεις δεν πρέπει να σου είναι και απαραίτητη
ήθελα Α400 τότε έβγαινε μόνο 89αρα ήθελα.και χωρίς κικ οφ οπότε τη πήρα δεν έχω ρίξει ποτέ ούτε ένα μαγκνουμ όχι σούπερ, πάντως πέρα από τη πλάκα τη sbe 3 με τα ξύλα66αρα την είχα επωμισει και επεξεργαστεί στο καλκατζακο μια φορά π ήμουν αθηνα και έπαθα πλάκα έχει τρομερό ζύγισμα αλλά πανάκριβη....
 
Κανε θα χρειαστεί γιατι ο Αμερικανός έβγαλε ένα ποσοστό 74% με SB3 και 81% α400 με φυσίγγια αμερικανικά οχι με της δικές μας σερπατινες... αυτο λέγατε διηπειρωτικό ΤΣΑΓΆΚΙ 😘😘😘
Στα 25m που τα τουφεκάνε οι αμερικάνοι τα παπιά και το 40% σκοτώνει.
Είναι ειδικά μελετημένο όπλο η sbe3 για παπιά στην Αμερική.
Περιφερειακή υπεροχή ... δεν το έχεις ακούσει ? 🤣

Μερικοί βέβαια με τα mojo να δουλεύουν στα κόκκινα τα τουφεκάνε στα 80m για την αλητεία.
Εεεε αυτοί ας πάρουν κανένα άλλο που ανοίγει τρύπες.
Που να σκεφτεί η Benelli την κ@βλα του καθενός. 🤣
Είναι εκτός target group οι snipers.
 
Στα 25m που τα τουφεκάνε οι αμερικάνοι τα παπιά και το 40% σκοτώνει.
Είναι ειδικά μελετημένο όπλο η sbe3 για παπιά στην Αμερική.
Περιφερειακή υπεροχή ... δεν το έχεις ακούσει ? 🤣

Μερικοί βέβαια με τα mojo να δουλεύουν στα κόκκινα τα τουφεκάνε στα 80m για την αλητεία.
Εεεε αυτοί ας πάρουν κανένα άλλο που ανοίγει τρύπες.
Που να σκεφτεί η Benelli την κ@βλα του καθενός. 🤣
Είναι εκτός target group οι snipers.
Αφήστε τους Αμερικανους έξω απ' το παιχνίδι γιατί το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο.ναι τουφεκανε με όριο τα 35-40 μέτρα και τουφεκανε μέχρι εκεί με στενά τσοκ γιατί απ' αυτά που έχω δει σε βιντεάκια παρουσιάσεις τσοκ κ.τ.λ θεωρούν ανήθικο να πέσει το παπί ζωντανό και να το χάσουν.επισης κερδίζει έδαφος η μπενελι γιατί όταν πάνε στο βάλτο για μέρες η βδομάδες η απλότητα και όσο γίνεται σε όπλα παραγωγής η αξιοπιστία προτιμάται
 
Τώρα να πούμε και κάποια πράγματα για τον sbe 3 τα οποία τα λένε κάτοχοι και όχι ανταγωνιστές όπλων άλλων εταιρειών.τ όπλο ρίχνει σίγουρα ψηλά απ' την αρχή και σε ορισμένες περιπτώσεις και αριστερά.δοκιμασαν αλλαγές κοντακιου δοκίμασαν πολλά το συμπέρασμα είναι ότι κανείς μα κανείς δεν κατάφερε να το φέρει στο 50-50.σε άλλους έριχνε 70-30 σε άλλους 80-20 σε άλλους 90-10.αυτοι που προσπάθησαν περισσότερο κατάφεραν με κόπο και το έφεραν 60-40.καποιοι λένε ότι έστειλαν mail στη μπενελι πήραν απάντηση ότι τ όπλο είναι στημένο στον ευρωπαϊκό τρόπο κυνηγιού.αυτο εγώ δεν το καταλαβαίνω αλλά τεσπα.προσωπικα απ' αυτά που έχω δει κι έχω διαβάσει sbe 3 δεν θα έπαιρνα με τη λογική ότι τ όπλο προσαρμόζεται πάνω μας κι όχι εμείς στ όπλο.αντιθετα ευχαρίστως θα έπαιρνα μεταχ sbe 2 που έχει δείξει τα διαπιστευτήρια του
 
Last edited:
Παραγγειλα από τον Βαγγο gemini LM για τη μοντυ, έτσι για την αλητεία και μόνο. Το LM επιλέχθηκε γιατί είναι ενδιάμεσο και καλύπτει αποστάσεις από 15-25 που γίνονται οι περισσότερες βολές αλλά και λίγο παραπάνω. Απλοϊκή προσέγγιση αλλά δε ψάχνομαι παραπάνω. Δε ξέρω κιόλας.
 
Παραγγειλα από τον Βαγγο gemini LM για τη μοντυ, έτσι για την αλητεία και μόνο. Το LM επιλέχθηκε γιατί είναι ενδιάμεσο και καλύπτει αποστάσεις από 15-25 που γίνονται οι περισσότερες βολές αλλά και λίγο παραπάνω. Απλοϊκή προσέγγιση αλλά δε ψάχνομαι παραπάνω. Δε ξέρω κιόλας.
Αυτό θα το κολησεις απάνω και δε θα το βγάλεις ποτε
 
Παραγγειλα από τον Βαγγο gemini LM για τη μοντυ, έτσι για την αλητεία και μόνο. Το LM επιλέχθηκε γιατί είναι ενδιάμεσο και καλύπτει αποστάσεις από 15-25 που γίνονται οι περισσότερες βολές αλλά και λίγο παραπάνω. Απλοϊκή προσέγγιση αλλά δε ψάχνομαι παραπάνω. Δε ξέρω κιόλας.
Τα έχει τα 35 μέτρα άνετα το Lm, ίσως το πιο ευέλικτο τσοκακι...
Τα 25 μέτρα είναι πολύ κοντινή απόσταση γι αυτή τη σύσφιξη... Εχθές στο σκοπευτήριο μου λέει ένας φίλος που είναι τα 25 μέτρα να ρίξω μια τουφεκιά? Του λέω εδώ... Αποκλείεται μου λέει τόσο κοντά να είναι 25 μέτρα... Μέχρι που βγήκε η κορδέλα κ λύθηκε η απορία... Εγώ πάντως ρε παιδιά, λίγα θηράματα τουφέκαω τόσο κοντά στο καρτέρι, τι να πω...
 
Back
Top