Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
με το καλο να το δοκιμασεις κωστα...παντως το ιδιο σε Impr Mod Gemini σπερνει τρομο με την diamond...πανω απο 35 μετρα σε βγαζει ασπροπροσωπο..δεν βουτας και αυτο απο τον Βαγγο;
Πάει.... Στο τέλος θα πουλήσει το αυτοκίνητο ο Κώστας.
 
με το καλο να το δοκιμασεις κωστα...παντως το ιδιο σε Impr Mod Gemini σπερνει τρομο με την diamond...πανω απο 35 μετρα σε βγαζει ασπροπροσωπο..δεν βουτας και αυτο απο τον Βαγγο;
Μου μπαίνουν σκέψεις να πάρω από ένα lm και ic για το 425. Δε ξέρω όμως αν ανταποκρίνονται στον 18,8 αυλό ακριβώς. Αν έχει ο Βαγγος gemini inv+ θα τον αγγαρεψω να μετρήσει.
 
Μου μπαίνουν σκέψεις να πάρω από ένα lm και ic για το 425. Δε ξέρω όμως αν ανταποκρίνονται στον 18,8 αυλό ακριβώς. Αν έχει ο Βαγγος gemini inv+ θα τον αγγαρεψω να μετρήσει.
Να μετρήσεις τον αυλό σου πρώτα και μετά να μετρήσεις το τσοκ και να πάρεις σε σύσφιξη που επιθυμείς ανεξάρτητα τι γράμματα έχει χτυπημένα πάνω.
Χρωστάς καφέ για το info.

Τσοκ σε blister να τα βάλουν εκεί που ξέρουν :cool:
 
Να μετρήσεις τον αυλό σου πρώτα και μετά να μετρήσεις το τσοκ και να πάρεις σε σύσφιξη που επιθυμείς ανεξάρτητα τι γράμματα έχει χτυπημένα πάνω.
Χρωστάς καφέ για το info.

Τσοκ σε blister να τα βάλουν εκεί που ξέρουν :cool:
carlsons-choke-tubes-browning-invector-ds-12ga-mid.jpg
 
Για μένα η τουφεκιά μετά τα 35 μέτρα, είναι οριακή. Και απο άποψη ικανότητας, αλλά και καταβολής θηράματος.
Φάουλ σε βρίσκω όλα τα σημερινά όπλα σκοτώνουν 40 μέτρα στάνταρ όταν εσύ ρίχνεις σωστά με ένα αξιόλογο όχι άριστο φυσίγγι.Και φυσικά με το ανάλογο νουμ σκαγιων δεν θα ντουφεκας πάπια 40μετρα με 9αρι που πάλι έχει πιθανότητες με καλό φυσίγγι αρκετές σε νορμάλ καιρό.
 
πάπια 40μετρα με 9αρι που πάλι έχει πιθανότητες με καλό φυσίγγι αρκετές σε νορμάλ καιρό.
Γιάννη κυνηγάς πάπια? Δεν γίνονται αυτά, ακόμα και με κιρκιρια και να πάρεις ένα στην τύχη ζωντανό θα πέσει, βούτηξε το έχασες! Δεν είναι τσίχλες τα παπιά!
 
Φάουλ σε βρίσκω όλα τα σημερινά όπλα σκοτώνουν 40 μέτρα στάνταρ όταν εσύ ρίχνεις σωστά με ένα αξιόλογο όχι άριστο φυσίγγι.Και φυσικά με το ανάλογο νουμ σκαγιων δεν θα ντουφεκας πάπια 40μετρα με 9αρι που πάλι έχει πιθανότητες με καλό φυσίγγι αρκετές σε νορμάλ καιρό.
Γιάννη δε το χω με τίποτα στα 40μ. ούτε με τηλεκατευθυνόμενο όπλο.
 
Μετά την απάντηση που πήρα απο τη benelli οτι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ατσάλινα σκάγια εφόσον η κάννη μου δεν έχει σφραγίδα τουλίπα, ξανάστειλα μειλ και ρώτησα αν υπάρχει διαθέσιμη ανταλλακτική κάννη πιστοποιημένη. Αν ναι μπορώ να τη βάλω στο οπλο μου ή θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο όπλο υπονοώντας αν θα πρέπει να είναι πιστοποιημένη και η βάση ή το κλείστρο.
Μια τύπισσα ονόματι Diana με παρέπεμψε στον Κύργια. O Luca δεν έπαιξε.
 
Απάντησαν την πρώτη φορά μη πάει ο μαλάκας και χώσει κανα φουρνέλο στην κάννη και μετά που ρώταγα διάφορα είπαν στείλτον να πρήξει τα αρχίδια στον αντιπρόσωπο της Ελλάδας.

Το μήνυμα:
Dear Customer,
Could you please contact our local distributor?

M.G. KIRGIAS S.A.
Authorized dealer
1ST ON THE ROAD OF NEOCHOROUDA
THESSALONIKI
Greece
Tel: 0030.2310 78 40 83
info@kirgias.gr

He will give you all the assistance you need.

Thank you for being a Benelli customer.

Best regards,
Diana
:)
 
Γιάννη κυνηγάς πάπια? Δεν γίνονται αυτά, ακόμα και με κιρκιρια και να πάρεις ένα στην τύχη ζωντανό θα πέσει, βούτηξε το έχασες! Δεν είναι τσίχλες τα παπιά!
Έχω καιρό να πάω αλλά τα ντουφεκουσα με 6αρι 32 γρ και τους έφευγε η ψυχή .Σας έχω ξαναγράψει την δύναμη ενός καλού φυσιγγίου 9 νουμ .εάν το πάρουν σκακια λαιμό κεφάλι το σκότωσες εύκολα και με 600+ σκάκια στα 40 μέτρα θα το πάρουν σίγουρα εάν σκοπεύεις καλά .Έχω δει τρέλα σκοτωματα με 9αρι σε πολλών ειδών θηράματα αλλά υπήρχε πάντα ο καλός σκοπευτής από πίσω .
 
Μετά την απάντηση που πήρα απο τη benelli οτι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ατσάλινα σκάγια εφόσον η κάννη μου δεν έχει σφραγίδα τουλίπα, ξανάστειλα μειλ και ρώτησα αν υπάρχει διαθέσιμη ανταλλακτική κάννη πιστοποιημένη. Αν ναι μπορώ να τη βάλω στο οπλο μου ή θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο όπλο υπονοώντας αν θα πρέπει να είναι πιστοποιημένη και η βάση ή το κλείστρο.
Μια τύπισσα ονόματι Diana με παρέπεμψε στον Κύργια. O Luca δεν έπαιξε.
Για καινούργια κανη πενελι ετοίμαζε καμμία 500αρου μη λέω και λιγα
 
Back
Top