Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τα όπλα και οι κάνες δεν φταίνε.Δε γίνεται να θες να κυνηγάς λαγό με 4αρι τσοκ και 6αρια η Φασσα το χειμώνα με 3αρι τσοκ και εξαρια στα 40 και στα 50 μέτρα και να λέμε φταίνε τα όπλα και οι αυλοί..
Κατάλληλο τσοκ και φυσίγγια χρειάζεται.
Εάν θες να τουφεκας μακριά χρειάζεται σφιχτό τσοκ και χοντρα σκάγια με ότι αυτό συνεπάγεται για τα κοντινά κλαμπανια που και εγώ κάνω.
 
Τα όπλα και οι κάνες δεν φταίνε.Δε γίνεται να θες να κυνηγάς λαγό με 4αρι τσοκ και 6αρια η Φασσα το χειμώνα με 3αρι τσοκ και εξαρια στα 40 και στα 50 μέτρα και να λέμε φταίνε τα όπλα και οι αυλοί..
Κατάλληλο τσοκ και φυσίγγια χρειάζεται.
Εάν θες να τουφεκας μακριά χρειάζεται σφιχτό τσοκ και χοντρα σκάγια με ότι αυτό συνεπάγεται για τα κοντινά κλαμπανια που και εγώ κάνω.
Ο ντικγουιντ ο χοντρελας Άγγλος‼️ με ν.5.5 ρίχνει σε φάσες ,σε εξωφρενικές αποστάσεις‼️
 
Θα αρχίσουν τα βαφτίσια Βασίλη
Μοντέλα με την καινούργια γεωμετρία που μπορεί να διαχειρίζονται καλύτερα τα πολλά γραμμάρια ,θα τα βγάλουν benelli φάσσα-πάπια-χήνα-βαλτός
Και με την παλιά γεωμετρία που μπορεί να διαχειρίζονται καλύτερα βύσματα όπως πχ την μάλλινη τάπα benelli μπεκάτσα-ορτύκι-τσίχλα
Για εμένα έπρεπε όλες οι εταιρίες να βγάζουν όπλα με δύο αυλούς, διευρυμένο και τον συμβατικό άς τον πούμε έτσι
Ούτε κόπος είναι ουτε και θα πέσουν τα καράβια τους έξω
Τα είπαμε αυτά, οι πολλοί κωδικοί αυξάνουν τις πωλήσεις.
 
Eπισης γενικα θελει ενα rebranding το θεμα της Μπενελοκαννης μετα το φιασκο με τα ψιλοτουφεκισματα ιδιως στο SBE3. Η επισημη απαντηση της Benelli USA για τα οπλα που ριχνουν συγκεντρωση 80/20 η 90/10
ηταν οτι ετσι ντουφεκαμε στην Ευρωπη κατω απο το πουλι για να πανε τα σκαγια πανω. Ειχαν κανει και σχετικα video. 😛 😛 🤣 🤣 :confused:
Σιγά μη τουφεκαμε το γιατακι αφού σηκωθεί ο λαγός...
Όλο βλακείες λένε αντί να τις ισιαξουν και το περίεργο είναι ότι τους πιστεύουν.....
Τουφεκας τα πόδια να πετύχεις το κεφάλι.οτι να ναι....
 
Τα όπλα και οι κάνες δεν φταίνε.Δε γίνεται να θες να κυνηγάς λαγό με 4αρι τσοκ και 6αρια η Φασσα το χειμώνα με 3αρι τσοκ και εξαρια στα 40 και στα 50 μέτρα και να λέμε φταίνε τα όπλα και οι αυλοί..
Κατάλληλο τσοκ και φυσίγγια χρειάζεται.
Εάν θες να τουφεκας μακριά χρειάζεται σφιχτό τσοκ και χοντρα σκάγια με ότι αυτό συνεπάγεται για τα κοντινά κλαμπανια που και εγώ κάνω.
Η φτώχεια (θηράματα) και ο εγωισμός (εγώ ρίχνω καλά αλλά αυτό δεν πέφτει) φέρνει γκρίνια και παίρνει η μπάλα και κάννες και φυσίγγια και τσοκ μαζί
Δεν τα ισοπεδώνω,αλλά ξέρω παλιούς κυνηγούς που όλοι τους την ζωή είχαν όπλα με απλή θαλάμη μέχρι semi-magnum έβαζαν, αλλά γουρούνι δεν τους έφευγε
Τώρα φτάσαμε στα super-magnum και αρκετοί πάλι παραπονιούνται και δεν είναι ευχαριστημένοι
Δεν πιστεύω να έγιναν σκληρότερα τα γουρούνια σε σχέση με παλιά, κάτι άλλο θα φταίει.....
 
Τα όπλα και οι κάνες δεν φταίνε.Δε γίνεται να θες να κυνηγάς λαγό με 4αρι τσοκ και 6αρια η Φασσα το χειμώνα με 3αρι τσοκ και εξαρια στα 40 και στα 50 μέτρα και να λέμε φταίνε τα όπλα και οι αυλοί..
Κατάλληλο τσοκ και φυσίγγια χρειάζεται.
Εάν θες να τουφεκας μακριά χρειάζεται σφιχτό τσοκ και χοντρα σκάγια με ότι αυτό συνεπάγεται για τα κοντινά κλαμπανια που και εγώ κάνω.

Σιγά μη τουφεκαμε το γιατακι αφού σηκωθεί ο λαγός...
Όλο βλακείες λένε αντί να τις ισιαξουν και το περίεργο είναι ότι τους πιστεύουν.....
Τουφεκας τα πόδια να πετύχεις το κεφάλι.οτι να ναι....
xaxa. Κατι τετοιο. πρεπει να εισαι λιγο αριστουχος γεωμετρια για να πετυχεις τιποτα. Το φαγανε καμποσοι το πρωτο καιρο σου λεει τωρα κολλησανε οι πωλησεις ριξε και κανα κωνο κανα αυλο σιαξτες και λιγο να γουσταρουνε παλι.
 
Παντως για να ειμαι δικαιος πιστευω οτι η καννη περα απο το μαρκετιστικο θα εχει και βλητικη ουσια. Θες στις μενουσες θες στα κεντρα θες στα ελοχιμ κατι θα εχει. Και αυτο γιατι περιμενουν καμια 100 στη youtybers Αμερικη Αγγλια (ναι ασχολουνται και με αυτογεμη τωρα) και οχι μονο να ριξουν κριτικη και να παρουν και παραδακι.
 
Αφού η (θετική) κριτική θα είναι εξαγορασμένη, όπως εσύ λες, τότε πως συμπεραίνεις ότι υπάρχει "βλητική ουσία" ;
Δεν ειπα πουθενα για εξαγορα. Το παραδακι βγαινει απο views και διαφημησεις. Δεν παιζει ο αλλος το καναλι του για θετικη εισηγηση αμα ειναι μαπα. Αρα ακομα και να πιασει καποιους πρεπει να υπαρχει κατι για να το υποστηριξει ο αλλος. Αυτο λεω
 
Δεν ειπα πουθενα για εξαγορα. Το παραδακι βγαινει απο views και διαφημησεις Δεν παιζει ο αλλος το καναλι του για θετικη εισηγηση αμα ειναι μαπα. Αρα ακομα και να πιασει καποιους πρεπει να υπαρχει κατι για να το υποστηριξει ο αλλος. Αυτο λεω
Εντάξει Ανδρέα, κατάλαβα τί εννοείς.
Και πάλι όμως, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα είναι θετικές οι κριτικές. Μπορεί να τη θάψουν αν είναι αντικειμενικοί όπως λες και ουσία τελικώς δεν υπάρχει.
 
Οι πληροφοριες απο Benelli ειναι οτι οι νεα καννη θα ειναι οντως 18.8/18.9 Powerbore και βαφη best. Θα αντικαταστησει σταδιακα απο οτι καταλαβα ολα τα μοντελα με τη νεα καννη. Παντως ειναι μεγαλη στροφη απο την εταιρια και δειχνει οτι θελει να ριξει πλεον μεγαλο βαρος στην καννη και την βλητικη γενικοτερα.
Ανδρέα αυτό που το διάβασες???
 
Κάτι ξέρει η benelli για να παραμένει στο προσκήνιο, καινοτομία σε όλα τα υπόλοιπα πλην της κάννης και μετά τσουπ να και η κάννη λιγο λιγο το τυράκι να έχει ενδιαφέρον το πράγμα.
Ακριβώς ...
Θες αδράνεια και καθαρό μηχανισμό, πλήρωνε όπλο
Θες comfort, πλήρωνε όπλο
Θες comfort 2, ξαναπλήρωνε όπλο
Θες crio, πλήρωνε όπλο
Θες άκλικο κλείστρο, πλήρωνε όπλο
Θες βαφή Best, πλήρωνε όπλο
Θες powerbore, πλήρωνε όπλο
Θες airtouch, πλήρωνε όπλο
Θες αυλό, πλήρωνε όπλο
Θες κώνο, πλήρωνε όπλο

Έτσι δουλεύουν ... δεν παράγουν το ίδιο πράμα 40 χρόνια ... πολλοί κωδικοί προϊόντων, πολλές πωλήσεις.
1695064307651.png
 
Back
Top