Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Να δω το Βασίλη τώρα τι θα γράφει που όλα έχουν φτιαχτεί και δοκιμαστεί πριν 80 χρόνια έτσι υποστήριζε με κάποιους άλλους όταν έγραφα ότι όλα εξελίσσονται και τα υλικά πρώτα από όλα και τα δεδομένα αλλάζουν .
Κάτσε να δούμε καμιά τουφεκιά πρώτα και κανέναν τενεκέ σουβλάκι.
Μην πέφτεις θύμα του μάρκετινγκ.
Τέτοια έλεγαν (και λένε) πολλοί για τα τσοκ που σπάνε κέντρα και τα άλλα που σκοτώνουν σε εξωφρενικές αποστάσεις αλλά αποδείχθηκαν μούφα και τα δύο από ανθρώπους (εκτός Ελλάδας) που όχι μόνο ακούν αλλά κάνουν σωστές δοκιμές.

Ακόμα να δω δική σου δοκιμή ...
 
Last edited:
Δεν είναι απαραίτητο αυτό που γράφεις ο κάθε ειδικός της κάθε εταιρίας μελετά και δοκιμάζει τα δικά του θέλω μέχρι να βρει το καλύτερο,δεν έχουν όλοι το ίδιο μυαλό και δε σπαταλούν και τα ίδια χρήματα για μελέτη και εξέλιξη συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες όχι μόνο των όπλων.
Αν υπήρχε καλύτερη κάνη, όλοι την ίδια θα έφτιαχναν Γιάννη.
Πέρα από τις μελέτες υπάρχουν και οι αντιγραφές και πέρα από τις αντιγραφές, αυτό που ζητά ο κόσμος, ... άσχετος στην πλειονότητά του.
 
Κάτσε να δούμε καμιά τουφεκιά πρώτα και κανέναν τενεκέ σουβλάκι.
Μην πέφτεις θύμα του μάρκετινγκ.
Τέτοια έλεγαν (και λένε) πολλοί για τα τσοκ που σπάνε κέντρα και τα άλλα που σκοτώνουν σε εξωφρενικές αποστάσεις αλλά αποδείχθηκαν μούφα και τα δύο από ανθρώπους (εκτός Ελλάδας) που όχι μόνο ακούν αλλά κάνουν σωστές δοκιμές.

Ακόμα να δω δική σου δοκιμή ...
για να καταλάβω θεωρείς του Έλληνες δοκιμαστες κατώτερους από τους ξένους?
 
Οταν ο αλλος λεει εγω ο τολης ειδα υο ταδε πραγμα το οποιο δεν υο ισχυριζετε ουτε η εταιρια παραγωγης του προιοντος πχ τσοκ που βγαζει δυναμη συγκεκριμενα και τα συμπερασματα τα εβγαλα πανω σε πεντε φασσες που τουφεκισα και βγαινει ο αλλος απο την αλλη με καμερες και διαφορες αλλες αποδειξεις ε ναι ειμαι οτι νανε
 
Καμιά σχέση με παλιο-Beretta του 18,6.
Μάζευε χρήματα για κατάθεση. 😂
Που είναι τώρα εκείνες οι.ωραιες θεωρίες που διατυπώνες ότι όλα ρίχνουν το ίδιο.......... Τις ξέχασες??????
Προσωπικά θα χαρώ πολύ να βγάλει κάτι καλύτερο από αυτό που έχω και σίγουρα θα το πάρω εάν είναι έτσι, γιατί ούτε προκατειλημμένος είμαι ούτε παρωπιδες φοράω.......... Άλλωστε είχα benelli χρόνια πριν από εσένα και για περισσότερα χρόνια........
Εσύ κοίτα τι θα κάνεις ........
 
Οταν ο αλλος λεει εγω ο τολης ειδα υο ταδε πραγμα το οποιο δεν υο ισχυριζετε ουτε η εταιρια παραγωγης του προιοντος πχ τσοκ που βγαζει δυναμη συγκεκριμενα και τα συμπερασματα τα εβγαλα πανω σε πεντε φασσες που τουφεκισα και βγαινει ο αλλος απο την αλλη με καμερες και διαφορες αλλες αποδειξεις ε ναι ειμαι οτι νανε
το 70% έχουν λάθος κοντάκια πάνω τους και κυνηγάνε τα (στοκ εξειδικευμένα και καννες) το αλλο 20% προσπαθεί να βάλλει το 90% σκάγια στα 36 μετρα και τα καταφέρνει αλλά από τηγανιτα τίποτα!!!, υπαρχει και το 10% που εχει καταφέρει όλα τα παραπάνω και δεν ασχολείται καν συνηθώς προηγείται η φήμη τους. όλα έχουν να κάνουν με την παιδεία και τον σεβασμο κατι που είναι είδος προς εξαφάνιση του ελληνα ολοι έχουν γίνει ειδικοί για πασα νοσο και μαλακια!!!
 
Οταν ο αλλος λεει εγω ο τολης ειδα υο ταδε πραγμα το οποιο δεν υο ισχυριζετε ουτε η εταιρια παραγωγης του προιοντος πχ τσοκ που βγαζει δυναμη συγκεκριμενα και τα συμπερασματα τα εβγαλα πανω σε πεντε φασσες που τουφεκισα και βγαινει ο αλλος απο την αλλη με καμερες και διαφορες αλλες αποδειξεις ε ναι ειμαι οτι νανε
Αυτά που βρήκε ο κοκκινοτριχης για την άτρακτο φρένου εναντίον συμβατικών τσοκ, το ξέρουμε κάποια χρόνια,δηλαδή ότι δεν υπάρχη διαφορά στην άτρακτο,γιατί φαίνεται στο χαρτοπολτο.Παρολα αυτά συγκεντωση ανεβάζουν,και στο δισδιαστατο παιχνίδι τον διακενων είναι άριστα σε σχέση με συμβατικά τσοκ.Οπως και τα ατσάλινα που περνούν τα βρακιά στα μολύβδινα στην άτρακτο επισεις φαίνεται στο χαρτοπολτό.Ο κοκκινοτριχης απλά έδειξε κάτι στην πλειοψηφία που δεν κάνει δοκιμές.
 
το 70% έχουν λάθος κοντάκια πάνω τους και κυνηγάνε τα (στοκ εξειδικευμένα και καννες) το αλλο 20% προσπαθεί να βάλλει το 90% σκάγια στα 36 μετρα και τα καταφέρνει αλλά από τηγανιτα τίποτα!!!, υπαρχει και το 10% που εχει καταφέρει όλα τα παραπάνω και δεν ασχολείται καν συνηθώς προηγείται η φήμη τους. όλα έχουν να κάνουν με την παιδεία και τον σεβασμο κατι που είναι είδος προς εξαφάνιση του ελληνα ολοι έχουν γίνει ειδικοί για πασα νοσο και μαλακια!!!
Ακρυβως αυτο
 
Καλημερα σε ολους τους φιλους εχω μια BENELLI RAFAELO 71cm κανη με εσωτερικα τσοκ αγορασμενη το 2007 με μαλλον 18,3 αυλο.Θα ηθελα απο εσας που βλεπω ειστε πολυ ψαγμενοι εαν μπορειτε η εχετε δοκιμασει σε αντιστοιχο οπλο να μου προτεινετε ενα τσοκ ωστε να εχω καλη συγκετρωση εως τα 40-45 μετρα.Το οπλο το δουλευω μονο παπια και φασες καρτερι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων
 
για να καταλάβω θεωρείς του Έλληνες δοκιμαστες κατώτερους από τους ξένους?
Για να κάνεις δοκιμές απλά πρέπει να ξέρεις να της κάνεις,δεν έχει να κάνει από που είσαι.Δηλαδη στα ξενα φόρουμ οι πλειοψηφία δεν πετάει πατάτες?Το ίδιο κάνει η πλειοψηφία και εκεί,μπακαλοδοκιμες στην καλύτερη έως καθόλου .Δεν μπορεί μετά από 20 χρόνια ίντερνετ,ακόμα να ψάχνει η πλειοψηφία ποιες καννης δουλεύουν το πλαστικό κυαθιο σωστά σε διάτρηση συγκέντρωση...με τόσα όπλα που θα μπορούσαν να διαθέσουν για μια σωστή δοκιμή,πλήρη ελεγχόμενη.Η ημιμαθεια δεν έχει πατρίδα.
 
Καλημερα σε ολους τους φιλους εχω μια BENELLI RAFAELO 71cm κανη με εσωτερικα τσοκ αγορασμενη το 2007 με μαλλον 18,3 αυλο.Θα ηθελα απο εσας που βλεπω ειστε πολυ ψαγμενοι εαν μπορειτε η εχετε δοκιμασει σε αντιστοιχο οπλο να μου προτεινετε ενα τσοκ ωστε να εχω καλη συγκετρωση εως τα 40-45 μετρα.Το οπλο το δουλευω μονο παπια και φασες καρτερι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Κοψε καμια 10αρια μετρα ισως κατι να γινει
 
Καλημερα σε ολους τους φιλους εχω μια BENELLI RAFAELO 71cm κανη με εσωτερικα τσοκ αγορασμενη το 2007 με μαλλον 18,3 αυλο.Θα ηθελα απο εσας που βλεπω ειστε πολυ ψαγμενοι εαν μπορειτε η εχετε δοκιμασει σε αντιστοιχο οπλο να μου προτεινετε ενα τσοκ ωστε να εχω καλη συγκετρωση εως τα 40-45 μετρα.Το οπλο το δουλευω μονο παπια και φασες καρτερι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Αν ριχνεις εμπορικα αστο δε φτανουνε για εκει για επαναλαμβανομενα αποτελεσματα παραγκειλε ενα jemimi LIGHT MODIFIED και δε θες τιποτα αλλο απο κοντα μεχρι μακρυα
 
για να καταλάβω θεωρείς του Έλληνες δοκιμαστες κατώτερους από τους ξένους?
Για πες μου έναν Έλληνα δοκιμαστή φυσιγγίων σε διάτρηση και συγκέντρωση (ιδιώτη ή εταιρία) που παρουσιάζει στοιχεία ελεύθερα και δωρεάν στο κοινό.

ps
Κατώτερους όχι, απλά τους περισσότερους τους θεωρώ ψεύτες ή/και άσχετους.
Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος.
Μένει να μου δώσεις τα στοιχεία των δοκιμών να τα επαληθεύσω και εγώ.

Που είναι τώρα εκείνες οι.ωραιες θεωρίες που διατυπώνες ότι όλα ρίχνουν το ίδιο.......... Τις ξέχασες??????
Τα ίδια πιστεύω ... το μόνο που άλλαξε τώρα είναι ότι όλες οι άλλες κάνες είναι νεροσωλήνες και οι Benelli adv. impact κανάρες σύμφωνα με τις δικές σας θεωρίες ... Τις ξέχασες ?
 
Last edited:
Για πες μου έναν Έλληνα δοκιμαστή φυσιγγίων σε διάτρηση και συγκέντρωση (ιδιώτη ή εταιρία) που παρουσιάζει στοιχεία ελεύθερα και δωρεάν στο κοινό.

ps
Κατώτερους όχι, απλά τους περισσότερους τους θεωρώ ψεύτες και άσχετους.
Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος.
Μένει να μου δώσεις τα στοιχεία των δοκιμών να τα επαληθεύσω και εγώ.


Τα ίδια πιστεύω ... το μόνο που άλλαξε τώρα είναι ότι όλες οι άλλες κάνες είναι νεροσωλήνες και οι Benelli adv. impact κανάρες σύμφωνα με τις δικές σας θεωρίες ... Τις ξέχασες ?
μαγικές συνταγές δεν υπάρχουν και αν υπάρχουν δεν είναι για ολους.
 
Αν ριχνεις εμπορικα αστο δε φτανουνε για εκει για επαναλαμβανομενα αποτελεσματα παραγκειλε ενα jemimi LIGHT MODIFIED και δε θες τιποτα αλλο απο κοντα μεχρι μακρυα
Σε ευχαριστω πολυ φανταζομαι θα το βρω στο ιντερνετ..
 
Για πες μου έναν Έλληνα δοκιμαστή φυσιγγίων σε διάτρηση και συγκέντρωση (ιδιώτη ή εταιρία) που παρουσιάζει στοιχεία ελεύθερα και δωρεάν στο κοινό.

ps
Κατώτερους όχι, απλά τους περισσότερους τους θεωρώ ψεύτες ή/και άσχετους.
Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος.
Μένει να μου δώσεις τα στοιχεία των δοκιμών να τα επαληθεύσω και εγώ.


Τα ίδια πιστεύω ... το μόνο που άλλαξε τώρα είναι ότι όλες οι άλλες κάνες είναι νεροσωλήνες και οι Benelli adv. impact κανάρες σύμφωνα με τις δικές σας θεωρίες ... Τις ξέχασες ?
Δηλαδή εμείς θα αγοράσουμε καινούργια benelli και συ θα μείνεις με την "γριά νερό σωλήνα" .........
Πάλι τσαγακια θα πίνεις.......
 
Back
Top