Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καλημερα σε ολους τους φιλους εχω μια BENELLI RAFAELO 71cm κανη με εσωτερικα τσοκ αγορασμενη το 2007 με μαλλον 18,3 αυλο.Θα ηθελα απο εσας που βλεπω ειστε πολυ ψαγμενοι εαν μπορειτε η εχετε δοκιμασει σε αντιστοιχο οπλο να μου προτεινετε ενα τσοκ ωστε να εχω καλη συγκετρωση εως τα 40-45 μετρα.Το οπλο το δουλευω
Τζεμινι *** που αποδιδει σαν 2,5αρι η αν καταφερεις και βρεις κικσ παλι σε μοντ. Θα δεις πολυ μεγαλη βελτιωση με τα πρωτα,τα κικς ειναι αλλη ιστορια και θα ξετρελαθεις. Οπως και να χει τα τσοκ απο μονα δεν λυνουν το θεμα" αλιωσεις " στους αυλους αυτους. Οποτε επειδη στο team benelli =φυσιγγια , θα βρεις μια μεση τομη.
 
Σε ευχαριστω πολυ φανταζομαι θα το βρω στο ιντερνετ..
Για να κάνεις τέτοιες ντουφέκιες 40+ μέτρων σημαίνει καταρχήν ότι έχεις ικανότητες να στείλεις τα σκακιά εκεί που πρέπει εάν μπορείς αυτό να το κάνεις έχει τσοκακια ικανά και φρένου αλλά και κάποιο σφιχτό brain.Θελεις όμως και κάποιο καλό σταθερό φυσίγγι αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι εφόσον έχεις τα δύο παραπάνω που σου ανέφερα ΙΚΑΝΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ και ΦΡΕΝΟΥ Η MULER UFO H TRUGLO 2EXTEA FULL H BRAIN BX ,γνωρίζοντας ότι σε αυτά τα τσοκ δε βάζεις 50 γρ σκακια με εμπορικό φυσίγγι .
 
Καλημερα σε ολους τους φιλους εχω μια BENELLI RAFAELO 71cm κανη με εσωτερικα τσοκ αγορασμενη το 2007 με μαλλον 18,3 αυλο.Θα ηθελα απο εσας που βλεπω ειστε πολυ ψαγμενοι εαν μπορειτε η εχετε δοκιμασει σε αντιστοιχο οπλο να μου προτεινετε ενα τσοκ ωστε να εχω καλη συγκετρωση εως τα 40-45 μετρα.Το οπλο το δουλευω μονο παπια και φασες καρτερι.Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Εγώ θα σου έλεγα να παρεις ένα anaconda mid και αν είσαι σωστός στα σκοπευτικά σου θα εντυπωσιαστείς ,κοντά και μακριά
Κι αν τα βρεις μαζί του ,παίρνεις αργότερα και ένα long
 
Εγώ θα σου έλεγα να παρεις ένα anaconda mid και αν είσαι σωστός στα σκοπευτικά σου θα εντυπωσιαστείς ,κοντά και μακριά
Κι αν τα βρεις μαζί του ,παίρνεις αργότερα και ένα long
Σαν κάτοχος των anaconda,υπερθεματίζω για το mid.
Το long,δε με εντυπωσίασε...
Ίσως βρίσκει τον εαυτό του σε σκάγια #5 και κάτω...
Ομοίως δεν είδα κάτι στο short που να μην μπορείς να το πάρεις από κάποιο άλλο ανάλογης σύσφιξης.
Το mid είναι εξαιρετικό σε μεσαίες αποστάσεις,πολύ καλό σε κοντινές και σε εκπλήσσει ευχάριστα σε μεγάλες.

Δεν έχω πάρει διαλυμένο κοντινό θήραμα με το mid,ακόμα και με πολλά σκάγια πάνω του!
 
Σαν κάτοχος των anaconda,υπερθεματίζω για το mid.
Το long,δε με εντυπωσίασε...
Ίσως βρίσκει τον εαυτό του σε σκάγια #5 και κάτω...
Ομοίως δεν είδα κάτι στο short που να μην μπορείς να το πάρεις από κάποιο άλλο ανάλογης σύσφιξης.
Το mid είναι εξαιρετικό σε μεσαίες αποστάσεις,πολύ καλό σε κοντινές και σε εκπλήσσει ευχάριστα σε μεγάλες.

Δεν έχω πάρει διαλυμένο κοντινό θήραμα με το mid,ακόμα και με πολλά σκάγια πάνω του!
Γιάννη σε αύλους 18,3-18,4 το δουλεύεις;
Θεωρητικά δηλαδή βγαίνει σαν σύσφιξη IC.
 
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας απο εχθες ψαχνω γαι καποια που μου προτεινατε αλλα δυστυχως μαλλον δυσκολα θα βρω λογο παλαιοτητας του οπλου δεν παραγουν οι εταιριες,μονο σε στοκ εαν σταθω τυχερος η κατα παραγγελεια στην brain chokes.Οσο για τα φυσιγγια που δουλευω στην φασα, μεχρι προσφατα, τα lako special 33gr(δυστυχως μου τελειωσε το στοκ και πληροφορηθηκα οτι εκλεισε)και ποιο αργα τα jordan 35,5 και καποια του Ατσωνιου πρωην Πιρενη απο το Μαρουσι.Στον βαλτο μονο λαμπρου μπλε και στις δυσκολες μερες τα μοβ.
 
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας απο εχθες ψαχνω γαι καποια που μου προτεινατε αλλα δυστυχως μαλλον δυσκολα θα βρω λογο παλαιοτητας του οπλου δεν παραγουν οι εταιριες,μονο σε στοκ εαν σταθω τυχερος η κατα παραγγελεια στην brain chokes.Οσο για τα φυσιγγια που δουλευω στην φασα, μεχρι προσφατα, τα lako special 33gr(δυστυχως μου τελειωσε το στοκ και πληροφορηθηκα οτι εκλεισε)και ποιο αργα τα jordan 35,5 και καποια του Ατσωνιου πρωην Πιρενη απο το Μαρουσι.Στον βαλτο μονο λαμπρου μπλε και στις δυσκολες μερες τα μοβ.
Υπάρχουν ακόμα και παράγουν mobile σπείρωμα ,όλες οι εταιρίες Θεμιστοκλή. Είναι το mobile τρέχον σπείρωμα ακόμα στις παραγωγές
 
Μολις επεστρεψα απο το airgunshop βρηκα ενα τσοκ ANACONDA MID RANGE με πρασινη μουφα και το πηρα .100 ευρω μου το αφησε οποτε δοκιμαζω και βλεπουμε,αλλα πιστευω οτι με οσα διαβαζω απο τους ποιο εμπειρους οτι με τα αναλογα φυσιγγια ισως δω καποια βελτιωση..ειδωμεν..Και παλι σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση..
 
Μολις επεστρεψα απο το airgunshop βρηκα ενα τσοκ ANACONDA MID RANGE με πρασινη μουφα και το πηρα .100 ευρω μου το αφησε οποτε δοκιμαζω και βλεπουμε,αλλα πιστευω οτι με οσα διαβαζω απο τους ποιο εμπειρους οτι με τα αναλογα φυσιγγια ισως δω καποια βελτιωση..ειδωμεν..Και παλι σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση..
Καλόριχτο Θεμιστοκλή. Έκανες πάρα πολύ καλά, είναι εξαιρετικό τσοκ και θα το δεις κι ο ίδιος στην πράξη.
 
Εντωμεταξυ εμείς που μπορούμε και σκοτώνουμε μακριά και ας κρατάμε benelli παλεύουμε να βρούμε ένα όπλο 18.4 και δεν βρίσκουμε...κάπου έχει χάσει το κύρος της η εν Ελλάδι αντιπροσωπεία μου φαίνεται ....
Η εν ελλάδι αντιπροσωπεία που εμπλέκεται όμως στην κατασκευή των benelli ?
 
Η εν ελλάδι αντιπροσωπεία που εμπλέκεται όμως στην κατασκευή των benelli ?
Όταν ζητάς ένα προϊόν και σου λένε ότι δεν μας υπολογίζουν και δεν μπορούμε να το φέρουμε σε έχουν σε τριτοτεταρτη μοίρα ...
 
Μολις επεστρεψα απο το airgunshop βρηκα ενα τσοκ ANACONDA MID RANGE με πρασινη μουφα και το πηρα .100 ευρω μου το αφησε οποτε δοκιμαζω και βλεπουμε,αλλα πιστευω οτι με οσα διαβαζω απο τους ποιο εμπειρους οτι με τα αναλογα φυσιγγια ισως δω καποια βελτιωση..ειδωμεν..Και παλι σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση..
Δεν θα το μετανιώσεις Θεμιστοκλή. Θα δεις ότι θα γίνει το αγαπημένο σου.
 
Η μπενελι είναι μια εταιρία που εμπιστεύομαι.

Ότι λέει συνήθως το κάνει.

Οι βαφές της τα πέλματα της και όλα τα συστήματα που βγάζει δουλεύουν.

Δεν μπορείς να κοροϊδεύεις τον κόσμο διότι θα το βρεις μπροστά σου.

Κάτι θα έχει αυτή η κάννη.

Αλλιώς κακό του κεφαλιού τους.

Περιμένω κάποιος συνάδελφος να αγοράσει να δούμε αν όντως δίνει το κάτι παραπάνω αυτή η καινούργια κάννη.

Επίσης πιστεύω ότι όσο ακριβές κι αν φαίνονται οι καραμπίνες της στην ουσία αξίζουν τα χρήματα τους.

Είναι ανώτερα όπλα για μια ζωή.
 
Αν εννοείς για μια ζωή ότι θα κάνει πάντα μπαμ σίγουρα έτσι είναι και τα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα για μια ζωή σε πηγαίνουν αλλά αλλά η αίσθηση του δκοτωματος που έχουν αλλά όπλα και η αίσθηση του πως πατάς και νιώθεις το δρόμο που έχουν άλλα αυτοκίνητα δεν την έχουν ούτε τα μεν ούτε τα δε .Αυτός που κρίνει καθαρά πρακτικά ένα είναι το όπλο μπενελι όντως και ένα είναι το αυτοκίνητο made in Japan όσα έχουν απομείνει να φτιάχνονται εκεί.
 
Αν εννοείς για μια ζωή ότι θα κάνει πάντα μπαμ σίγουρα έτσι είναι και τα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα για μια ζωή σε πηγαίνουν αλλά αλλά η αίσθηση του δκοτωματος που έχουν αλλά όπλα και η αίσθηση του πως πατάς και νιώθεις το δρόμο που έχουν άλλα αυτοκίνητα δεν την έχουν ούτε τα μεν ούτε τα δε .Αυτός που κρίνει καθαρά πρακτικά ένα είναι το όπλο μπενελι όντως και ένα είναι το αυτοκίνητο made in Japan όσα έχουν απομείνει να φτιάχνονται εκεί.
Για τα ντατσουν του 1970 μιλάς;
 
Back
Top