Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μολις επεστρεψα απο το airgunshop βρηκα ενα τσοκ ANACONDA MID RANGE με πρασινη μουφα και το πηρα .100 ευρω μου το αφησε οποτε δοκιμαζω και βλεπουμε,αλλα πιστευω οτι με οσα διαβαζω απο τους ποιο εμπειρους οτι με τα αναλογα φυσιγγια ισως δω καποια βελτιωση..ειδωμεν..Και παλι σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση..
Φιλε καλοριχτο αλλα θα σου βγαινει ανοιχτοτερο σε αυτο το οπλο,συνηθως παει η καλυτερα να το πω ,αντιστοιχιζεται σε οπλα με πιο ανοιχτους αυλους.οπως και να χει θα δεις διαφορα και κυριως στον βαλτο που κυνηγας.
 
Για εμενα μην παιρνετε ανακοντα σε τετοια οπλα παιδια. Τα τζεμινι αποδιδουν πολυ καλυτερα σε στενους αυλους κι θελουμε να παμε σε φρενου,κικς ξεκαθαρα.

Εντυπωση μου εχει κανει ενα ελιτ που κυνηγουσε ενας παλιος φιλος μαυρο αετο μαγκνουμ 66. Ωραιο τσοκακι,φιλικο,εκοβε κλωτσιμα,εβγαζε ισοκατανομες σχεδος και εκανε και το οπλο λιγο πιο μπροστοβαρο αναλογα τα γουστα.

Μετα την εδοσε,πηρε maxus και ειδε αλλα εργα.
 
Για εμενα μην παιρνετε ανακοντα σε τετοια οπλα παιδια. Τα τζεμινι αποδιδουν πολυ καλυτερα σε στενους αυλους κι θελουμε να παμε σε φρενου,κικς ξεκαθαρα.

Εντυπωση μου εχει κανει ενα ελιτ που κυνηγουσε ενας παλιος φιλος μαυρο αετο μαγκνουμ 66. Ωραιο τσοκακι,φιλικο,εκοβε κλωτσιμα,εβγαζε ισοκατανομες σχεδος και εκανε και το οπλο λιγο πιο μπροστοβαρο αναλογα τα γουστα.

Μετα την εδοσε,πηρε maxus και ειδε αλλα εργα.
Λογικο.....👍
 
Αν εννοείς για μια ζωή ότι θα κάνει πάντα μπαμ σίγουρα έτσι είναι και τα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα για μια ζωή σε πηγαίνουν αλλά αλλά η αίσθηση του δκοτωματος που έχουν αλλά όπλα και η αίσθηση του πως πατάς και νιώθεις το δρόμο που έχουν άλλα αυτοκίνητα δεν την έχουν ούτε τα μεν ούτε τα δε .Αυτός που κρίνει καθαρά πρακτικά ένα είναι το όπλο μπενελι όντως και ένα είναι το αυτοκίνητο made in Japan όσα έχουν απομείνει να φτιάχνονται εκεί.
Tι να το κανεις το πατημα στο δρομο ρε Γιαννη αμα ειναι μονιμος σε safe mode απο τα προβληματα και τι να το κανεις το καλυτερο σκοτωμα αμα δε ξερεις αν θα ριξει την επομενη
 
Για τα ντατσουν του 1970 μιλάς;
Όχι για τα νέα μιλάω για να ξέρεις το αμερικανικό αυτόματο σασμάν και το στήσιμο ενός σουηδικού γερμανικού αυτοκινήτου θέλεις πολλαπλάσια χρήματα για να το δεις από τους κοντούς.
 
Και πια η διαφορα αν παρω 10 πουλια ξερα και δεκα που σπαρταρανε και ας εχει και κανα τραυματισμενο
Δεν υπάρχει σήμερα όπλο που να κάνει τόσο συχνά εμπλοκές μη τρελενεσται εγώ το να πω που είχα συστήσει σε φίλο τη μ2 max5 comfort και ενώ τη 391 δεν έχει καθορίσει ποτέ η μ2 του έκανε εμπλοκές μερικές φορές η Μπερέτα σπασμένα εξαρτήματα έχει και πάει ρολόι.Καλη η καραμέλα της αξιοπιστίας αλλά σε όπλα που φτιάχνονται με το κιλό ποτέ δεν είσαι σίγουρος.Το πιο σίγουρο από όλα είναι η vitoria και όχι η νέα
 
Και πια η διαφορα αν παρω 10 πουλια ξερα και δεκα που σπαρταρανε και ας εχει και κανα τραυματισμενο
Ειναι το θεαμα και η σιγουρια,η δυναμη που θα σου βγαλει κατι σε ολες τις συνθηκες .δε μπορω να πω κατι παραπανω,αξιζει να το δεις
 
Δεν υπάρχει σήμερα όπλο που να κάνει τόσο συχνά εμπλοκές μη τρελενεσται εγώ το να πω που είχα συστήσει σε φίλο τη μ2 max5 comfort και ενώ τη 391 δεν έχει καθορίσει ποτέ η μ2 του έκανε εμπλοκές μερικές φορές η Μπερέτα σπασμένα εξαρτήματα έχει και πάει ρολόι.Καλη η καραμέλα της αξιοπιστίας αλλά σε όπλα που φτιάχνονται με το κιλό ποτέ δεν είσαι σίγουρος.Το πιο σίγουρο από όλα είναι η vitoria και όχι η νέα
Βιτορια καλυτερο συστημα αδρανειας δεν υπαρχει.

Αν θελετε να παρει ουσια το τιμ ας αναλυσουμε αυτο. Την αδρανεια και την ουσια - αξια της και την αδρανεια χωρις κεφαλι
 
Δεν υπάρχει σήμερα όπλο που να κάνει τόσο συχνά εμπλοκές μη τρελενεσται εγώ το να πω που είχα συστήσει σε φίλο τη μ2 max5 comfort και ενώ τη 391 δεν έχει καθορίσει ποτέ η μ2 του έκανε εμπλοκές μερικές φορές η Μπερέτα σπασμένα εξαρτήματα έχει και πάει ρολόι.Καλη η καραμέλα της αξιοπιστίας αλλά σε όπλα που φτιάχνονται με το κιλό ποτέ δεν είσαι σίγουρος.Το πιο σίγουρο από όλα είναι η vitoria και όχι η νέα
Εγω ξερω οτι δε παθαίνουν εμπλοκες μονο αλλα δυαλιοντε και λιωνουν καπια κανεις καπιες τουφεκιες μετα περιμενεις το ανταλακτικο καμια βδομαδα προς θεου δε κτηγορω τους κατοχους που τα σκασανε τα ωραια λεφτα τους
 
Βιτορια καλυτερο συστημα αδρανειας δεν υπαρχει.

Αν θελετε να παρει ουσια το τιμ ας αναλυσουμε αυτο. Την αδρανεια και την ουσια - αξια της και την αδρανεια χωρις κεφαλι
Εάν εννοείς χωρίς το κλείστρο με την περιστροφική κεφαλή έτσι είναι η guerini που έχω αδράνειας με κλείστρο Μπερέτα.Ιδου όλα τα εξαρτήματα του όπλου λυμένο και δίπλα το ελατήριο αδράνειας κάτω από την βίδα της πάπιας εμπρός αντί για μέσα στο κλείστρο
 

Attachments

  • Screenshot_2023-11-01-07-01-55-808.jpg
    Screenshot_2023-11-01-07-01-55-808.jpg
    339,3 KB · Προβολές: 47
  • Screenshot_2023-11-01-07-03-57-704.jpg
    Screenshot_2023-11-01-07-03-57-704.jpg
    138 KB · Προβολές: 47
Last edited:
ps
Κατώτερους όχι, απλά τους περισσότερους τους θεωρώ ψεύτες ή/και άσχετους.
Μπορεί να κάνω και λάθος.
Φυσικά δεν μιλάω για κάποιους εδώ μέσα ... μιλάω για βίντεο και αναρτήσεις που βρίσκω τυχαία στο internet.
Ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτό !!!
 
Αυτά που βρήκε ο κοκκινοτριχης για την άτρακτο φρένου εναντίον συμβατικών τσοκ, το ξέρουμε κάποια χρόνια,δηλαδή ότι δεν υπάρχη διαφορά στην άτρακτο
Εδώ μερικοί ακούγανε την μεγάλη άτρακτο στην λαμαρίνα, τι μου λες τώρα.
😜 🤪.hair.
.sarcastic.
 
Last edited:
Για να κάνεις δοκιμές απλά πρέπει να ξέρεις να της κάνεις,δεν έχει να κάνει από που είσαι.Δηλαδη στα ξενα φόρουμ οι πλειοψηφία δεν πετάει πατάτες?Το ίδιο κάνει η πλειοψηφία και εκεί,μπακαλοδοκιμες στην καλύτερη έως καθόλου .Δεν μπορεί μετά από 20 χρόνια ίντερνετ,ακόμα να ψάχνει η πλειοψηφία ποιες καννης δουλεύουν το πλαστικό κυαθιο σωστά σε διάτρηση συγκέντρωση...με τόσα όπλα που θα μπορούσαν να διαθέσουν για μια σωστή δοκιμή,πλήρη ελεγχόμενη.Η ημιμαθεια δεν έχει πατρίδα.
Συμφωνώ βρε Σαράντο ... γι αυτό μίλησα για συγκεκριμένους ανθρώπους στο εξωτερικό ...
Προφανώς η ημιμάθεια δεν έχει πατρίδα.
 
Δηλαδή εμείς θα αγοράσουμε καινούργια benelli και συ θα μείνεις με την "γριά νερό σωλήνα" .........
Πάλι τσαγακια θα πίνεις.......
Ξέχασες κάτι ... εγώ δεν τουφεκάω στα 100m όπως αυτοί που ψάχνουν ψύλλους στα άχυρα 😂 😜 😁
Ούτε αγοράζω όπλα για να κερνάω τσάγια ... για κυνήγι τα θέλω.
 
Back
Top