Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αστα να πανε δεν μπορω να γραψω δημοσια την λιστα για ευνοητους λογους Πας να γραψεις κατι για καλο και σου λενε τα παιρνεις
Αν "σκοτώνουν" σιγά μην πείσεις κανέναν ότι φθείρουν το όπλο.
Το πλι να πέφτει στο χιλιόμετρο, λεφτά για όπλα υπάρχουν.
 
Δημητρη η λιστα με τα φυσιγγια-φουρνελα δυστυχως ειναι μεγαλη το θεμα ειναι οτι πολλα απο αυτα τα βαζουμε στα οπλα μας
Ε αμα ειναι πεισμενος ο αλλος οτι ολα τα εμπορικα ειναι για τον π... και δε μπορει να κανει ιδιογομωση ,θα παει και σε αυτα.

Παντως πριν δεν πεφταν τα γουρουνια ,τωρα μονο με αυτα...λολ
 
Ε αμα ειναι πεισμενος ο αλλος οτι ολα τα εμπορικα ειναι για τον π... και δε μπορει να κανει ιδιογομωση ,θα παει και σε αυτα.

Παντως πριν δεν πεφταν τα γουρουνια ,τωρα μονο με αυτα...λολ
Εγω συστηνω να αγοραζουμε φυσιγγια απο επωνυμες ελληνικες εταιριες οι οποιες δεν ειναι και λιγες και εχουν τον απαιτουμενο μηχανολογικο εξοπλισμο ελεγχου(βλητικο σταθμο)
.Η Ιδιογομωση ειναι ιδιαιτερο κεφαλαιο,εαν ξερεις τι κανεις βγαζεις εκπληκτικα φυσιγγια εχω δει ομως και φυσιγγια απο ανιδεους τα οποια ειναι πραγματικα επικινδυνα .
 
Last edited:
Εγω συστηνω να αγοραζουμε φυσιγγια απο επωνυμες ελληνικες εταιριες οι οποιες δεν ειναι και λιγες και εχουν τον απαιτουμενο μηχανολογικο εξοπλισμο ελεγχου(βλητικο σταθμο)
.Η Ιδιογομωση ειναι ιδιαιτερο κεφαλαιο,εαν ξερεις τι κανεις βγαζεις εκπληκτικα φυσιγγια εχω δει ομως και φυσιγγια απο ανιδεους τα οποια ειναι πραγματικα επικινδυνα .
Μόνο ο Ναυπλιώτης έχει τέτοια. Νομίζω και ο Κυργιας. Οι άλλοι ότι ναναι
 
Είμαστε εκτός θέματος εδώ αλλά υπάρχει μεγάλο κενό εδώ που δεν μας συμφέρει και ως ιδιογομωτες όσοι είναι να συμμαζευτει .Δηλ η κατασκευή φυσιγγίων με αυστηρά κριτήρια ασφαλείας και πιστοποίηση, εάν γίνει θα μείνουν 4/5 σε όλη την Ελλάδα να φτιάχνουν φυσίγγια για πώληση.Γιατι απλά θα απαιτηθεί βλητικος σταθμός ή απαραίτητη πρόσβαση σε αυτόν για πιστοποιήσεις επομένως καταλαβαίνετε τι θα γίνει.
 
Είστε σίγουροι ; Είναι πολλά τα λεφτά για να στηθεί και δεν γίνεται αποπληρωμή με τα δεδομένα της ελληνικής αγοράς.
Λευτερη δεν γνωριζω αν "βλητικος σταθμός" νοείται ένα κτήριο που είναι "γεμάτο" μηχανήματα για αυτή την χρήση...

Βλητικο σταθμο(με ότι μπορει να σημαίνει) εχω διαβάσει ότι είχε η Πυρκαλ,η fiocchi hellas,οι Λάμπρου κ ο Στοκας.....

Τωρα...
"Κανονακι δοκιμων" που αναφέρει μέσω υπολογιστη, πιεσεις κ ταχυτητες ειχαν κ έχουν οι Δορκάς, Ναυπλιωτης, Μαυρούλης(για τις βιοτεχνίες που γεμίζει γιατί δικα του φυσιγγια δεν παραγει) κ σίγουρα κ άλλοι που δεν γνωριζω....
 
Last edited:
Λευτερη δεν γνωριζω αν "βλητικος σταθμός" νοείται ένα κτήριο που είναι "γεμάτο" μηχανήματα για αυτή την χρήση...

Βλητικο σταθμο(με ότι μπορει να σημαίνει) εχω διαβάσει ότι είχε η Πυρκαλ,η fiocchi hellas,κ οι Λάμπρου......

Τωρα...
"Κανονακι δοκιμων" που αναφέρει μέσω υπολογιστη, πιεσεις κ ταχυτητες ειχαν κ έχουν οι Δορκάς, Ναυπλιωτης, Μαυρούλης(για τις βιοτεχνίες που γεμίζει γιατί δικα του φυσιγγια δεν παραγει) κ σίγουρα κ άλλοι που δεν γνωριζω....
Και ο σουρουτζιδης εχει κανονακι. Το εθεσες το θεμα σταθμος πολυ ωραια,αλλο το ενα αλλο απαρτια ολη η φαση δοκιμων ελεγχου
 
Και εγώ στην κουζίνα μου δεν αφήνω τους πελάτες να μαγειρεύουν 😉
Ναι αλλα αν σου φερουν τα υλικα θα τους κανεις οτι θελουν και θα τους χρεωσεις την δουλεια σου και την τεχνη σου !! Τζαμπα λεφτα δλδ αρα ποιος χανει ;;
 
Back
Top