Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Πολύ διαφωτιστικό. Δεν είδα καμιά ειδοποιώς διαφορά, που να δικαιολογεί, την αλλαγή της παλιάς κάνης με μια advanced impact. Τα σπασμένα κέντρα, με ισομερή κατανομή, κέντρου - περιφέρειας, τα έχω ήδη με τα τσοκ της brain. Η διάτρηση, είναι ίδια, οπότε... Εκ πρώτης όψεως, δεν βλέπω κάτι το τόσο σημαντικό. Για τα θηράματα (τσίχλοειδη, τρυγόνι, ορτύκι, φάσα) και τις αποστάσεις που κυνηγάω εγώ προσωπικά, δεν νομίζω ότι παίζουν αυτές οι διαφορές κάποιον ρόλο. Θα δούμε βέβαια και άλλες δοκιμές στην πορεία. Πάντως όχι μόνο δεν εντυπωσιάστηκα, αλλά με άφησε αδιάφορο το αποτέλεσμα.
 
Last edited:
Τις κάννες 18,3-18,4 και τα μάτια μας οι μπενελακηδες. Θα γράφουν εδώ τα παιδιά μας αύριο μεθαύριο και θα λένε ,έχω μια raffaello απ τον πατέρα μου με κάννη 18,3…..και θα παίρνουν απαντήσεις, το όπλο και τα μάτια σου δεν βγαίνουν πια τέτοιες κάννες 😆
Τα ελεγα εγώ πριν μήνες 😆
 
Καλησπέρα στην παρέα θέλω να αγοράσω το Benelli montefeltro και θέλω να ακούσω την γνώμη σας αξίζει τι λέτε;
Είμαι νέος κυνηγός και ρωτάω γιατί δεν ξέρω και πολλά περί όπλων κυνηγάω μόνο φτερωτα
 
Καλησπέρα στην παρέα θέλω να αγοράσω το Benelli montefeltro και θέλω να ακούσω την γνώμη σας αξίζει τι λέτε;
Είμαι νέος κυνηγός και ρωτάω γιατί δεν ξέρω και πολλά περί όπλων κυνηγάω μόνο φτερωτα
Εννοείται πώς αξίζει
Είναι δοκιμασμένο όσο δεν πάει άλλο και χωρίς προβλήματα πέρα από καμιά εξαίρεση
Και ότι πιό απλό μπορείς να βρείς σε καραμπίνα, δεν θα σε ταλαιπωρήσει καθόλου αφού όπως έγραψες δεν ξέρεις και πολλά από όπλα
 
Καλησπέρα στην παρέα θέλω να αγοράσω το Benelli montefeltro και θέλω να ακούσω την γνώμη σας αξίζει τι λέτε;
Είμαι νέος κυνηγός και ρωτάω γιατί δεν ξέρω και πολλά περί όπλων κυνηγάω μόνο φτερωτα
Μια χαρά τίμιο τουφεκι είναι. Απλά έχε υπόψη σου ότι το παλιό μοντέλο (αυτό που είναι σε προσφορά τώρα) δεν έχει φλάτζες αλλαγής κλίσης.
 
Μια χαρά τίμιο τουφεκι είναι. Απλά έχε υπόψη σου ότι το παλιό μοντέλο (αυτό που είναι σε προσφορά τώρα) δεν έχει φλάτζες αλλαγής κλίσης.
το πλαστικό λες, δεν έχει στη συσκευασία, παίρνει κανονικά όμως φλάντζες και για drop και για cast.
εμένα η Extra Light προσφοράς είχε όλες τις φλάντζες, όλα τα τσοκ και τη βαλίτσα μεταφοράς, τίμια επιλογή.
 
Εννοείται πώς αξίζει
Είναι δοκιμασμένο όσο δεν πάει άλλο και χωρίς προβλήματα πέρα από καμιά εξαίρεση
Και ότι πιό απλό μπορείς να βρείς σε καραμπίνα, δεν θα σε ταλαιπωρήσει καθόλου αφού όπως έγραψες δεν ξέρεις και πολλά από όπλα
Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια
 
το πλαστικό λες, δεν έχει στη συσκευασία, παίρνει κανονικά όμως φλάντζες και για drop και για cast.
εμένα η Extra Light προσφοράς είχε όλες τις φλάντζες, όλα τα τσοκ και τη βαλίτσα μεταφοράς, τίμια επιλογή.
Ναι ντόκτορ, για την συνθετική λέω.
 
super black eagle 1 Σπασμενος εξωστηρας ,γενικα αρκετα ταλαιπωρημενο οπλο Προσεξτε το πελμα και το κλειστρο σε τι κατασταση ειναιView attachment 82615View attachment 82616View attachment 82617
Το κλείστρο από ότι φαίνεται, έχει καιρό που κοπαναει πάνω στη βάση του όπλου, στο τέρμα της κίνησης του προς τα πίσω ή είναι ιδέα μου;
 
Απ
super black eagle 1 Σπασμενος εξωστηρας ,γενικα αρκετα ταλαιπωρημενο οπλο Προσεξτε το πελμα και το κλειστρο σε τι κατασταση ειναιView attachment 82615View attachment 82616View attachment 82617
Α ήταν ένα όπλο που ο κάτοχος έπιανε στα χέρια του μόνο για να ρίχνει τουφεκιές και για κανένα άλλο λόγο π.χ καθάρισμα.
 
Back
Top