Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Όλα τα συνθετικά όπλα της benelli στην αρχή πολυμεριζαν . Πλέον το έχουν διορθώσει. Όσο για το δεύτερο που λες το πρόβλημα ότι χαλαρωνει το κοντάκι με την κάννη από την χρήση δεν ισχύει και είναι παραπληροφόρηση από όσους δεν ξέρουν και ένας λόγος όπως λες που αρκετοί φοβήθηκαν και το πούλησαν η δεν το αγόρασαν ποτέ γιατί νόμιζαν ότι είναι δίκανο. Η Vinci όπως έχω ξαναεξηγησει έχει βίδα στο κοντάκι κάτι σαν τσαβετα και σε περίπτωση που χαλαρώσει σφίγγει και γινεται σαν καινούργια και δεν χρειάζεται καν να πάει σε οπλουργο. Θα ανεβάσω φωτογραφια με αυτό όταν είμαι στον υπολογιστή σαν απόδειξη για τους άπιστους γιατί πράγματικα εγώ κουραστεί να το ακούω αυτό και είναι καθαρά παραπληροφόρηση. Η Vinci όση χρήση και αν κάνεις όσα χρόνια και αν περάσουν όσες φορές και αν ξεσφιξει και αν χαλαρώσει στο σημείο που δενει η κάννη με το κοντάκι σφίγγει και γινεται σαν καινούργια με το σφίξιμο μιας απλής βίδας σαν τσαβετα από το κοντακι. Δεν είναι δικαννο η Vinci παρόλο όπου λύνει σε 3 κομμάτια σαν δικανο.
Ναι εγώ το είχα διαβάσει δεν το αντιμετώπισα όμως αν και οπως το έβλεπα ήταν τόσο σφιχτό που δύσκολα θα συνέβαινε αυτό. Σαν όπλο δεν είχε θέμα πλην τον πλαστικών αλλά τώρα που έχω και την black eagle 3 μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερο σε εργονομία και λαβές το black eagle 3 απλά η Vinci είχε καινοτομίες όπως το ελατήριο μπροστά και την αλλαγή αποθήκης.
 
Καλά βρε μπιλακο θα λέω όταν πάω για τσονια. Μπιλακο λύσε μου μια απορία, ήσουν εδώ στο φόρουμ, έφαγες το μπαν σου, άνοιξες δικό σου φόρουμ, και βάζεις τα ωραία σου διαγωνίσματα. Εδώ στην Χονολουλού γιατί έρχεσαι ;; .think.
Benelli team Μήτσο
 

Attachments

  • 302736388_451791596991336_4629486325521725347_n.jpg
    302736388_451791596991336_4629486325521725347_n.jpg
    129,5 KB · Προβολές: 39
Όπλο αερίων 3 κιλών και ούτε δεν υπάρχει ακόμη με την αξιοπιστία τη χαμηλή ανάκρουση και είναι beteta απροβλγματιστο.
Την έφαγε το μαύρο σκοτάδι γιατί είχε 70αρς θαλάμη..... έπεσε πάνω στην 390 .....
 
Την έφαγε το μαύρο σκοτάδι γιατί είχε 70αρς θαλάμη..... έπεσε πάνω στην 390 .....
Είναι γνωστό αυτο αλλά για κυνήγι γενικής χρήσης σε κυνήγο που δε ρίχνει magnum που η πλειοψηφία όντως δε ρίχνει το όπλο αυτό με ένα κοντάκι στα μέτρα σου μια επιμήκυνση κώνου και 3 τσοκακια που του ταιριάζουν μακρύτερα και καλύτερα μετατρέπετε σε ένα εργαλείο για πάντως είδους κυνήγι να σε συνοδεύσει όλη σου τη ζωή.Ειναι μέσα στις δύο επιλογές που έχω αναφέρει εάν δεν μου έκανε η guerini v3 η 304 η και τις δύο αλλά μάλλον θα μείνω με τον Καίσαρα επενδύοντας επάνω της με ένα νέο κοντάκι με τη βοήθεια του Γιάννη.
 
Μια ερώτηση πότε θα ήταν καλό να αλλάζουμε επανατατικό ελατήριο μετά από πόσα φυσίγγια περίπου
Όταν καταλάβουμε ότι έχει "πέσει".
Με τα ελατήρια ,το έχουμε ξαναπεί,είναι πονεμένη η ιστορία.
Δυστυχώς,δεν είναι πανομοιότυπα και δεν έχουν προκαθορισμένη διάρκεια ζωής(αριθμός φυσιγγίων).
Εν ολίγοις,όσο δουλεύουν δεν τα πειράζουμε.
 
Ελυσα την diamond έτσι από περιέργεια να δω μέσα την κάνη μετά από 50 περίπου φυσίγγια και πραγματικά είναι λες και μόλις την καθάρισα δεν το περίμενα με τίποτα... προσπάθησα να βγάλω μια φωτογραφία όσο μπόρεσα μέσα από την κάνη..
 
Ελυσα την diamond έτσι από περιέργεια να δω μέσα την κάνη μετά από 50 περίπου φυσίγγια και πραγματικά είναι λες και μόλις την καθάρισα δεν το περίμενα με τίποτα... προσπάθησα να βγάλω μια φωτογραφία όσο μπόρεσα μέσα από την κάνη..
Χαρτί κουζίνας με λίγο azax και κάντο δυό κατεβασιές να γυαλίσει( η φθηνή λύση).
 
Χαρτί κουζίνας με λίγο azax και κάντο δυό κατεβασιές να γυαλίσει( η φθηνή λύση).
Αυτό είναι που λέω αλλά δεν φαίνεται στην φωτογραφία.. Η κάνη μέσα γυαλίζει κυριολεκτικά...Δεν το έχω ξαναδεί σε κάνη που έχει ρίξει αυτό..
 
Last edited:
Χαρτί κουζίνας με λίγο azax και κάντο δυό κατεβασιές να γυαλίσει( η φθηνή λύση).
Ακομη καλυτερα wd40 δεν εχω δοκιμασει κατι να καθαριζει καλυτερα απ αυτο......
Ακομη και τις πιο δυσκολες μολυβδωσεις......
 
Ακομη καλυτερα wd40 δεν εχω δοκιμασει κατι να καθαριζει καλυτερα απ αυτο......
Ακομη και τις πιο δυσκολες μολυβδωσεις......
Καθαριστικά έχω πολλά δεν έχω θέμα... Το θέμα είναι ότι έριξα 2 κουτιά περίπου διαφορά φυσίγγια και η κάνη είναι λες και δεν έριξε κανένα...
 
Ελυσα την diamond έτσι από περιέργεια να δω μέσα την κάνη μετά από 50 περίπου φυσίγγια και πραγματικά είναι λες και μόλις την καθάρισα δεν το περίμενα με τίποτα... προσπάθησα να βγάλω μια φωτογραφία όσο μπόρεσα μέσα από την κάνη..
Η καινούργια με την advanced impact είναι;
 
Καθαριστικά έχω πολλά δεν έχω θέμα... Το θέμα είναι ότι έριξα 2 κουτιά περίπου διαφορά φυσίγγια και η κάνη είναι λες και δεν έριξε κανένα...
Αυτοκαθαριζόμενο το εργαλείο.
Φροντίζει να διατηρεί την ψυχική ισορροπία του χρήστη.
👍
 
Φωτιά η S.VinciView attachment 90851 στα λατάκια......🤣🤣🤣🤣🤣
Ρε φίλε σε παρακαλώ μην ανεβάζεις τέτοιες φωτο θα έχουμε πρόβλημα.ναι οκ φωτιά είσαι σε κάτι τέτοια αλλά μη ρίξεις σε τίποτα πιο χοντρό μετά τα 15 μέτρα γιατί drink the orangejuice
 
Στο δια ταύτα της σημερινής πρωίας καθότι εχθές πέρα από χελιδόνια δεν κυκλοφορούσε τίποτα άλλο είπα να πάω να ρίξω με τον κύλινδρο στα πιατακια να δω τι ψάρια πιάνει.αλλο γήπεδο άλλο σχήμα με μέγιστη απόσταση τα 25 μέτρα και ντουμπλεδες sim αυτή τη φορά.23 και 22 το αποτέλεσμα οπότε σκορπίζει κι αυτός ωραιότατα.αναμονη για τα μπασιματα τώρα να δοκιμαστεί ο άσος επί του πεδίου γιατί τα τρυγόνια δε θα τα δούμε και φέτος
 
Back
Top