Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν τους άρεσε μέχρι να την πιάσουν στα χέρια τους.
Όταν είχα πάει στο Urbino ως δημοσιογράφος, με είχε επιλέξει ο υπεύθυνος του σκοπευτηρίου που πήγαμε να δοκιμάσουμε όλα τα μοντέλα, από όλους τους συναδέλφους, να ρίξω σε έναν συνεχή καταιγισμό από πιατακια από τρία διαφορετικά γήπεδα Σπόρτινγκ. Μου είπε "διάλεξε οποίο θέλεις και έλα μες στο γήπεδο". Παρόλο που είμαι από αυτούς που δεν τους αρέσει καθόλου οπτικά, το χέρι μου πήγε ασυναίσθητα στην Vinci! Αυτό που ακολούθησε έπρεπε κανονικά να βιντεοσκοπηθεί.
 
Την Vinci την παρακολουθώ απ' όταν βγήκε. Φοβερό τουφέκι, απίστευτη εργονομία και ωραία σκοπευτική γραμμή. Αυτό το θέμα με τον υποφυλακτήρα δεν με ενόχλησε προσωπικά επειδή έχω αδύνατα δάχτυλα. Το μόνο που με ενόχλησε είναι η θέση της ασφάλειας.
 
Ήμουν κάτοχος της Vinci όταν βγήκε το 2011 η 2012 δεν θυμάμαι ακριβώς πολύ καλό τουφέκι δεν τα βρήκαμε βέβαια για εμένα έχει το μειονέκτημα οτι η μαλακή επίστρωση στα πλαστικά ξεφλουδίζει και φαινόταν άσχημο επίσης το όπλο είναι φτιαγμένο για καρτέρι και έχει πολύ κλειστή λαβή δεν είναι και το καλύτερο για περπάτημα και ένα πρόβλημα που έχει αναφερθεί από Αμερική είναι ότι με την χρήση χαλαρώνει πίσω εκεί που βιδώνει η κάνη στο κοντάκι. Εγώ δεν είχα θέμα βέβαια τώρα από τουφεκιές τίποτα το διαφορετικό από μια Μ2 όταν την έδωσα και πήρα την Α400 unico μπορώ να πω ότι είχε καλύτερες τουφεκιές η beretta. Τώρα με την black eagle δεν την συγκρίνω γιατί είναι διαφορετικό όπλο. Παντός κακός την σταματάει θα μπορούσε να την βελτιώσει.
 
Ήμουν κάτοχος της Vinci όταν βγήκε το 2011 η 2012 δεν θυμάμαι ακριβώς πολύ καλό τουφέκι δεν τα βρήκαμε βέβαια για εμένα έχει το μειονέκτημα οτι η μαλακή επίστρωση στα πλαστικά ξεφλουδίζει και φαινόταν άσχημο επίσης το όπλο είναι φτιαγμένο για καρτέρι και έχει πολύ κλειστή λαβή δεν είναι και το καλύτερο για περπάτημα και ένα πρόβλημα που έχει αναφερθεί από Αμερική είναι ότι με την χρήση χαλαρώνει πίσω εκεί που βιδώνει η κάνη στο κοντάκι. Εγώ δεν είχα θέμα βέβαια τώρα από τουφεκιές τίποτα το διαφορετικό από μια Μ2 όταν την έδωσα και πήρα την Α400 unico μπορώ να πω ότι είχε καλύτερες τουφεκιές η beretta. Τώρα με την black eagle δεν την συγκρίνω γιατί είναι διαφορετικό όπλο. Παντός κακός την σταματάει θα μπορούσε να την βελτιώσει.
Το θέμα του πολυμερισμου των πλαστικών παρουσιάστηκε στα πρώτα όπλα της σειράς, στα επόμενα δεν παρουσιάστηκε όπως και σε κανένα άλλο μοντέλο με πλαστικά της Benelli.
Είχε διαφορά στην αίσθηση της τουφεκιας συγκριτικά με τον μαύρο αετό η την M2?
 
Δεν ξέρω, εάν τη βάλεις το βράδυ δίπλα σε beretta να κοιμηθούν παρέα, τι θα γίνει; το δοκίμασε κανένας;
Και αυτό το έχω δοκιμάσει όταν είναι να πάω για σιταριθρες, μετά είναι πολύ θανατηφόρο, ποιο θανατηφόρο δεν γίνεται.🤪🤪

 
Να φοράτε και μπλουζάκι Beretta κάνει πιο επιθετική την επωμιση .yelling.
Τη μας λες μανάρι μου, μονο παντελόνι ;; Καπέλο, γυαλιά, άμα τα φορέσεις όλα, εκεί να δεις τι φτιάχνει, πάει μόνο του μεταμόρφωση κανονική. .sarcastic.
 
Back
Top