Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτό ακριβώς. Και είναι κρίμα που μάλλον πάνε να σταματήσουν την παραγωγή του αντί να την εξελίξουν ακόμη περισσότερο με τις νέες τεχνολογίες όπως την επίστρωση best κάννη advanced impact κλπ που έχουν βάλει στα αλλά μοντέλα. Θα ήταν το κορυφαίο αυτογεμη που έχει κατασκευαστεί ποτέ. Αλλά από ότι φαίνεται δεν είχε και την ανταπόκριση που του άξιζε από τον κόσμο τουλάχιστον εδώ στην Ευρώπη γιατί στην Αμερική από όσο ξέρω έχει πουλήσει αρκετά. Λόγο το συστήματος που δένει και της σχεδίασης το βλέπουν διστακτικά οι αγοραστες γιατί δεν αρέσει και νομίζουν ότι θα έχει τις ίδιες ασθένειες στις εφαρμογές του όπως τα δίκανα κάτι που δεν ισχύει αφού έχει βίδα σαν τσαβετα στο κοντάκι από όπου σφίγγει και γινεται σαν καινούργιο σε περίπτωση που χαλαρώσει από την χρήση. Δεν υπάρχει άλλο σημείο που να μπορεί να χαλαρώσει και να αποκτήσει τζόγους αφού είναι το μόνο σημείο που δένει το όπλο. Η κάννη μπροστά ειναι free floating και δεν σφίγγει. Απλά εκεί κρατιέται συρταρωτα η πάπια η οποία και αυτή σφίγγει με δύο ελατήρια στο κοντάκι αν το κοιτάξεις καλά. Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να χαλαρώσει ποτέ. Συν ότι μπορείς να αλλάξεις αποθήκη στο αψε σβισε χωρίς εργαλεία χωρίς τίποτα. Είναι πολύ ψαγμενο και μελετημένο αυτό το όπλο. Πολύ μπροστά τεχνολογικά .
Πολλά αξιόλογα πράγματα δε σταδιοδρομούν εδώ και αυτό γιατί μάλλον από το κάθετη ο καθένας δεν κοιτάει να πάρει τα περισσότερα δυνατά για το συγκεκριμένο πράγμα που έχει φτιαχτεί αλλά προσπαθεί να συνδυάσει design και στοιχεία δευτερευόυσης σημασίας. Επίσης οι περισσότεροι δεν έχουν γνώσεις πολλών αντικειμένων που χρησιμοποιούν σε καθημερινή βάση πού να έχουν γνώσεις για όπλο η benelli vinci είναι τεχνολογικό επίτευμα μεγάλο της εταιρείας αλλά όπως και η 304 ήτανε πίτευμα της μπερέτας για την εποχή του για όπλο αερίων που και εκείνη την έφαγε το μαύρο σκοτάδι κάτι ανάλογο συμβαίνει σε πολλά προϊόντα αυτοκίνητα ηλεκτρικές συσκευές και διάφορα άλλα ο κόσμος ψωνίζει με βάση την παίρνουν οι πολλοί όχι τι του ταιριάζει και τι είναι πάντα στο καλύτερο
 
Γιάννη...με το Full είσαι ψηλά...
Με τα 4* καλά σε βλέπω...

Βέβαια στο κυνήγι...στην αυθόρμητη επώμιση-βολή...θα το δεις καλύτερα...
Λιιιιιιγο κάτω θέλει Σπύρο....το κατάλαβα και από τη τουφεκιά στη καρακάξα..... δοκιμή σήμερα με τη C .......στη ξηρά επωμιση δείχνει καλύτερη αλλά στο πεδίο θα δείξει 100%.
 
Πολλά αξιόλογα πράγματα δε σταδιοδρομούν εδώ και αυτό γιατί μάλλον από το κάθετη ο καθένας δεν κοιτάει να πάρει τα περισσότερα δυνατά για το συγκεκριμένο πράγμα που έχει φτιαχτεί αλλά προσπαθεί να συνδυάσει design και στοιχεία δευτερευόυσης σημασίας. Επίσης οι περισσότεροι δεν έχουν γνώσεις πολλών αντικειμένων που χρησιμοποιούν σε καθημερινή βάση πού να έχουν γνώσεις για όπλο η benelli vinci είναι τεχνολογικό επίτευμα μεγάλο της εταιρείας αλλά όπως και η 304 ήτανε πίτευμα της μπερέτας για την εποχή του για όπλο αερίων που και εκείνη την έφαγε το μαύρο σκοτάδι κάτι ανάλογο συμβαίνει σε πολλά προϊόντα αυτοκίνητα ηλεκτρικές συσκευές και διάφορα άλλα ο κόσμος ψωνίζει με βάση την παίρνουν οι πολλοί όχι τι του ταιριάζει και τι είναι πάντα στο καλύτερο
Αυτή την έφαγε το σκοτάδι γιατί δε βγήκε ποτέ magnum.ειχανε και τότε τη τρέλα τους
 
Σήμερα έριξα με ένα 828 που αγόρασε μαθητής μου και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Εργονομία, ζύγισμα, τουφεκιά, χαμηλή ανάκρουση.

Στο διά ταύτα, ψάχνω για καλό ψυχίατρο να με τσεκάρει, έχετε να προτείνετε κάποιον;
 
Σήμερα έριξα με ένα 828 που αγόρασε μαθητής μου και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Εργονομία, ζύγισμα, τουφεκιά, χαμηλή ανάκρουση.

Στο διά ταύτα, ψάχνω για καλό ψυχίατρο να με τσεκάρει, έχετε να προτείνετε κάποιον;
Ασε το ψυχιατρο και αυτος λεφτα θελει και θα σου γραψει και 828 χαπακια

Καμια ωριμη ελευθερη να θελει ιδιαιτερα μαθηματα να ψαξεις και με πολλη προικα .big smile.

Πρωτο μαθημα δωρεαν δειγματοληψια
Δευτερο πλερωμη το 828
Τριτο 500 φουσεκια
Τεταρτο αλλα τοσα
Πεμπτο αλλα τοσα
Εκτος την πας στην ταβερνα ´´σπασε αλλα τοσα πιατα ταβερνιαρη μού´´
7μο μαθημα απολυτηριο με αριστα
.sarcastic.
 
Σήμερα έριξα με ένα 828 που αγόρασε μαθητής μου και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Εργονομία, ζύγισμα, τουφεκιά, χαμηλή ανάκρουση.

Στο διά ταύτα, ψάχνω για καλό ψυχίατρο να με τσεκάρει, έχετε να προτείνετε κάποιον;
Πάνε στο Αττικό και ψάξε τον Φώτη είναι οφθαλμίατρος ... το ίδιο είναι. Πες του έρχεσαι από τον Μήτσο μπορεί να πιάσει. Τι στον πο@τσ@ . Γιός μου είναι δεν θα μετρήσει λίγο; ... .hair. .hair. .hair. :D:D:D.
(Είπα αυτό θα το βάζω συνέχεια ... :p:p:p)
 
Σήμερα έριξα με ένα 828 που αγόρασε μαθητής μου και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Εργονομία, ζύγισμα, τουφεκιά, χαμηλή ανάκρουση.

Στο διά ταύτα, ψάχνω για καλό ψυχίατρο να με τσεκάρει, έχετε να προτείνετε κάποιον;
2 ώρες μάθημα με εμένα και το πρόβλημα παει
 
Σήμερα έριξα με ένα 828 που αγόρασε μαθητής μου και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Εργονομία, ζύγισμα, τουφεκιά, χαμηλή ανάκρουση.

Στο διά ταύτα, ψάχνω για καλό ψυχίατρο να με τσεκάρει, έχετε να προτείνετε κάποιον;
Ναι και είναι και φιλος στην Αθήνα.αν θες αναλαμβάνω τη γνωριμία και θα έχεις και φιλική τιμη
 
Σήμερα έριξα με ένα 828 που αγόρασε μαθητής μου και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Εργονομία, ζύγισμα, τουφεκιά, χαμηλή ανάκρουση.

Στο διά ταύτα, ψάχνω για καλό ψυχίατρο να με τσεκάρει, έχετε να προτείνετε κάποιον;

Κάτσε να κάνουμε πριντ σκριν το μήνυμα και θα τα βρούμε τα υπόλοιπα 🤣 🤣
 
Δεν τους άρεσε μέχρι να την πιάσουν στα χέρια τους.

Εγώ πιστεύω ήταν οπτικό το θέμα. Ήταν πολύ πρωτοποριακή όταν βγήκε. Δεν είχε συνηθίσει το μάτι σε τέτοιου είδους όπλα γιαυτό θεωρήθηκε άσχημη αρχικά.
 
Εντάξει γούστα ειναι αυτά. Και εγώ πχ την cosmi δεν θέλω ούτε να την βλέπω. Για κάποιους όμως ειναι το καλύτερο και πιο ομορφο αυτογεμη που ανοίγει με πεταλούδα σαν δικανο και για να γεμίσει πίσω στο κοντάκι τα φυσιγγια θέλεις έναν αιώνα. Έτσι είναι αυτά.
Ακόμα χειρότερη αυτή η φρατζολα?!!
 
Back
Top