Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Η κρυογεννη κανη το γράφει επάνω νομίζω πως 2005 /20006 εμφανίστηκε η πρώτη μπενελι κρύο
Έβγαινε μια centro crio πριν το 2010 αλλά δεν θυμάμαι ποτέ ακριβός. Αλλά αν δεν γράφει επάνω crio barrel δεν είναι.
 
Έβγαινε μια centro crio πριν το 2010 αλλά δεν θυμάμαι ποτέ ακριβός. Αλλά αν δεν γράφει επάνω crio barrel δεν είναι.
Αν θυμάμαι καλά αυτή η centro, η 2ης γενιάς ας πούμε, έβγαινε απλά με crio chokes ,χωρίς να είναι η κάννη crio.
 
Νομίζω είχε και crio κάνη αλλά δεν είναι και 100% σίγουρος δεν το θυμάμαι καλά
Κι εγώ δεν είμαι 100% σίγουρος, τότε περίπου χρονικά την είχε πάρει ο αδελφός μου και αμυδρά θυμάμαι ότι είχε συζητηθεί κάτι τέτοιο.
 
Θυμάται κάποιος πότε βγήκε η πρώτη centro ?
Θυμάμαι την αγόρασα 1-2 χρόνια περίπου μετά που απολύθηκα από φαντάρος, απολύθηκα το 1997 οπότε υπολογίζω απο 98 έως 99-00
Νομίζω 97-98
Θα ψάξω στα περιοδικά όταν μπορέσω να δώ πότε ήταν οι πρώτες διαφημίσεις
 
Νομίζω 97-98
Θα ψάξω στα περιοδικά όταν μπορέσω να δώ πότε ήταν οι πρώτες διαφημίσεις
Αυτή την διαφήμιση ψάχνω ώρες τώρα στο google, θυμάμαι έναν παλιό-αρχαίο ευεργέτη ?? και έλεγε "τοποθετήσαμε μια διάνοια στα όπλα μας" κάτι τέτοιο...
 
Νομίζω 97-98
Θα ψάξω στα περιοδικά όταν μπορέσω να δώ πότε ήταν οι πρώτες διαφημίσεις
Στην σελίδα της benelli λέει το 1996..

Εδώ είναι η παρουσιαση του Κ+Φ τον Οκτ-Νοε 1996(και τον Νοε-Δεκ του ίδιου έτους έγινε παρουσιαση από το Κ+Σ κ τον Κυπριδημο)..

IMG_20240119_092920.jpg

Και μια διαφημιση αρχες 1998..

IMG_20240119_093933.jpg
 
Αυτή την διαφήμιση ψάχνω ώρες τώρα στο google, θυμάμαι έναν παλιό-αρχαίο ευεργέτη ?? και έλεγε "τοποθετήσαμε μια διάνοια στα όπλα μας" κάτι τέτοιο...
Που να την βρεις στο google??
Μόνο από τυχη σε κανα fb....
Ενας ακόμα λόγος που η αξία των παλιων περιοδικων ειναι ανεκτίμητη για εμενα....

Την θυμηθηκες...
Την θυμήθηκα...

Και εδώ είσαι...
Είναι ποιο μετά αυτή η διαφήμιση το '01-'02..

IMG_20240119_101454.jpg
 
Ήταν επανάσταση για την εποχή όπλο 3 κιλών με ρίγα εναλαξιμη αδράνειας που εριχνε 24 γρ χωρίς εμπλοκή την κουνουσες κρατώντας την πάπια ελαφρώς και άνοιγε το κλείστρο.Ειχα ρίξει ένα μαγκουμ με 20 βαθμού κελσιου και για λίγο να πήγαινα για σφράγισμα .Πάντως επειδή το είχαμε από το 1998 και το έχω δώσει εδώ και καμία 3/4 χρόνια περίπου ήταν πολύ ωραίο όπλο
 
Που να την βρεις στο google??
Μόνο από τυχη σε κανα fb....
Ενας ακόμα λόγος που η αξία των παλιων περιοδικων ειναι ανεκτίμητη για εμενα....

Την θυμηθηκες...
Την θυμήθηκα...

Και εδώ είσαι...
Είναι ποιο μετά αυτή η διαφήμιση το '01-'02..

View attachment 84909
Μπράβο ρε Τάσο, ωραίος!
Δυστυχώς παρότι απο μικρό παιδί μάζευα τα πάντα, απο περιοδικά κτλ, όταν παντρεύτηκα όλα πετάχτηκαν απ το πατρικό μου. Τελικά ναι, αξία ανεκτίμητη η αποθήκευση τους
 
Back
Top