Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτός που το έγραψε το κείμενο, το πρωί είχε τσαγακι με τσαμναγκαθι, και άστον αυτόν να λέει, εσύ, και εγώ μαζί, την γεμίζουμε όπως ξέρουμε, σιγά μην θέλει και δίπλωμα να γεμίσουμε το όπλο, με τον κάθε βαρεμενο.
Κι ομως.
Αν θες να γεμίσεις γρήγορα 2 και 4 φυσίγγια (π.χ. πρακτική σκοποβολή) δεν μπορεις, γιατι το ενα χερι πρεπει να κραταει κατω το ελασμα αν δεν ειναι οπλισμενη.
Φαντασου δλδ. οταν τις ριξεις όλες.....πρεπει να οπλισεις (κενό) για να αρχιζεις να τροφοδοτεις απο κάτω.
Τραγικο ?
 
Κι ομως.
Αν θες να γεμίσεις γρήγορα 2 και 4 φυσίγγια (π.χ. πρακτική σκοποβολή) δεν μπορεις, γιατι το ενα χερι πρεπει να κραταει κατω το ελασμα αν δεν ειναι οπλισμενη.
Φαντασου δλδ. οταν τις ριξεις όλες.....πρεπει να οπλισεις (κενό) για να αρχιζεις να τροφοδοτεις απο κάτω.
Τραγικο ?
Κοίτα εγώ δεν είμαι του πανεπιστημίου, να ξέρω τι είναι το έλασμα, πρακτική σκοποβολή, και τα τσιμπλικικια, εσύ το κατεεις και καλά κάνεις, όταν πάω για κυνήγι, ( άρρωστος με τα υδροβια ). Αν έχει πουλιά είμαι φερμαριστος, και γίνομαι ριγκο, και το μυαλό μου είναι να μην ξεμείνει το όπλο από φυσίγγια, πως διάλο το κάνω ούτε και εγώ ξέρω όμως το καταφέρνω. Τώρα από το λίγο που διάβασα, νόμιζα ότι δίνω εξετάσεις για μηχανολόγος. Για κάτσε γιατί τωρα μου ήρθε στο μυαλό. Για της κοινές καραμπινες μιλάμε που πάμε για κυνήγι ;; .think.
 
Πράγματι Τρώει από την λαβή το έξτρα μήκος της βάσης
Δεν τρώει από την λαβή.
Έρχεται πίσω πολυ η βάση(στυλ καραμπίνας)για να μπορέσει να δεχτεί φλατζες.
Φτάνει εκεί που φτάνουν οι ουρές του μηχανισμού στα κλασικά δίκανα.
 
Benellakides μια βοήθεια.πως Θα βγάλω το πέλμα από την Centro για να ξεβιδωσω το κοντάκι??δεν βγαίνει με το χέρι όπως στην Supersport και φοβάμαι μην το χαλάσω με το κατσαβίδι.
Αν είναι ελαστικό βάζεις λάδι ή βαζελίνη στο κατσαβίδι και στην τρύπα της βίδας στο πέλμα και ξεβιδώνεις.
 
Back
Top