Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το έχω δει να το κάνει και οπλουργος Α' κατηγορίας.
Εγώ έχω δεί γνωστό οπλουργό των Αθηνών να χέζει γνωστό κοντακά, επίσης των Αθηνών για την παραπάνω μαλακία (στράβωμα κοντακίου). Απ' 'οτι κατάλαβα (με επιφύλαξη) πρέπει να ράγισε η βάση εκεί που έχει το σπείρωμα για το σωλήνα.
 
έρχεται αυτό και με ένα σπρέι δεν θα το πάρει χαμπάρι κανεις...
μεγάλος σιδηροφάγος ο κατοχος που δεν κατέχει τίποτα γιατί δεν πιστεύω ότι αυτό το ζεσταμα -στραβωμα ο έκανε επαγγελματίας ή καποιος με στοιχειώδη επαφή με εργαλεία.
 
Εγώ έχω δεί γνωστό οπλουργό των Αθηνών να χέζει γνωστό κοντακά, επίσης των Αθηνών για την παραπάνω μαλακία (στράβωμα κοντακίου). Απ' 'οτι κατάλαβα (με επιφύλαξη) πρέπει να ράγισε η βάση εκεί που έχει το σπείρωμα για το σωλήνα.
Αν γράψω τις δικες μου εμπειρίες θα διαβαζετε μέχρι το πρωί!
 
Γιατί παραπλανώ τον κόσμο? Αλήθεια δε λέω? Εξάλλου δεν υπάρχει διπλωματούχος κοντακάς για να ξεχωρίσει από αυτούς που τον παριστάνουν και κανείς είτε οπλουργός είτε κοντακάς είτε οτιδήποτε δηλώνει, δε δίνει εγγύηση για τις εργασίες και παρεμβάσεις που κάνει.


Δεν λέω ότι το κάνεις επίτηδες - πρός Θεού - αλλά αυτός που δεν ξέρει και διαβάζει πρέπει να μαθαίνει κάτι χρήσιμο κι όχι απλά να κατευθύνεται σε έτοιμες λύσεις.

Αυτός που επεμβαίνει στα μηχανικά μέρη του όπλου για να διαμορφώσει (και καλά) το κοντάκι στα μέτρα του κατόχου είναι ΑΛΜΠΑΝΗΣ και ΑΣΧΕΤΟΣ - ΤΕΛΟΣ.

Άν ο πελάτης είναι τόσο "γκάου" που δεν μπορεί να βάλει την απλή λογική του να δουλέψει και να αντιληφθεί το σφάλμα που θα διαπραχθεί ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ είναι άξιος της τύχης του.

Επίσης τα "είναι γνωστός" , "συγγενής κολλητού", " μπατζανάκης αδελφής της γκόμενας", "θα μας κάνει καλή τιμή" και τα σχετικά δεν λένε τίποτα άν δεν ξέρει τη δουλειά του.

Δεν μας κάνει χάρη - πληρώνεται για τις εργασίες του - κι άν δεν ξέρει να πάει να μάθει ή να αλλάξει επάγγελμα.
 
δεν έχει έρθει νομίζω αλλά σε μαγαζί χθες επώμισα την Raffaello De Luxe AI
από κοντα δεν είναι τόσο φανταχτερή όσο στις φωτογραφίες. φαντάζομαι κατι αντίστοιχο θα συμβαίνει και με την ethos
 
Back
Top