Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
πάντως ο Κοσκινάς σε χθεσινό του βίντεο ήταν ξεκάθαρος. Η νέες κάννες την benelli εχουν σημαντικές διαφορες τοσο με μολύβδινα όσο και ατσαλινα σκαγια.
με μια cordoba AI δωρο εγω να δεις τι θα διθυραμβους θα εγραφα
 
με μια cordoba AI δωρο εγω να δεις τι θα διθυραμβους θα εγραφα
Μπορεί κάποιος να "ακούσει" κάποιον που βιοπορίζεται από το κυνήγι και τα όπλα 30 χρόνια και σίγουρα έχει πιάσει και δοκιμάσει πολλά, ή μπορεί και "ακούσει" εναν τελικό χρήστη που έχει αλλάξει 5-10 οπλα ή και 1 (άρα αυτό είναι το καλύτερο) και να λέει ότι τα πρώτα Α5 είναι τα καλύτερα. (τυχαίο παραδειγμα) . Άλλωστε δεν είπε οτι είναι καλύτερες , είπε ότι έχουν σημαντικές διαφορές.
Εγω πάντως αν την έφτανα θα την αγόραζα και όχι επειδή το λέει ο Κοσκινάς αλλά επειδή το λέει η Benelli. Αυριο ή σε ένα μήνα μπορεί η Beretta να μας φέρει κάτι καινούργιο όσο αφορά τις κάννες και μας εκπλήξει και αυτό.



Aμα το λεει αυτος........
ενώ αν το πει ο montecarlo, o Alex37 και ο Sam13 είναι λίρα 100....

Απάντηση
Report Επεξεργασία Delete
 
Last edited:
Μπορεί κάποιος να "ακούσει" κάποιον που βιοπορίζεται από το κυνήγι και τα όπλα 30 χρόνια και σίγουρα έχει πιάσει και δοκιμάσει πολλά, ή μπορεί και "ακούσει" εναν τελικό χρήστη που έχει αλλάξει 5-10 οπλα ή και 1 (άρα αυτό είναι το καλύτερο) και να λέει ότι τα πρώτα Α5 είναι τα καλύτερα. (τυχαίο παραδειγμα) . Άλλωστε δεν είπε οτι είναι καλύτερες , είπε ότι έχουν σημαντικές διαφορές.
Εγω πάντως την έφτανα θα την αγόραζα και όχι επειδή το λέει ο Κοσκινάς αλλά επειδή το λέει η Benelli. Αυριο ή σε ένα μήνα μπορεί η Beretta να μας φέρει κάτι καινούργιο όσο αφορά τις κάννες και μας εκπλήξει και αυτό.
Διαφορες σιγουρα θα εχει η κάννη , περιμενουμε να την παρει καποιος απ το φορουμ ή να δουμε δοκιμες με ταχογραφο, πινακα κτλ
 
Μπορεί κάποιος να "ακούσει" κάποιον που βιοπορίζεται από το κυνήγι και τα όπλα 30 χρόνια και σίγουρα έχει πιάσει και δοκιμάσει πολλά, ή μπορεί και "ακούσει" εναν τελικό χρήστη που έχει αλλάξει 5-10 οπλα ή και 1 (άρα αυτό είναι το καλύτερο) και να λέει ότι τα πρώτα Α5 είναι τα καλύτερα. (τυχαίο παραδειγμα) . Άλλωστε δεν είπε οτι είναι καλύτερες , είπε ότι έχουν σημαντικές διαφορές.
Εγω πάντως αν την έφτανα θα την αγόραζα και όχι επειδή το λέει ο Κοσκινάς αλλά επειδή το λέει η Benelli. Αυριο ή σε ένα μήνα μπορεί η Beretta να μας φέρει κάτι καινούργιο όσο αφορά τις κάννες και μας εκπλήξει και αυτό.




ενώ αν το πει ο montecarlo, o Alex37 και ο Sam13 είναι λίρα 100....

Απάντηση
Report Επεξεργασία Delete
Προσωπικα για μενα, εχει πολυ μεγαλυτερη αξια η γνωμη τους απο τον οποιοδηποτε Κοσκινα....
 
κάποιον που βιοπορίζεται από το κυνήγι
Μα επειδη βιοποριζεται απο το κυνηγι ο λογος του για μενα δεν γινεται να ειναι αντικειμενικος ιδιως οσον αφορα μαρκες οπλων και μαρκες φυσιγγιων γιατι υπαρχουν διαπλεκομενα συμφεροντα....
 
Το θέμα ( το δικό μου) είναι αν θα χει διαφορές σε σχέση με μια xlr5 ή ένα beretta optima hp....
Η με μια v3 πολύ σωστή τοποθέτηση γιατί το να συγκρίνεις μια νέα μπενελι με τις παλαιότερες μόνο που υστερούσαν βλητικα για μένα δε λέει κάτι.
 
Η με μια v3 πολύ σωστή τοποθέτηση γιατί το να συγκρίνεις μια νέα μπενελι με τις παλαιότερες μόνο που υστερούσαν βλητικα για μένα δε λέει κάτι.
Ποιες υστερούν βλητικά ?......δεν κατάλαβα
Οι παλιές benelli ?
 
Μπορεί κάποιος να "ακούσει" κάποιον που βιοπορίζεται από το κυνήγι και τα όπλα 30 χρόνια και σίγουρα έχει πιάσει και δοκιμάσει πολλά, ή μπορεί και "ακούσει" εναν τελικό χρήστη που έχει αλλάξει 5-10 οπλα ή και 1 (άρα αυτό είναι το καλύτερο) και να λέει ότι τα πρώτα Α5 είναι τα καλύτερα. (τυχαίο παραδειγμα) . Άλλωστε δεν είπε οτι είναι καλύτερες , είπε ότι έχουν σημαντικές διαφορές.
Εγω πάντως αν την έφτανα θα την αγόραζα και όχι επειδή το λέει ο Κοσκινάς αλλά επειδή το λέει η Benelli. Αυριο ή σε ένα μήνα μπορεί η Beretta να μας φέρει κάτι καινούργιο όσο αφορά τις κάννες και μας εκπλήξει και αυτό.




ενώ αν το πει ο montecarlo, o Alex37 και ο Sam13 είναι λίρα 100....

Απάντηση
Report Επεξεργασία Delete
Στο σημερα που ζουμε το μαρκετιγκ και η παρουσιαση ενος προιοντος ειναι το παν
Στα παντα
Το τι ευσταθει δεν το περνεις απο το τι σου παρουσιαζουν αλλα απο το τι εσυ σαν καταναλωτης πιστευεις η εχεις αποκομισει απο την ΔΙΚΗ σου ερευνα
Δεν πα να αγορασεις οδοντογλυφιδα, την ευθυνη μιας αγορας στα δικα σου θελω την εχεις μονο εσυ!
Ο κοσκινας θα πει οτι εχει να πει
Εγω ο αλεξης και οποιοσδηποτε αλλος θα πει οτι εχει να πει
Το σημαντικο ειναι ο αγοραστης τι ερευνα εχει κανει με βαση τα δικα του θελω για να καταληξει
Αρα μονο αυτο εχει σημασια
Το μαρκετιγκ παντα θα προωθει
Θα λεει οτι θελει και συχνα ειναι αληθειες αλλα και υπερβολες
Οι χρηστες η οι εχοντες αποψη επισης

Εαν εχουν αντικρυσμα στα θελω του αγοραστη πρεπει ο ιδιος να το καταλαβει αλλιως ειτε πληρωνει κατι που δεν εχει αναγκη ειτε περνει κατι που δεν κανει αυτα που πραγματικα χρειαζεται

Για παραδειγμα η φαμπαρμ διαφημιζει οτι τα οπλα της ειναι δοκιμασμενα στα 1630 μπαρ
Ποσοι ξερουμε οτι τα πλαγια της δεν ειναι στα 1630 αλλα στα 1370;
Ελαχιστοι
Και αυτο το εμαθα μιλοντας με την εταιρεια
Εαν σημερα αγορασεις ενα πλαγιο φαμπαρμ δεν θα εχει μεσα το πιστοποιητικο για αυτη τη δοκιμη

Οι αντιπροσωποι ομως θα σου πουν το γενικο σχολιο, την δοκιμη στα 1630!

Μειοντεκτημα δεν ειναι αλλα το βαζω ως παραδειγμα

Δες τα αλυσοπριονα
Ολα τα καινουργια ειναη με ηλεκτρονικο καρμπυρατερ
Στις παρουσιασεις κοβουν πολυκατοικια στην μεση
Οι επαγγελματιες ειναι οι πληστοι ενθουσιασμενοι αν και καποια πιο παλια μοντελα δεν τα αλλαζουν για κανενα λογο

Ναι ολα καλα αλλα για εναν περιστασιακο χρηστη ουτε τετοια δυναμη χρειαζεται ουτε τετοια τεχνολογια που προσφερουν τα νεα μοντελα
Καποιος θα πει πωωω ρε φιλε πως κοβει ετσι την θελω

Αμα παει να την ξεκινησει μετα απο ενα χρονο και θελει καποια ρυθμιση κλπ μονο στο διαγνωστικο να μπει νατο το 50αρακι κοστος πριν καν αγγιξει κατι αλλο
Πολλοι θα πανε να τα παρουν ενω κοβουν 3 κυβικα ξυλα δυο φορες τον χρονο
Η ερωτηση ειναι
Το χρειαζονται τετοιο μηχανημα;……

Αρα οτι και αν θα αγορασουμε
Σημασια δεν εχει τι λεει κανενας αλλος περαν απο εμας
Εμεις εχουμε την αναγκη
Εμεις πληρωνουμε
Εμεις πρεπει να ξερουμε τι θελουμε τι χρειαζομαστε και τι θα παρουμε στα αληθεια
 
Δεν σου δινουν το αλεζουαρ μαζι
Αρα εχεις μονο το μοτερ :p
Αλλο φρουτο αυτο του σημερα

Χωριστα τα αλεζουαρ οι μπαταριες οι φορτιστες

Σαν να ζητας σαλατα και να σου χρεωνει χωριστα το λαδοξυδο
 
Ποιες υστερούν βλητικά ?......δεν κατάλαβα
Οι παλιές benelli ?
Σε σχέση με μία κάνει optima και με ρέμικτον γιατί τα είχα όλα αυτά τα όπλα και τα χω τοφεκίσει σε κυνήγια όπως και 3-4 διαφορετικές benelli 5 ναι υστερούσαν βλητικά για μένα προσωπική μου απόψη
 
Σε σχέση με μία κάνει optima και με ρέμικτον γιατί τα είχα όλα αυτά τα όπλα και τα χω τοφεκίσει σε κυνήγια όπως και 3-4 διαφορετικές benelli 5 ναι υστερούσαν βλητικά για μένα προσωπική μου απόψη
Μπορούμε πολύ εύκολα να "θάψουμε" ένα όπλο ,όσο εύκολα μπορούμε να το υμνήσουμε κιόλας. Οι παρωπίδες πολλές φορές είναι ο χειρότερος σύμβουλος και δεν το λέω προσωπικά για εσένα ,αλλά το επισημαίνω και για εμένα όπου πριν χρόνια είχα πάρει μια μπερετα και την επόμενη μέρα την πήγα πίσω. Το όπλο σίγουρα ήταν άξιο αλλά η εμμονή μου με την αδράνεια δεν με άφησε να της δώσω χρόνο. Εν τάχει θέλω να πω ότι όλες οι καραμπίνες της σειράς είναι ακριβώς ίδιες σε αποτέλεσμα και διαφορετικές σε αίσθηση. Η μόνο σύγκριση που μπορεί να γίνει σε λειόκαννα είναι μεταξύ δίκαννου και καραμπίνας, όσο αναφορά το βλητικό κομμάτι.
Αν κόψει παπί η ρεμι στα 45μ , μπορεί και η μπενέλι, μπορεί και η μπερετα και η φρανκι κτλ κτλ
Εννοείται είναι προσωπική μου άποψη και πως αντιλαμβάνομαι εγώ το θέμα λειόκκανο
 
Αν έχεις πολλά χρόνια παντρεμένος δεν σε πειράζει το κλώτσημα
Το έχεις συνηθίσει πλέον........ .yelling.
Αφου με ρωτά η γυναίκα μετα το ξύλο.... άντρα μου πονάς ?? Τι λες μωρέ της λέω, πονάν οι μπενελάκιδες ???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top