BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Last edited:
Οπως ξαναγραψα Αυτα που φαίνονται στους πινακες τα 'ειδα' στο περπάτητο τσιχλας οπως ειπα και στον κΧρηστο δεν υπάρχει είναι σκουπα και στις κοντινες ενω νομίζεις θα χει σμπαραλιασει το θηραμα αυτο είναι μια χαρα.και παλι συνχαρητηρια!
 
Πια μετρα,Και με κλειστα ματια Αποστολη..
Τουφεκιά αλωνι..
Τασο καλα και τα τσοκ και οι καννες, οι αυλοι, τα πορτνγκ κτλ. Αλλα το οπλο ξεκινάει απο το κοντακι και εμπρός..
Τα τσοκ του κ. Σωτηροπουλου δινουν κατι το παραπανω σιγουρα. Για να αποδωσουμε και εμεις τα μεγιστα πρεπει να φερουμε το κοντακι.
Στο λεω εγω που μέχρι περυσι γεμιζα τη πλαση μολύβι χωρις αποτελεσματα. Φετος ομως; ;)
 
BELL-10-m-32-gr-No-9-disp-1.jpg
Κεντάει το τσοκ μπράβο κ Σωτηροπουλε κάνατε καταπληκτική δουλειά!Κάποια στιγμή να μας δείξετε αν κάνατε δόκιμες στο τσοκ για τα μονοβολα
 
Κεντάει το τσοκ μπράβο κ Σωτηροπουλε κάνατε καταπληκτική δουλειά!Κάποια στιγμή να μας δείξετε αν κάνατε δόκιμες στο τσοκ για τα μονοβολα
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
Δοκιμές με το SA (Slug Align) έχουν γίνει πάρα πολλές αλλά χωρίς αποθηκευμένες φωτογραφίες. Θα κάνω λοιπόν κάποιες βολές για φωτογράφηση και ανάρτηση στο HL. Μπορώ πάντως να σου πω πως με τα περισσότερα μονόβολα, το SA έκανε group συγκέντρωσης που νόμιζε κανείς πως είχαν γίνει με ραβδωτό. Η ακρίβειά του είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι των συμβατικών τσοκ. Αυτό οφείλεται στο ότι το SA, καθώς καθοδηγεί το μονόβολο με δύο σημεία (άνω φωτό) το ευθυγραμμίζει επί πολύ μεγαλύτερο μήκος διαδρομής από ότι ένα συμβατικό τσοκ που το ευθυγραμμίζει μόνο με ένα, αυτό της εξόδου (κάτω φωτό). Και ως γνωστόν, για τον ορισμό μιάς ευθείας χρειάζονται δύο σημεία, ένα δεν κάνει την ίδια δουλειά!
tria_monadkia_pleonektimata_3-1.jpg
 
Μπράβο κ Σωτηρόπουλε... αυτό ήθελα να δω και αποφάσισα τι τσοκακι θα πάρω ... σε συνδυασμό με τα F2 θα κλάψουνε μανούλες χαχα
Άντε να δούμε τώρα ποιό χρωμα θα διαλέξουμε, αυτό το κόκκινο πολύ μου αρέσει .ha ha ha.
 
Σήμερα ο κ.Σωτηροπουλος μου έφτιαξε ένα τσοκ για την benelli η οποία συμπληρώνει 20 χρόνια ,το οποίο μόνο η αναγραφόμενη σύσφιξη δεν ήταν , βγήκε κάτι σε MR και CR
στη πρώτη φωτο φαίνεται πριν την τροποποίηση και οι δύο μετά
316n1v6.jpg
[/IMG]
316n1v6.jpg
[/IMG]
316n1v6.jpg

Και μετά την βελτίωση..
23u9zwl.jpg

b67n6t.jpg

Πάντα τέτοια....
fms6yh.jpg

250im0y.jpg
 
Σήμερα ο κ.Σωτηροπουλος μου έφτιαξε ένα τσοκ για την benelli η οποία συμπληρώνει 20 χρόνια ,το οποίο μόνο η αναγραφόμενη σύσφιξη δεν ήταν , βγήκε κάτι σε MR και CR
στη πρώτη φωτο φαίνεται πριν την τροποποίηση και οι δύο μετά
316n1v6.jpg
[/IMG]
316n1v6.jpg
[/IMG]
316n1v6.jpg

Και μετά την βελτίωση..
23u9zwl.jpg

b67n6t.jpg

Πάντα τέτοια....
fms6yh.jpg

250im0y.jpg
Φτιάχτηκε brain και σε εξωτερικο τσοκ ή μετατροπή του υπαρχον;
 
Μπράβο κ Σωτηρόπουλε... αυτό ήθελα να δω και αποφάσισα τι τσοκακι θα πάρω ... σε συνδυασμό με τα F2 θα κλάψουνε μανούλες χαχα
Άντε να δούμε τώρα ποιό χρωμα θα διαλέξουμε, αυτό το κόκκινο πολύ μου αρέσει .ha ha ha.
Μενιο λες για τα F2 τα classic??Κατι συμβαινει με αυτα τα φυσιγγια πεφτουνε τα πουλια πολυ μακρια απ εκει που τα τουφεκισαΛεω για τα 7αρια...
 
Φτιάχτηκε brain και σε εξωτερικο τσοκ ή μετατροπή του υπαρχον;
Δημήτρη Καλημέρα, έγινε μετατροπή του ήδη
υπάρχοντος διότι δυστυχώς πολλά τσοκακια της benelli συνήθως τα πιο μακριά( άνω των 5 πόντων) ήταν εντελώς διαφορετικά από την αναγραφόμενη σύσφιξη ,π.χ έπαιρνες δυο αστέρια και σου έβγαινε ανοιχτό τεσσάρι..Και εφόσον το είχα στα άχρηστα είπα να δω τι μπορεί να γίνειγια να μην πάει χαμένο μιας και σε αυτές τις Κάννες η ποικιλία των τσοκ ήταν πολύ μικρή.
 
Ώπα!!!
Αν κατάλαβα καλά τώρα με ενδιαφέρει και εμένα που έχω εξωτερικά τσοκ!?
Δηλαδή υπάρχει τρόπος να γίνει η δουλειά και σε εξωτερικό τσοκ;
 
Ώπα!!!
Αν κατάλαβα καλά τώρα με ενδιαφέρει και εμένα που έχω εξωτερικά τσοκ!?
Δηλαδή υπάρχει τρόπος να γίνει η δουλειά και σε εξωτερικό τσοκ;
Μπορείς να μιλήσεις με τον κ.Σωτηροπουλο και σίγουρα θα σου το τροποποιήσει, υπόψιν όσο πιο κλειστό τσοκ έχεις τόσο πιο εύκολα δουλεύεται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top