BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
https://postimg.org/image/jdnliyp2v/

Breda 930 i.Μαμισιο τσοκ 4αρι.30 βήματά.Express 32 No8
με το 4* μαμα εχει φυγει τελειως δεξια και ειναι "χαλι" σαν βολη ... με το CR ειναι εμφανης η διαφορα της ανωτεροτητας ...αν και το μεγεθος της λαμαρινας δεν βοηθα , αν ητα 1χ1 θα ηταν μια χαρα
 
με το 4* μαμα εχει φυγει τελειως δεξια και ειναι "χαλι" σαν βολη ... με το CR ειναι εμφανης η διαφορα της ανωτεροτητας ...αν και το μεγεθος της λαμαρινας δεν βοηθα , αν ητα 1χ1 θα ηταν μια χαρα
Οντως είναι προς τα δεξιά αλλά είναι ποιο συγκεντρωμενη.Αν και έχω μια υποψία ότι με τα μαμα τσοκ οι τουφεκιες βγαίνουν παραγκεντρες.Το ίδιο παρατήρησε και ένας αλλος κάτοχος του ίδιου όπλου.
 
Last edited:
Οντως είναι προς τα δεξιά αλλά είναι ποιο συγκεντρωμενη.Αν και έχω μια υποψία ότι με τα μαμα τσοκ οι τουφεκιες βγαίνουν παραγκεντρες.Το ίδιο παρατήρησε και ένας αλλος κάτοχος του ίδιου όπλου.
4* και 25μετρα δεν θα επρεπε να ειναι τοσο σφιχτη ομως , αν τα τσοκακια χανουν ...αυτο θελει ψαξιμο μην το αφησεις ετσι . ριξε με ακουμπισμενο καλα οπλο σε παγκο να δεις που παει η βολη
 
Κυριακή πρώτη δοκιμή του ΤΜ στο κυνήγι με τη Μaxus. Το κυνήγησα με f2 και τα αποτελέσματα παρά πολύ καλά.
Ωραία σκοτωματα σε σε ψηλωμενα πουλιά . Βέβαια είναι μόνο η πρώτη δοκιμή γι αυτό και είμαι λίγο λακωνικός , θα ακολουθήσουν και άλλες δοκιμές σε άλλες συνθήκες η και με αλλά φυσίγγια για να έχουμε καλύτερη εικόνα .
 
Καλησπέρα.Μετά από 7 εξόδους σε απογευματινό καρτέρι τσίχλας με το BELL,το συμπέρασμα που έβγαλα δεν έρχεται σε αντίθεση με την αρχική εντύπωση που μου εδωσε.Είναι ένα τσοκ που ακόμα και σε τουφεκιές στα 30 μετρα αποδίδει εξαιρετικά.Σε πιο κοντινές τουφεκιές δε,απλά φονικό.Σίγουρα σου διορθώνει λάθη στη σκοπευση και αυξάνει την τσάντα.Ενα πολύ καλό κυνηγετικό τσοκ,που αξίζει τα λεφτά του.Πιστεύω την Τετάρτη να έχω και το TM,να δω τι κάνει και αυτό στις πιο μακρινές τουφεκιές.
 
Καλημέρα κάπου εχω μπλεχτεί με τα Brain ...
Αν το Bell μπορεί να ρίχνει και σαν 4αρι στα 30 μέτρα , και το MR επίσης ρίχνει σαν 4αρι τότε το CR τι εξυπηρετεί ?? Ποιός ο λόγος ύπαρξης του ??
Ενδιαφέρομαι για ενα ανοιχτό τσοκ γενικού κυνηγιού και εχω λίγο μπλεχτεί .xm..xm.
Κε Σωτηρόπουλε βοήθεια χαχα
 
Καλημέρα κάπου εχω μπλεχτεί με τα Brain ...
Αν το Bell μπορεί να ρίχνει και σαν 4αρι στα 30 μέτρα , και το MR επίσης ρίχνει σαν 4αρι τότε το CR τι εξυπηρετεί ?? Ποιός ο λόγος ύπαρξης του ??
Ενδιαφέρομαι για ενα ανοιχτό τσοκ γενικού κυνηγιού και εχω λίγο μπλεχτεί .xm..xm.
Κε Σωτηρόπουλε βοήθεια χαχα
Έχεις δίκιο Μενιο.Ίσως το ιδανικό τσοκ για γενικο κυνηγι και ειδικά περπατητό είναι το Bell..
 
Αλήθεια...την ίδια τεχνολογία...δεν βλέπουμε κ στο black code της patternmaster???
Φίλε johnnyp,
Τα code black ητς patternmaster δεν έχουν απολύτως καμμία σχέση ούτε σχεδιαστικά (εσωτερικό προφίλ) αλλά και ούτε με την φιλοσοφία των BRAIN, με κύρια και βασικότατη διαφορά πως τα πρώτα, σαν τσοκ φρένου, έχουν πολύ έντονη κεντρική συγκέντρωση, κάτι που τα BRAIN έχουν (μόνα αυτά στον κόσμο) καταφέρει να υπερνικήσουν και έτσι να είναι πολύ πιό φιλικά και αποτελεσματικά για τον κυνηγό - σκοπευτή (δες στο https://brainchokes.com/eswteriko_profil/) . Για αυτό εξάλλου και το Αμερικάνικο Γραφείο Εφευράσεων (United States Patent & Trademark Office) έχοντας εξετάσει και την πατέντα της patternmaster και θεωρώντας τη άσχετη, μου απένειμε την κατοχύρωση της πατέντας για το προφίλ BRAIN.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top