BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Ευχαριστω παιδια,ακομα λογω δουλειας δεν εχω καταφερει να τουφεκισω χαρτονια μολις ξεκατσω ομως θα τοκανω δεν το ξεχναω το βιδωσα στην 400 μιας και αυριο θα παω μια βολτα μεχρι τις 9 σε πιο λαιτμερος και θα την παρω μετα δουλεια...
 
Ευχαριστω παιδια,ακομα λογω δουλειας δεν εχω καταφερει να τουφεκισω χαρτονια μολις ξεκατσω ομως θα τοκανω δεν το ξεχναω το βιδωσα στην 400 μιας και αυριο θα παω μια βολτα μεχρι τις 9 σε πιο λαιτμερος και θα την παρω μετα δουλεια...
εχω το ΜΡ και το ΒΕΛ στη μ2 στα πουλια να δεις τη κηδειες κανει δεν θα βρει παπας να θαψει
 
δεν θα βρει παπας να θαψει
Θαναση ισα ισα!!
Οσο καιρο χρησιμοποιησα το MR,ειδα ακριβως το αντιθετο!
Τα πουλια ηταν καθαρά, οχι μασημενα-διαλυμενα...
Κοντα-μακρυα!
Αυτό, θυμαμαι μ'ειχε εντυπωσιασει...
 
Θαναση ισα ισα!!
Οσο καιρο χρησιμοποιησα το MR,ειδα ακριβως το αντιθετο!
Τα πουλια ηταν καθαρά, οχι μασημενα-διαλυμενα...
Κοντα-μακρυα!
Αυτό, θυμαμαι μ'ειχε εντυπωσιασει...
Γιαννη φετος βαρεσα ολα και ολα 4τρυγονια σε σχετικα οριακες αποστασεις για το μρ καθαρα σκωτοματα ολα μονοντουφεκιες στο χαρτι μη με ρωτησεις δεν τα χω βαλει και ουτε προκειτε να τα βαλω μονο στο στιβο και κατι ακομα εκεινο που ειδα τα πουλια τα ανατιναζε ολα ξερα
 
λοιπον περσυ φλεβαρη αγορασα το BRAIN σε καμπανα, το δοκιμασα περσυ για λιγο στο τελος στα τσιχλοκοτσυφα με αριστα αποτελεσματα, φετος πλεον εχω πιο καλη αποψη , αν και κυνηγαω μονο με σκυλια φερμα βαζω μονο συγκεντρωτηρα , παιδια πολυ καλα βλητικα αποτελεσματα σε οτι θηραμα και να το εχω δοκιμαση, φυσικα μιλαμε για νορμαλ αποστασεις που ριχνουμε με σκυλο φερμας να ξερετε , απο 8μ -25μ σκοτωνει
 
Ευχαριστω παιδια,ακομα λογω δουλειας δεν εχω καταφερει να τουφεκισω χαρτονια μολις ξεκατσω ομως θα τοκανω δεν το ξεχναω το βιδωσα στην 400 μιας και αυριο θα παω μια βολτα μεχρι τις 9 σε πιο λαιτμερος και θα την παρω μετα δουλεια...
εσυ μονο σε χαρτονια θα βαρας ολο τον χειμωνα χαχαχαχαχ.yelling.
 
Το mr τελικά γαζώνει, ούτε ζωντανά ούτε τίποτα. Καθαρά σκότωματα κοντά και μακρυά , άσε που νομίζω πως με βελτιώνει και λίγο σαν σκοπευτή. Δεν με βλέπω να το ξεβιδωνω σύντομα από την benelli, όσο το χρησιμοποιώ τόσο πιο πολύ μ αρέσει. Και να σκεφτεί κανείς ότι μετά τις ντουφεκιες στα χαρτονια ήθελα να το πουλήσω, ευτυχώς που έκανα υπομονή να το δοκιμάσω στα πουλιά. Το χαρτόνι τελικά δεν μας λέει όλη την αλήθεια.
 
Το mr τελικά γαζώνει, ούτε ζωντανά ούτε τίποτα. Καθαρά σκότωματα κοντά και μακρυά , άσε που νομίζω πως με βελτιώνει και λίγο σαν σκοπευτή. Δεν με βλέπω να το ξεβιδωνω σύντομα από την benelli, όσο το χρησιμοποιώ τόσο πιο πολύ μ αρέσει. Και να σκεφτεί κανείς ότι μετά τις ντουφεκιες στα χαρτονια ήθελα να το πουλήσω, ευτυχώς που έκανα υπομονή να το δοκιμάσω στα πουλιά. Το χαρτόνι τελικά δεν μας λέει όλη την αλήθεια.
Το χαρτονι δειχνει το δυσδιαστατο και τυπωνει την τουφεκια,στο συγκεκριμενο σημειο στο οποιο το εχουμε τοποθετησει.
Αυτη την αληθεια λεει!:)
Ψεματα,παντως,δεν λεει!!
 
Το mr τελικά γαζώνει, ούτε ζωντανά ούτε τίποτα. Καθαρά σκότωματα κοντά και μακρυά , άσε που νομίζω πως με βελτιώνει και λίγο σαν σκοπευτή. Δεν με βλέπω να το ξεβιδωνω σύντομα από την benelli, όσο το χρησιμοποιώ τόσο πιο πολύ μ αρέσει. Και να σκεφτεί κανείς ότι μετά τις ντουφεκιες στα χαρτονια ήθελα να το πουλήσω, ευτυχώς που έκανα υπομονή να το δοκιμάσω στα πουλιά. Το χαρτόνι τελικά δεν μας λέει όλη την αλήθεια.
Γιατι να υπαρχει διαφορα μεταξυ πινακα και στα πουλια??
 
Το χαρτονι δειχνει το δυσδιαστατο και τυπωνει την τουφεκια,στο συγκεκριμενο σημειο στο οποιο το εχουμε τοποθετησει.
Αυτη την αληθεια λεει!:)
Ψεματα,παντως,δεν λεει!!
Εγώ δεν λέω πως λέει ψέματα, αλλά στο κυνήγι γιατί είναι τόσο καλό το mr ενώ στο χαρτόνι είχε τόσα κενά στο κέντρο; Αυτή η απορία μου δημιουργήθηκε. Μπορεί βέβαια να επιρεαζοταν και από τη ζέστη (οι δοκιμές γίνανε Αύγουστο γιατί τότε το πήρα), δεν ξέρω.
 
Εγώ δεν λέω πως λέει ψέματα, αλλά στο κυνήγι γιατί είναι τόσο καλό το mr ενώ στο χαρτόνι είχε τόσα κενά στο κέντρο; Αυτή η απορία μου δημιουργήθηκε. Μπορεί βέβαια να επιρεαζοταν και από τη ζέστη (οι δοκιμές γίνανε Αύγουστο γιατί τότε το πήρα), δεν ξέρω.
Κώστα (αν θυμαμαι:)),δεν σε κατηγορώ!!
Ειχα γραψει κι εγω για το kicks...
Κατανομη,που δεν την λες"κεντημα"!
Σε προδιαθετει αρνητικα,στο χαρτι...
Στο κυνηγι,βγαζει ματια!
Τουλάχιστον,οσο είδα...
Τα πουλια ειναι κινουμενος στοχος.
Μια ομαδα σκαγιων που τυπωνεται στο επιπεδο (χαρτι),δεν σημαινει πως έφτασε ταυτοχρονα εκεί!
Μπορει και να συνεβει,μπορει και όχι!
το πουλί μπορει να το χτύπησαν 3 σκάγια,που στην πραγματικοτητα ειχαν μια απόσταση μεταξυ τους, 2,5 μετρα...
Μπορει να ειχαν και διαφορετικη!
Το ζητουμενο είναι, οι καλές καταβολές,να επαναλαμβανονται καθε φορα που κι εμείς κανουμε τη δουλεια μας!:)
 
Κώστα (αν θυμαμαι:)),δεν σε κατηγορώ!!
Ειχα γραψει κι εγω για το kicks...
Κατανομη,που δεν την λες"κεντημα"!
Σε προδιαθετει αρνητικα,στο χαρτι...
Στο κυνηγι,βγαζει ματια!
Τουλάχιστον,οσο είδα...
Τα πουλια ειναι κινουμενος στοχος.
Μια ομαδα σκαγιων που τυπωνεται στο επιπεδο (χαρτι),δεν σημαινει πως έφτασε ταυτοχρονα εκεί!
Μπορει και να συνεβει,μπορει και όχι!
το πουλί μπορει να το χτύπησαν 3 σκάγια,που στην πραγματικοτητα ειχαν μια απόσταση μεταξυ τους, 2,5 μετρα...
Μπορει να ειχαν και διαφορετικη!
Το ζητουμενο είναι, οι καλές καταβολές,να επαναλαμβανονται καθε φορα που κι εμείς κανουμε τη δουλεια μας!:)

ΓΙΑΝΝΗΣ, θεωρώ ότι η σκέψη σου έχει μια σωστή βάση, επανέρχομαι στο ερώτημά μου "αν αξίζει να ασχοληθούμε με τσόκ κάτω απο 2* όπως είχε αναφέρει και ο φίλος altur Lusso", με αφορμή σχόλια πολλών συναδέλφων ειδικά για τα τσοκ σε browning αν πάρουμε σαν βάση το σκεπτικό σου...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top