BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Ακουγοντας κ διαβαζοντας τα κολακευτικα σχολια οσων δουλεψαν τα brain,παρασυρθηκα κ αποφασισα να αγορασω κ εγω καποιο after market τσοκ για πρωτη φορα για κυνηγι περπατητου...Τελικα βρεθηκαν ενα bl και ενα cr μεταχειρισμένα..
Σημερα πηγα εχωντας βιδωμενο το bl,δεν προλαβα να κανω λιγα μετρα που ανοιγω την τσεπη του γιλεκου κ ξαναβαζω παλι το μαμα 3"(μεγαλο κακο το ψυχολογικο..)γιατι μου περασε η εντυπωση οτι πεσει θα ειναι ζωντανο με ενα τοσο ανοιχτο τσοκ..Αμ δε..........
Δεν γαμ..λεω,η τωρα η ποτε..αντε ξανα βιδωμα..
Εν συντομία αυτο που ειδα ειναι οτι πρεπει να ημουν τελείως μα τελειως "ορτσα"(που ελεγε κ ο Αυλωνιτης)για να χασω το πουλι..
Πραγματικα ε-ντυ-πω-σι-α-στη-κα..
Ευριπιδη ειχες απολυτο δικιο φιλε:)
Μπραβο χρηστο καταπληκτικη δουλεια κ προπαντων ΕΛΛΗΝΙΚΗ...shake hands.
Καλόριχτο Τάσο!
 
Το TM σχεδόν σε όλα τα απογευματινά καρτέρια τσίχλας έχει αποδείξει τις δυνατότητές του τουλάχιστον μεταξύ 25 και 45 μέτρων. Το MR από την άλλη τουλάχιστον για την powerbore που έχω δείχνει να αραιώνει αρκετά την τουφεκιά μετά τα 35 μέτρα(ξεπουπουλιάσματα, τραυματισμένα). Βέβαια κυνηγάω συνήθως με 8 νούμερο σκάγια. Θα δοκιμάσω και με 9 νούμερο για να έχω καλύτερη άποψη
Δοκιμασε και το 9 μαλλον τα ιδια θα γραψεις σαν να εχουμε την ιδια αποψη,σκεφτομαι και για το ΤΜ θα τα πουμε με τον Χρηστο στην εκθεση:)
 
Ευριπιδη για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι θα γινοταν με ενα "απλο" 5αρι τσοκ...
Αλλα αυτο που ειδα ηταν αλλο πραγμα(και αυτο μετραει στην τελικη..)
Aπο Φυσιγγια (ξεχασα το σημαντικοτερο...sarcastic.)jb fast 30γρ ν8 και ρουμελιωτης 32γρ ν9..
Ωρε Τασο δεν το εχω δοκιμαση, , εχω το ΜR δεν εχω πετυχει πουλια, θα ηθελα να δω την αποσταση,, μου φαινετε με λιγα γραμαρια πχ 28 πρεπει να μαμαει παντου,τα λιγα κοντινα που εχω παρει τα μαμαει με 32αρια αν μπορεις ριξε 28 να μας πεις, και εσυ Μιχαλη:)
 
Ακουγοντας κ διαβαζοντας τα κολακευτικα σχολια οσων δουλεψαν τα brain,παρασυρθηκα κ αποφασισα να αγορασω κ εγω καποιο after market τσοκ για πρωτη φορα για κυνηγι περπατητου...Τελικα βρεθηκαν ενα bl και ενα cr μεταχειρισμένα..
Σημερα πηγα εχωντας βιδωμενο το bl,δεν προλαβα να κανω λιγα μετρα που ανοιγω την τσεπη του γιλεκου κ ξαναβαζω παλι το μαμα 3"(μεγαλο κακο το ψυχολογικο..)γιατι μου περασε η εντυπωση οτι πεσει θα ειναι ζωντανο με ενα τοσο ανοιχτο τσοκ..Αμ δε..........
Δεν γαμ..λεω,η τωρα η ποτε..αντε ξανα βιδωμα..
Εν συντομία αυτο που ειδα ειναι οτι πρεπει να ημουν τελείως μα τελειως "ορτσα"(που ελεγε κ ο Αυλωνιτης)για να χασω το πουλι..
Πραγματικα ε-ντυ-πω-σι-α-στη-κα..
Ευριπιδη ειχες απολυτο δικιο φιλε:)
Μπραβο χρηστο καταπληκτικη δουλεια κ προπαντων ΕΛΛΗΝΙΚΗ...shake hands.
Πάει χάλασες και εσύ.........sarcastic.
Καλοντουφεκο Τάσο........well done.
 
Ακουγοντας κ διαβαζοντας τα κολακευτικα σχολια οσων δουλεψαν τα brain,παρασυρθηκα κ αποφασισα να αγορασω κ εγω καποιο after market τσοκ για πρωτη φορα για κυνηγι περπατητου...Τελικα βρεθηκαν ενα bl και ενα cr μεταχειρισμένα..
Σημερα πηγα εχωντας βιδωμενο το bl,δεν προλαβα να κανω λιγα μετρα που ανοιγω την τσεπη του γιλεκου κ ξαναβαζω παλι το μαμα 3"(μεγαλο κακο το ψυχολογικο..)γιατι μου περασε η εντυπωση οτι πεσει θα ειναι ζωντανο με ενα τοσο ανοιχτο τσοκ..Αμ δε..........
Δεν γαμ..λεω,η τωρα η ποτε..αντε ξανα βιδωμα..
Εν συντομία αυτο που ειδα ειναι οτι πρεπει να ημουν τελείως μα τελειως "ορτσα"(που ελεγε κ ο Αυλωνιτης)για να χασω το πουλι..
Πραγματικα ε-ντυ-πω-σι-α-στη-κα..
Ευριπιδη ειχες απολυτο δικιο φιλε:)
Μπραβο χρηστο καταπληκτικη δουλεια κ προπαντων ΕΛΛΗΝΙΚΗ...shake hands.
Τάσο καλορίζικα, καλοτούφεκα, να τα χαρείς φιλαράκι!
 
Πάνω κάτω τα ίδια....:)
Η διαφορά μεταξύ του BL και του απλού 5αριού είναι πως το BL κάνει ότι μπορεί να κάνει το απλό 5άρι, όμως το απλό 5άρι ΔΕΝ μπορεί να κάνει ότι μπορεί να κάνει το BL. Η απόδοση του BL είναι καλύτερη και σε ομοιομορφία τουφεκιάς αλλά και σε μεγαλύτερο εύρος αποστάσεων. Όλοι οι κάτοχοι και εδώ αλλά και στο εξωτερικό, μιλάνε για σίγουρες αλλά και πολύ ευκολότερες καταβολές στόχων από τα 8 - 10 μέχρι και 35 μέτρα. Ποιό απλό 5άρι μπορεί να κάνει το ίδιο μετά τα 25 μέτρα (και τόσο εύκολα για τον κυνηγό);

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Ακουγοντας κ διαβαζοντας τα κολακευτικα σχολια οσων δουλεψαν τα brain,παρασυρθηκα κ αποφασισα να αγορασω κ εγω καποιο after market τσοκ για πρωτη φορα για κυνηγι περπατητου...Τελικα βρεθηκαν ενα bl και ενα cr μεταχειρισμένα..
Σημερα πηγα εχωντας βιδωμενο το bl,δεν προλαβα να κανω λιγα μετρα που ανοιγω την τσεπη του γιλεκου κ ξαναβαζω παλι το μαμα 3"(μεγαλο κακο το ψυχολογικο..)γιατι μου περασε η εντυπωση οτι πεσει θα ειναι ζωντανο με ενα τοσο ανοιχτο τσοκ..Αμ δε..........
Δεν γαμ..λεω,η τωρα η ποτε..αντε ξανα βιδωμα..
Εν συντομία αυτο που ειδα ειναι οτι πρεπει να ημουν τελείως μα τελειως "ορτσα"(που ελεγε κ ο Αυλωνιτης)για να χασω το πουλι..
Πραγματικα ε-ντυ-πω-σι-α-στη-κα..
Ευριπιδη ειχες απολυτο δικιο φιλε:)
Μπραβο χρηστο καταπληκτικη δουλεια κ προπαντων ΕΛΛΗΝΙΚΗ...shake hands.
Τασο ελπιζω να μεινεις ικανοποιημενος και να το φχαριστηθεις.Εξαλλου δεν ειναι και λιγα τα λεφτα για ενα τσοκακι.
 
Σας ευχαριστώ ολους..:)
.Εξαλλου δεν ειναι και λιγα τα λεφτα για ενα τσοκακι.
Τα έδινε πακετο κ σε καλη τιμη..
Το οτι θα τα ευχαριστω ειναι σιγουρο,και αυτο γιατι οταν κυνηγας περπατητο μια ζωη με 3* και ξαφνικα ανοιγεις τσοκ τοτε γίνονται τα πραγματα ακομα καλυτερα..το αντίθετο ειναι δυσκολο...
Τωρα αν θα τα ευχαριστηθω απο αποψη κατανομων εκει δεν ξερω κ ουτε μπορω να αξιολογησω μια τουφεκια για να λεω την αληθεια..
Καταλαβενω ομως τι βλεπω στον κυνηγοτοπο κ αυτο μου αρκει..
 
Τασο χαιρομαι πολυ που σου αρεσαν, ελαχιστη χρηση το CR, πρακτικα αχρησιμοποιητο το BL.
Σε ευχαριστω και παλι, καλοριζικα και καλοτουφεκα.
Να σε καλα,και εγω σε ευχαριστώ!
Όντως ηταν τζαμι τα τσοκ!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top