I.P.S.C. ( πρακτική σκοποβολή )

Εμένα μου άρεσε και το ruger 357 ασχέτως αν ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά με την σκοποβολη τέτοιου είδους.Πιστευω προσωπικά ότι το καλύτερο όπλο για πασης φύσεως εργασίες είναι ένα 765 ,Σκοποβολή ευθυβολία , οπλοφορία, .Από το λίγο που έχω ασχοληθεί.Καθαρα φιλοσοφική προσέγγιση.
 
Τα πρώτα 357 ήταν τα S&W Model 27, στη σειρά N frame.
Σχετικά μεγάλα σε μέγεθος. Ο μακαρίτης Bill Jordan, είχε ζητήσει τότε από τη S&W να φτιάξει ένα περίστροφο για αστυνομική χρήση, όπου θα χρησιμοποιούσε φυσίγγια 38 Special κατά βάση (προπόνηση) και 357 Magnum σε ώρα υπηρεσίας.
Έτσι δημιουργήθηκε το 19 και κατόπιν το ανοξείδωτο 66, στη σειρά K frame.
 
Ωραία τα περίστροφα .love. ! Αλλά μόνο στις Η.Π.Α. έχω ρίξει σε κάποια οπλομάγαζα, που έχουν κλειστό σκοπευτήριο και νοικιάζουν ραβδωτά. Το μοντέλο 66, στο βιντεάκι τι διαφορά έχει από το 686? Διαφορετικό frame? Στο τελευταίο μου ταξίδι Η.Π.Α. είχα νοικιάσει με τον αδερφό μου (μόνιμος κάτοικος από το 1998), το S&W 687 με 7-σφαιρο μύλο. Ήθελα να αγοράσω μια 50-αδα φυσίγγια .38 και μια .357, να δω την διαφορά στην ανάκρουση, αλλά είχε ξεμείνει το μαγαζί απο .357mag., οπότε ρίξαμε 100 απλά .38
 
Ωραία τα περίστροφα .love. ! Αλλά μόνο στις Η.Π.Α. έχω ρίξει σε κάποια οπλομάγαζα, που έχουν κλειστό σκοπευτήριο και νοικιάζουν ραβδωτά. Το μοντέλο 66, στο βιντεάκι τι διαφορά έχει από το 686? Διαφορετικό frame? Στο τελευταίο μου ταξίδι Η.Π.Α. είχα νοικιάσει με τον αδερφό μου (μόνιμος κάτοικος από το 1998), το S&W 687 με 7-σφαιρο μύλο. Ήθελα να αγοράσω μια 50-αδα φυσίγγια .38 και μια .357, να δω την διαφορά στην ανάκρουση, αλλά είχε ξεμείνει το μαγαζί απο .357mag., οπότε ρίξαμε 100 απλά .38
Καλα το σκεφτηκες αλλα δεν φανηκες τυχερος, οταν ξαναπας αν μπορεις(κι αν θελεις βεβαια ), κανε την δοκιμη να μας ''μεταφερεις' εντυπωσεις.
 
Καλα το σκεφτηκες αλλα δεν φανηκες τυχερος, οταν ξαναπας αν μπορεις(κι αν θελεις βεβαια ), κανε την δοκιμη να μας ''μεταφερεις' εντυπωσεις.
Ένα .44magnum Ruger Redhawk, που είχαμε νοικιάσει σε προηγούμενο ταξίδι, παραείχε ανάκρουση...! Μετά από καμιά 60-ρια βολές, με πονούσε το χέρι μου ανάμεσα σε αντίχειρα και δείκτη.tired..
 
Back
Top