Winchester Team

  • Thread starter Thread starter airman
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μετα απο 3 χρονια που ειχε κολλησει καταφερα και εβγαλα Κσθαριστε προσεχτικα τα οπλα σας,στον χωρο του τσοκ βαλτε λιγο γρασο η λαδι μην το αφηνετε χωρις λιπανσηView attachment 90637View attachment 90638View attachment 90639
Ριξτου λίγη κόλλα στιγμής και ξαναβιδωσε το!
Για να του κολλήσει θα πει ότι το είχε βολευτει και δεν το άλλαζε ποτέ!!
 
Ριξτου λίγη κόλλα στιγμής και ξαναβιδωσε το!
Για να του κολλήσει θα πει ότι το είχε βολευτει και δεν το άλλαζε ποτέ!!
να σου πω το σκεφθηκα καποια στιγμη ,αλλα λυπαμαι το οπλο το οποιο εναι εξαιρετικο!!!
 
Last edited:
Για να του κολλήσει θα πει ότι το είχε βολευτει και δεν το άλλαζε ποτέ!!
Το γελάς?
Έτσι ακριβώς...
Είχα για πανω απο 10χρ κολλημένο το 3* στην mossberg, κ αν δεν με έτρωγε η περιεργεια με τα brain έτσι θα το αφηνα..😂
 
Mητσο ειναι εκπληκτικο λαδι!!!!!!!!!!!! το θεμα ειναι οτι τελειωνει σιγα σιγα και δεν μπορω να βρω εδω Ελλαδα.Αν ξερει κανεις τιποτα για εδω ας ριξει συρμα
Το ξέρω οτι ειναι καταπληκτικό ,αλλα εδω Βαγγέλη δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί.
 
Άμα προσέχετε τα όπλα το kroil δε χρειάζεται. Διεισδυτικό είναι για σκουριά και κολλημένες βίδες. Αν πέσει σε ξύλα και βαμμένα μέρη ίσως κάνει θεματακια.
Αυτο ειναι ολη η ουσία. Ολα τ αλλα ειναι για την τρέλα.
 
Άμα προσέχετε τα όπλα το kroil δε χρειάζεται. Διεισδυτικό είναι για σκουριά και κολλημένες βίδες. Αν πέσει σε ξύλα και βαμμένα μέρη ίσως κάνει θεματακια.
Ενα καθαρισμα μια φορα τον μηνα , λιγο λάδι κ ειναι κομπλε
 
Το γελάς?
Έτσι ακριβώς...
Είχα για πανω απο 10χρ κολλημένο το 3* στην mossberg, κ αν δεν με έτρωγε η περιεργεια με τα brain έτσι θα το αφηνα..😂
Γι'αυτό δε θέλω όπλα με τσοκακια.. θέλω ρε παιδί μου το σταθερό. Και τουφέκι με τσοκακια που θα πάρω ,το 2* θα κουμπωσω πάνω και θα μείνει έτσι για χρόνια ολόκληρα..
 
Μετα απο 3 χρονια που ειχε κολλησει καταφερα και το εβγαλα Καθαριστε προσεχτικα τα οπλα σας,στον χωρο του τσοκ βαλτε λιγο γρασο η λαδι μην το αφηνετε χωρις λιπανσηView attachment 90637View attachment 90638View attachment 90639
Αυτοι οι άνθρωποι για μένα είναι επιεικως απαράδεκτοι. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς ανθρώπους. Ξοδευουν λεφτά για να αγοράσουν όπλα, τσοκ κάνουν ένα σωρό έξοδα για το κυνήγι ,αλλά παρόλα αυτά είναι τόσο αμελής ώστε να αφήνουν ένα τσοκ να κολλάει πάνω στο όπλο.
Αυτοι που ειναι τόσο αμελής σε αυτό τον τομέα ,ακόμη και όπλο χωρίς τσοκ να είχαν το όπλο τους θα ηταν παραμελημένο που θα είχε πάλι ενα σωρο προβλήματα.
 
Καλά τι αν πω αφήνουν τα τσοκ χωρίς λίπανση ειδικά αυτά που είναι χωρίς χρώμιο αρπάζουν για πλάκα του φίλου μου ή gold δύο φορές το είχε κολλήσει το τσοκ αλλά ήταν και σβαρνιαρης εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ πάντα το ξεβιδώνω και το καθαρίζω και του βάζω λάδι και όταν το αφήνω για καιρό το χαλαρώνω απλά είναι τα πράγματα και κάποιοι τα έχουν κάνει δύσκολα 😂😂😂
 
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το παρακάτω σε 4* με SX-3 να μου πεί γνώμη;

Αναρωτιέμαι αν αξίζει για περπατητό σε κοτσύφι σε συνδυασμό με φυσίγγι μισόταπας/μάλλινης <25 μέτρα max.
Θέλω να αποφύγω τα extended chokes γιατί δεν θέλω να προσθέτω επιπλέον μήκος στο όπλο.
1726564835534.jpeg
 
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το παρακάτω σε 4* με SX-3 να μου πεί γνώμη;

Αναρωτιέμαι αν αξίζει για περπατητό σε κοτσύφι σε συνδυασμό με φυσίγγι μισόταπας/μάλλινης <25 μέτρα max.
Θέλω να αποφύγω τα extended chokes γιατί δεν θέλω να προσθέτω επιπλέον μήκος στο όπλο.
View attachment 91212
καλο ειναι και αυτο αλλα για 2 εκατοστα τωρα το μεσα εξω σιγα το βαρος που προσθετεις.
 
Back
Top