Άρβυλα ( Αγορά )

Aigle purcours και ...ξερο ψωμι!
Ακριβες,αξιζουν ομως και το τελευταιο €!
Πρεπει να της χάζευα πέρσι καμία δεκαριά φορές σε ένα καταστημα εδώ..
Η κλασσικές μαύρες(οικοδομικές-κηπου)πάντα μου έβαζαν νερά..και κάτι dunlop φτηνές που είχα πάρει κάτι πάτησα κ τρύπησαν..Άσε που κρύωνε το ποδι..
Μου αρέσει που ειναι ενισχυμένες σαν άρβυλα..Όποτε λογικά θα αντέξουν..
Τις έχεις καιρό Γιάννη?
 
Πρεπει να της χάζευα πέρσι καμία δεκαριά φορές σε ένα καταστημα εδώ..
Η κλασσικές μαύρες(οικοδομικές-κηπου)πάντα μου έβαζαν νερά..και κάτι dunlop φτηνές που είχα πάρει κάτι πάτησα κ τρύπησαν..Άσε που κρύωνε το ποδι..
Μου αρέσει που ειναι ενισχυμένες σαν άρβυλα..Όποτε λογικά θα αντέξουν..
Τις έχεις καιρό Γιάννη?
6-7χρονια τουλαχιστον,Τασαρα!
Ειναι σα να τις πηρα προχτες!Πολυ ωραια εφαρμογη στα ποδια,τουλαχιστον τα δικα μου!Λεμε για περπατητα χιλιομετρων!
Ειχα κι αλλες πριν απο αυτες,τις ιδιες.
Τις εχω στο χωριο για ρεζερβα!.sarcastic.
Τα αρβυλα,δεν τα βολευτηκα!
Εχω παρει διαφορα,κατα καιρους και καλοπληρωμενα.Aigle,Gri sport,Lowa...
Τα δοκιμασα και με γκετες αλλα δεν!
Αυτο που μου αρεσει πιο πολυ στη γαλοτσα,ειναι πως ξεφορτωνει ευκολα τη λασπη που πιανει.Μετα απο 3-4 βηματα,φευγουν απο πανω τους μαζες.Ειδικα σε κανενα σκαμμενο,ειναι ευλογια.;)
 
ερώτηση...
εχει κάποιος εμπειρία απο μποτάκια salomon?
εχω κανει μια σκέψη για ενα μποτάκι γενικών δραστηριοτήτων αλλα και για κυνήγι.
γενικά θέλω να ειναι σίγουρα στεγανό ,ελαφρύ με σκοπό το πολύ και άνετο περπάτημα αλλα και βόλτα στο βουνό .(πολλα θέλω εεε?.xm..xm.)

δυο υποψήφια ειναι τα παρακάτω . πολύ καλή τιμη σε σχέση με Ελλάδα ( το πρώτο εχει κοντά στα 200 ευρώ εδώ)

https://www.trekkinn.com/outdoor-βουνό/salomon-quest-4d-2-goretex/1099056/p

https://www.trekkinn.com/outdoor-βουνό/salomon-quest-prime-goretex/135933032/p

Τα δικα μου!
Salomon quest 4d gtx
Απιστευτα ανετα και ανθεκτικα τα φοραω παντου.



m5s.jpg
 
Τα δικα μου!
Salomon quest 4d gtx
Απιστευτα ανετα και ανθεκτικα τα φοραω παντου.



m5s.jpg
σωστός.. με εκείνο φλερτάρω κ εγώ ..

τελευταία ξετρύπωσα και ενα ακόμα salomon .. λιγότερο στιβαρό δείχνει αλλα ειναι όλο δερμάτινο..
Salomon X Ultra Trek Goretex
хостинг картинок

και το αλο που μου αρέσει για γενική χρήση που το θέλω .. ειναι ενα aku , απλο και φουλ δέρμα ..
http://www.survival.gr/arvyla-tribute-88138-p-3240
όταν επιστρέψω απο Γιάννενα παω να τα δοκιμάσω και και αποφασίσω τελικά γιατι θα φτάσει καλοκαίρι.. χαχαχαχ:D:D:D
 
Εγω οπως εχω πει και άλλες φορες έχω τα Aku zenith ll gtx.
Τα εχω τρία χρόνια και τα εχω περάσει δυο φορες λίπος και δυο φορές με σπρέυ.Τα παπούτσια σε συνεχόμενα ολοήμερα κυνήγια με βροχή ,με χόρτο βρεγμένο και οτιδήποτε άλλο ,ουτε σταγόνα νερό δεν εχουν βάλει ,αλλά ακόμη και μετά απο 16 ώρες φορεμένα ,δεν ίδρωσαν ποτε.Ακόμη και με σχετικά υψηλές θερμοκρασίες.
Νομίζω οτι για το κυνήγι και για κάποιον που περπαταει και κατ ανάγκη θε περνάει απο βρεγμένα χόρτα ,νερά και θα ειναι εκει εξω για ώρες ,θα πρεπει να αποφευγονται παπούτσια με πολλές ραφές.Μπορει να ειναι πιο εντυπωσιακά αλλά δεν πάμε γισ γκόμενες.Για κυνήγι πάμε.
uploadimage
 
Last edited by a moderator:
Καλησπερα παιδια, νεος στο φορουμ και εχω την εξης απορια. Πριν λιγες ημερες αγορασα ενα ζευγαρι αρβυλα aku μετα απο πολυ θετικα λογια τα οποια διαβασα εδω μεσα και ομολογω πως απογοητευτηκα. Απο το πρωτο κυνηγι μπεκατσας κι ολας εβαλαν πολυ υγρασια σε σημειο που ηταν βρεγμενη η καλτσα. Οκ, δεν εσταζε στο 3ωρο που την εβγαλα αλλα ηταν βρεγμενη αρκετα. Τα περασα με ενα σπρει αδιαβροχοποιησης πριν την πρωτη τους εξοδο αλλα απ οτι φανηκε δεν εκανε δουλεια. Ημερομηνια παραγωγης των παπουτσιων ηταν το 2016 αρα λογω παλιοτητας δεν ειναι.
Εχει κανεις ιδεα αν προκειται για προβληματικο ζευγαρι ή απλα πρεπει να το δεχθω οτι ετσι ειναι και να προχωρησω σε αγορα νεου?

Το παπουτσι ειναι το Aku Transalpina GTX
AKU-Transalpina-GTX-Wanderschuhe-Gr-9-schwarz-von-AKU-82642459.jpg


Καλησπερα παιδια! Λοιπον θελω την γνωμη σας. Εστειλα mail στο καταστημα που τα πηρα το οποιο βρισκεται στην Γερμανια και τους ανεφερα πως μετα απο λιγες ωρες τα ποδια μου γινονται μουσκεμα. Μου απαντησαν,μου ζητησαν συγνωμη μπλα μπλα μπλα και μου ειπαν πως μπορω να τα στειλω πισω να τα δουν και αν τελικα υπαρχει προβλημα να μου γυρισουν τα λεφτα πισω. Το θεμα ειναι πως τα μεταφορικα θα τα χρεωθω εγω,δηλαδη κανα 30αρι που θα βγει. Ακουω αποψεις! Να το παρω το ρισκο ή να τα κρατησω φετος και του χρονου να παω για αλλο παπουτσι;
 
Καλησπερα παιδια! Λοιπον θελω την γνωμη σας. Εστειλα mail στο καταστημα που τα πηρα το οποιο βρισκεται στην Γερμανια και τους ανεφερα πως μετα απο λιγες ωρες τα ποδια μου γινονται μουσκεμα. Μου απαντησαν,μου ζητησαν συγνωμη μπλα μπλα μπλα και μου ειπαν πως μπορω να τα στειλω πισω να τα δουν και αν τελικα υπαρχει προβλημα να μου γυρισουν τα λεφτα πισω. Το θεμα ειναι πως τα μεταφορικα θα τα χρεωθω εγω,δηλαδη κανα 30αρι που θα βγει. Ακουω αποψεις! Να το παρω το ρισκο ή να τα κρατησω φετος και του χρονου να παω για αλλο παπουτσι;
Εμένα άποψη μου είναι να τα στείλεις πίσω με την ¨απαίτηση" να χρεωθούν αυτοί τα μεταφορικά αφού το προϊόν που σου πούλησαν είναι ελαττωματικό και η ευθύνη είναι εξ ολοκλήρου δική τους.
 
Και εγώ λέω να τα στείλεις φίλε. και επειδή σαν εταιρία μόνο καλά λόγια έχω να σου πω (κάτοχος 3 aku) αλλά και από αυτά που βλέπω από άλλους φίλους μάλλον σε ελαττωματικο μοντέλο έχεις πέσει. οπότε δεν χάνεις και τίποτα να το στείλεις
 
Καλησπερα παιδια! Λοιπον θελω την γνωμη σας. Εστειλα mail στο καταστημα που τα πηρα το οποιο βρισκεται στην Γερμανια και τους ανεφερα πως μετα απο λιγες ωρες τα ποδια μου γινονται μουσκεμα. Μου απαντησαν,μου ζητησαν συγνωμη μπλα μπλα μπλα και μου ειπαν πως μπορω να τα στειλω πισω να τα δουν και αν τελικα υπαρχει προβλημα να μου γυρισουν τα λεφτα πισω. Το θεμα ειναι πως τα μεταφορικα θα τα χρεωθω εγω,δηλαδη κανα 30αρι που θα βγει. Ακουω αποψεις! Να το παρω το ρισκο ή να τα κρατησω φετος και του χρονου να παω για αλλο παπουτσι;
Βασίλη και εμένα η γνώμη μου ειναι να τα στείλεις .. κοιτα να να δεις αν μπορούν να σου πληρώσουν μεταφορικά διαφορετικά με απλο συστημένο ταχυδρομείο και όχι κούριερ για ποιο οικονομικά .
** σημαντικό: φρόντισε απο τώρα και ποιος θα πληρώσει τα μεταφορικά του νεου ζευγαριού που θα σου στείλουν...
 
Ευχαριστω πολυ, ησασταν ολοι καθετοι οποτε πηρα την αποφαση να τα στειλω και πλεον δεν χρειαζεται σκεψη αφου τα μεταφορικα θα τα πληρωσουν οι ιδιοι τελικα οπως με ενημερωσαν.
Ο τολμών και προσπαθών νικά.
Εκτακτα Βασίλη !
 
Ευχαριστω πολυ, ησασταν ολοι καθετοι οποτε πηρα την αποφαση να τα στειλω και πλεον δεν χρειαζεται σκεψη αφου τα μεταφορικα θα τα πληρωσουν οι ιδιοι τελικα οπως με ενημερωσαν.
Μα ετσι πρεπει κανονικα!
Στις πληρωμες συμβουλη να επιλεγετε Paypal η οποια σε καλυπτει σε τετοιες περιπτωσεις.
 
Καλημερα

Οι σοβαρες εταιριες δεν ρισκαρουν τη φημη τους για ενα ζευγαρι παπουτσια ή για τα 30 ευρω των μεταφορικων. Ρισκαρουν ομως να μη χασουν ενα πελατη που θα φυγει δυσαρεστημενος, και πιθανον θα το πει και στον περιγυρο του. Αντε τωρα αυτο να το εξηγησεις στους Ελληνες επιχειρηματιες.
 
Back
Top