Άρβυλα ( Αγορά )

Ακούω γνώμες για τα ιταλικά alico τα χει δοκιμάσει κάποιος?
Από το internet..

Μποτάκια ALICO

Πρόκειται για χειροποίητα άρβυλα εξαιρετικής ποιότητας κι αντοχής, αδιάβροχα κι είναι κατασκευασμένα από γνήσιο δέρμα full grown. Για την περίοδο αυτή η εταιρεία προτείνει το άρβυλο TRIAL SCOUT που είναι ένα ειδικό άρβυλο για ν’ αντέχει στη σκληρή χρήση, στα βραχώδη και ξηρά εδάφη, όπως αυτά των νησιών. Είναι ιδανικά για περδικοκυνήγι και για ορτύκια σε νησιά και Β. Ελλάδα. Είναι πολύ ελαφρύ.

Αντιπρόσωπος : ALFA GAME, ΤΗΛ: 4611562, -564.
 
Από το internet..

Μποτάκια ALICO

Πρόκειται για χειροποίητα άρβυλα εξαιρετικής ποιότητας κι αντοχής, αδιάβροχα κι είναι κατασκευασμένα από γνήσιο δέρμα full grown. Για την περίοδο αυτή η εταιρεία προτείνει το άρβυλο TRIAL SCOUT που είναι ένα ειδικό άρβυλο για ν’ αντέχει στη σκληρή χρήση, στα βραχώδη και ξηρά εδάφη, όπως αυτά των νησιών. Είναι ιδανικά για περδικοκυνήγι και για ορτύκια σε νησιά και Β. Ελλάδα. Είναι πολύ ελαφρύ.

Αντιπρόσωπος : ALFA GAME, ΤΗΛ: 4611562, -564.
Ευχαριστώ πολύ Βασίλη .shake.
 
Ειπα και γω να κανω την επενδυση μου! .sarcastic..sarcastic.
Και πηγα και πηρα κατι αρβυλακια lowa της σειρας tactical..μεμβρανη goretex στεγανα ανετα, περισσοτερο σαν αθλητικο αλλα στιβαρο...
Ελα ομως που μπασανε νερα την τριτη φορα που τα βουτηξα σε λακκο! Και τωρα το καταστημα που τα πηρα περιμένει την μετπλαστ που αντιπροσωπεύει την λοβα στην Ελλάδα, να τα δει και να τους δωσει το οκ για να μου τ αλλαξει!.. ελα βγαλε ακρη τωρα...δωσαμε 150€ και βγαινω παλι με τα άρβυλα του στρατου!
 
ελπιζω το meindl vs Lowa να μην είναι σαν το κλασσικο μπερετα ή μπενελι ε!χαχαχα
Μπαααα Μπερέτα μπενελι είναι ντέρμπι
Meidl lowa είναι άσσο από ιμιχρονο και οβερ 3.5

Έχω meidl που έχει αλλάξει 2 σόλες και ακόμα είναι αδιάβροχα και μόνο σπρέι βάζω μια στο τόσο
 
CRISPI και ξερω ψωμι, ακριβω δεν λεω αλλα το πληρωνης μια φορα
Έτσι Νικόλα, την έχω πατήσει δυο τρεις φορές με κάποιες ευκαιρίες τα περδικοτοπια όμως δεν συγχωρούν και καλύτερα να πληρώσουμε το κάτι παραπάνω και να μας βγάλει δύο τρεις χρονιές πάρα να θέλουμε καινούργια καθε τόσο.
ελπιζω το meindl vs Lowa να μην είναι σαν το κλασσικο μπερετα ή μπενελι ε!χαχαχα
Μπα οι meindl πιστεύω είναι από τις κορυφαίες, για μένα την πρωτιά στα αρβύλα την κρατάνε οι Ιταλοί και οι Γερμανοί μεγάλη εμπειρία οι εταιρείες τούς στον αλπινισμο και βγάζουν και τα ανάλογα προϊόντα.
 


Crispi Nevada αγορασμένα το 2006 σολιασμενα πριν τρεια χρονια δουλεμένα μόνο σε κυνηγι μπεκατσας
Όταν πάω σπίτι θα ανεβάσω τα δικα μου που τα πήρα το 2005 και έχω κάνει όλα τα κυνήγια. Μέχρι πριν λίγα χρόνια τα φορούσα παντού. Πλέον μόνο τσίχλα!
 
ο καθε τοπος εχει τα καλατου και τα κακατου,,
κηνηγαω αποκληστηκα περδικα μπεκατσα ολο το χρονο αλλα στο βουνο..
ρικια και κουμαρα ουτε ζωγραφιστα δεν θελω να τα βλεπω..
εχω κηνηγησει εληνοβουλγαρικα συνορα καλαμπακα τρικαλα καθος και πελοπονισο..

αυτο που εχω να πω ειναι οτη εδω κατω τα αρβυλαμου να κρατησουν στην καλητερη των περιπτοσεων 2 σεζον με ενα σολασμα στο ενδιαμεσο..
και λεμαι για καλα αρβυλα π.χ μειντλ μακαλου..
η διαμορφοση του τοπου οπου κηνηγαει ο καθενας πεχει προταρχικο ρολο..
εχω καταληξει στο παρακατω,,

εχω 2 ζευγαρια αρβυλες ενα ακριβο οπου μπενει μονο σε κηνηγη περδικας οταν ειναι χαλια ο καιρος και κηνηγη μπεκατσας και εχω και ενα ποιο φτηνο αλλα ποιοτηκο οπου μπενει σε εκπεδευτηκα και στην περδικα αρχες..
ετση τα καλα μου κραταναι πανω κατω με ενα σολιασμα 4 σεζον το πολυ ενω τα φτυνα καθε αρχη σεζον περνω καινουρια.
 
Εγώ τελικά πήρα τα lytos vermio από παρότρυνση του πωλητή...ενώ του είχα πει πως το μπάτζετ μου ήταν στα 200€!Έως τώρα απόλυτα ικανοποιημένος σε όλους τους τομείς,ο χρόνος θα δείξει!τιμή γύρω στα 90€!
Είναι σταθερά στην πετρα; Τα lytos mulaz που έχω δεύτερο χρόνο, στην αρχή γλιστρουσαν πολύ. Μετά που πέρασα με συρματοβουρτσα τη σόλα βελτιώθηκαν άρδην.
 
Είναι σταθερά στην πετρα; Τα lytos mulaz που έχω δεύτερο χρόνο, στην αρχή γλιστρουσαν πολύ. Μετά που πέρασα με συρματοβουρτσα τη σόλα βελτιώθηκαν άρδην.
Δεν δουλεύω ιδιαίτερα Πετρωτό....ωστόσο πάντως δεν έχω κανένα παράπονο έως τώρα από γλυστριμα!
 
Back
Top