Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτούς τους βολβούς τους λέμε βρουβια.Βρασιμο,λάδι,ξύδι και αποθήκευση.Δεν είναι η βρουβα το χόρτο.
Ανοίγεις το βάζο και από την μποχα ξεκινάς τις δικαιολογίες ότι δεν έχεις κλάσει.Αμα δε φας και αμολησεις καμία φεύγεις τρέχοντας να μην σε βρεί το κακο.Αν δεν βάψεις το δωμάτιο δεν ξεμυριζει με τίποτα ρε!
Οπότε εκεί μέσα κλάνεις ελεύθερα κ το χρεώνεις στα βρουβια‼️
 
Παλιά ο κόσμος νήστευε και τα έτρωγε τη Σαρακοστή, μαζί και λούπινα που δεν ξέρω σε πόσα άλλα μέρη της Ελλάδας τα τρώνε.
Με αυτά τα λουπινα ειχα πάθει παράκρουση. Έβρισκα σε ένα και μόνο σημείο ένα φυτό σαν φασολια αλλά με σχεδόν τετραγωνους καρπους!!! Έψαχνα δεν ξέρω και εγώ πόσο καιρό να βρω τι ειναι. Ώσπου τυχαία είδα κάπου μια ανάρτηση για τα λουπινα και είχε φωτογραφίες και ξεστραβωθηκα. Δεν έχω δει πουθενά αλλού παρα μονο σε εκείνο το κομμάτι γης να φυτρώνουν. Φέτος τα ξεσκισαν τα γουρούνια.
 
Ωραία πράγματα!

Σε Ποια χωρα ειναι αυτο;
Δεν ξεχωριζω την συνομιλια
Επειδη στο οπλο βλεπω σκοπευτικο
Εγω παντως παγωσα βλεποντας το δεν ξερω πως αυτος μενει ψυχραιμος!!!
Το παιδι προσπαθει να κρυψει τον φοβι του

Οπου και να ειναι οποιος και να ειναι, και να μας διαβαζει τωρα εχω να του πω οτι αν ειμουν μπροστα θα αδειαζα το οπλο και τα του εδινα με το κοντακι μεχρι να σπασει επανω του!!!
Τα κοκαλα φτιαχνουν ο πονος φευγει αλλα μπας και ετσι καταλαβει οτι η ζωη δεν ερχετε πισω
Απο την ωρα που το ειδα έχω ανεβασει πιεση 200!!!

Ημαρτον!!!
Τρεμω απο τα νευρα!!!
 
Ρε δεν πάει να είναι από όποια χώρα θέλει, ένα είναι σίγουρο. Ο τύπος είναι επικίνδυνος.

Πάλι καλά που δεν είχε δράμια. Έτσι όπως θα ανοίξουν, μπορεί να τον πετύχει κάτι.

Πριν κανά δυο βδομάδες άκουσα για ένα μικρό παιδί, που σε κυνήγι αγριογούρουνου εδώ στην Ελλάδα έφαγε δράμι στο κεφάλι (δεν ξέρω σε πιο σημείο ακριβώς του κεφαλιού). Στο νοσοκομείο σοβαρά το είχαν. Δεν ξέρω τώρα τι έχει γίνει. Έζησε? Πέθανε?
 
Ρε δεν πάει να είναι από όποια χώρα θέλει, ένα είναι σίγουρο. Ο τύπος είναι επικίνδυνος.

Πάλι καλά που δεν είχε δράμια. Έτσι όπως θα ανοίξουν, μπορεί να τον πετύχει κάτι.

Πριν κανά δυο βδομάδες άκουσα για ένα μικρό παιδί, που σε κυνήγι αγριογούρουνου εδώ στην Ελλάδα έφαγε δράμι στο κεφάλι (δεν ξέρω σε πιο σημείο ακριβώς του κεφαλιού). Στο νοσοκομείο σοβαρά το είχαν. Δεν ξέρω τώρα τι έχει γίνει. Έζησε? Πέθανε?
Κατέληξε ... δυστυχώς
 
Ούτε το παιδί κατάλαβε από τι γλύτωσε ούτε ο παπαρουλης ένοπλος τι έκανε....
Εγω παντα εχω απο πισω μου αν ερθει καπιος παρεα και πισω καθομε απο καπιον που θαριξει αυτος και απλα εγω πηγα στο καρτερι του για να πουμε καμια μαλακια αλλα παλι τη τουφεκια την ξοφαλτση την εφαγα εγινε το κεφαλι μου καζανι μειων 20% ακοη παλι γαμησετα μονος ρε τελος
 
Εγω παντα εχω απο πισω μου αν ερθει καπιος παρεα και πισω καθομε απο καπιον που θαριξει αυτος και απλα εγω πηγα στο καρτερι του για να πουμε καμια μαλακια αλλα παλι τη τουφεκια την ξοφαλτση την εφαγα εγινε το κεφαλι μου καζανι μειων 20% ακοη παλι γαμησετα μονος ρε τελος
Έτσι κ εγώ ,πίσω απ' το αριστερό μου χερι τον πιτσιρίκο ,τις δύο φορές που τον πήρα κυνήγι‼️
 
Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ ένα απλό πράγμα.

ΟΛΟΙ ΜΑΣ μηδενός εξαιρουμένου !!!! μπορεί να προκαλέσουμε κάποια στιγμή ατύχημα.

Αν δεχθούμε αυτό το απλό πράγμα θα είμαστε 100 φορές πιο προσεκτικοί.

Μην γράψετε καμιά hippo ότι εγώ προσέχω κτλ υπάρχουν περιπτώσεις που όσο προσοχή και να δίνεις μπορεί να συμβεί το κακό.
Αν θεωρείτε ότι κάνω λάθος, σας θεωρώ επικίνδυνους αγαπητοί μου.

ps
Το ίδιο ισχύει και στην οδήγηση.
 
Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ ένα απλό πράγμα.

ΟΛΟΙ ΜΑΣ μηδενός εξαιρουμένου !!!! μπορεί να προκαλέσουμε κάποια στιγμή ατύχημα.

Αν δεχθούμε αυτό το απλό πράγμα θα είμαστε 100 φορές πιο προσεκτικοί.

Μην γράψετε καμιά hippo ότι εγώ προσέχω κτλ υπάρχουν περιπτώσεις που όσο προσοχή και να δίνεις μπορεί να συμβεί το κακό.
Αν θεωρείτε ότι κάνω λάθος, σας θεωρώ επικίνδυνους αγαπητοί μου.

ps
Το ίδιο ισχύει και στην οδήγηση.
Κ εν δυνάμει δολοφόνοι‼️άιντε τράβα για βλητικες κ έχει μια δροσιτσα έξω‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top